Nie wymieniam wałka - duży błąd?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, ma silniczek w remoncie... ciekl olej do filtra powietrza! No i trzeba bylo wymienic uszczelniacze i pierscienie od razu dalem do wymiany, + szlif glowicy. No i dzis telefon z warsztatu ze zauwazyli ze jeden z popychaczy jest dosc mocno wytarty + 2 lekko. No wiec sie pytaja czy je wymieniac i czy wymienic walek rozrzadu. Po namyslaw zdecydowalem sie na wymiane wszytkich popychaczy, ale walek zostawilem. Czy myslicie ze to duzy blad? jak sie moglo wczesniej objawiac ze walek jest kiepski? Zadnych niepokojacych spraw z popychaczami w czesniej nie zauwazylem... Obawiam sie ze skisilem sprawe, ale moze jednak...?
  
 
Hmmm to zalezy od kasy. Jak ja masz to nie zaszkodziloby wymienic. z 400zl minimum. U mnie jak byl wymieniane pierscionki,uszczelniacze i 2 popychacze i wszelkie uszczelki to trzeba bylo wymienic bo byl wytarty na jednej krzywce. JAkos mi chodzil na 3 tloki ale wszystko zalezy od kasy
  
 
A bardzo wydarty ????
  
 
no cuż, wydaje mi się że trochę skisiłeś jednak sprawę, mimo wszystko wymianę popychaczy zaleca się łącznie z wymianą wałka
  
 
MECHANIK POWINIEN OCENIC CZY WALEK SIE NADAJE DO WYMIANY CZY NIE... JESLI KRZYWKI SA OKRAGLE, TO WYMIEN... ALE JAK POWIEDZIAL ZIELAK..KOSZT TO MIN. 400ZL
  
 
Ja kiedys nie wymienilem walka przy wymianie popychaczy i to byl blad, bo po nieduzym przebiegu ponownie musialem wymienic komplet... Aczkolwiek przy remoncie o jakim piszesz - pierscienie, glowica, itd. chyba bym jednak (oczywiscie jesli mozesz) chyba warto dolozyc i miec spokoj...
  
 
dokladnie nowe popychacze nowy walek - nie zrobilem tego od razu to teraz musze znowu wymienic