Jak sprawdzić czy przekaźnik jest dobry?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie: jak sprawdza się czy przekaźnik jest dobry? Jak objawia się to jak przekaźnik sterowania silnikiem jest zepsuty? Czy autko wcale nie jeździ czy może tak być, że chodzi nie tak jak trzeba?
  
 
Cytat:
2005-01-18 15:41:25, lema pisze:
Mam pytanie: jak sprawdza się czy przekaźnik jest dobry?




trzeba podać na przekaźnik 12V na cewkę i wtedy styki albo się zewrą albo rozewrą, takie kliknięcie, jak podaje się napięcie słychac
  
 
a jakie są objawy?
  
 
brak zamknietego obwodu na wyjsciu - czyli nie dziala cos
  
 
Cytat:
2005-01-19 16:47:46, lema pisze:
a jakie są objawy?



czego objawy??
jak jest niesprawny??
  
 
A słuchajcie....tak przy okazji - mam taki problemik z przekaźnikiem do regulacji przerywanej pracy wycieraczek (tej 6-biegowej)....kupiłem nowy przełącznik u Maga i zamieniłem zwykły przekaźnik na taki z 5 nóżkami do regulacji przerywanej pracy wycieraczeki i :
- wycieraczka działa na stałej pracy a na "czasówce" w ogóle......przy "zwykłym" przekaźniku pracuje ok.
Czy może to być niesprawny przekaźnik, który wyszperałem gdzieś w skrzyni na giełdzie za 5 zł ? tak w ogóle to takie przekaźniki psują się, znaczy przepalają się może te ich styki? Wizualnie wygląda ok......może faktycznie trzeba by puścić napięcie 12V i sprawdzić czy styki się zwierają, co?
  
 
dokładnie jakie są objawy samochodu jak przekaźnik sterowania kompem jest rąbnięty. Czy po prostu wcale nie jeździ czy może się zdażyć że jeździ tylko nie tak jak trzeba? a jesli tak to w jaki sposób się to objawia?
  
 
Albo jestem pijany, albo nie wiem co się dzieje, ale po prostu nie rozumiem waszego dialogu

tak jakby same pytania na które zamiast odpowiedzi padają pytania , sorki ze się wtrąciłem nie na temat ale normalnmie jestem w szoku
  
 
Reasumując o tych przekaźnikach: czy jeśli słychać takie "pyknięcie" podczas włączenia np. ogrzewania szyby, to znaczy że przekaźnik jest dobry?
  
 
Cytat:
2005-01-22 17:08:16, Misjek pisze:
Reasumując o tych przekaźnikach: czy jeśli słychać takie "pyknięcie" podczas włączenia np. ogrzewania szyby, to znaczy że przekaźnik jest dobry?



cewka przekaźnika na 100% jest wtedy sprawna, tylko styki mogą jeszcze być zanieczyszczone i mimo tego że słychać jak przekaźnik "pyka" to nie będzie przepuszczał na stykach
  
 
Wyciągam przekaźnik, widze te pare styków, mam miernik i napięcie 12 volt obok. Co do której nóżki przyłożyć zeby sprawdzić ??
  
 
Cytat:
2005-01-22 18:11:21, scanik pisze:
Wyciągam przekaźnik, widze te pare styków, mam miernik i napięcie 12 volt obok. Co do której nóżki przyłożyć zeby sprawdzić ??



żeby sprawdzić czy cewka działa musisz dac napięcie na cewkę, czyli taka mała roleczka nawinięta drutem powinny od niech wychodzić dwa przewodziki do nóżek z drugiej strony przekaźnika (można to szybko znaleźć miernikiem przłączasz na omomierz i sprawdzasz która nóżka do którego przewodu/styku

podobnie robisz ze stykami przekaźnika też patrzysz które nożki są połączone ze stykami i mieżysz iernimiek/omomierzem czy jak cewka ściągnie blaszke to czy styki będa przepuszczać
  
 
Oooo i takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałem!
Dzięki wielkie MSS !! Pozdrawiam!!
  
 
No wiec i ja opisze bo mialem problem z przekaznikiem sterowania silnikiem. I musze od razu zaznaczyc ze pomiar przekaznika nie zawsze da odpowiedz czy jest do knca sprawny. Otoz objaw mialem taki ze mi sie nie wlaczal pompa paliwa albo przerywala prace w czasie jazdy. ogolnie moglem np. przez tydzien jeszdzic i bylo o.k. a nagle jade i bach - samochod gasnie! I co sie okazalo? przy pomiarach zadnych bledow a jak nim ruszalem to przerywalo. Myslalem ze to skrzynka bezpiecznikow i jakies zimne luty. Wiec kupilem na 100% sprawna za stowke. Heh i traf chcial ze jak juz ja cjhcialem demontowac poruszalem jeszcze tym przekaznikiem i mi sie jedna z nozek urwala. No wiec lutownica i jazda... i co sie okazalo zejakies zimne luty byly ale w przekazniku no i teraz jest wszystko o.k. A skurczybyk byl taki czuly ze wystarczylo czasami trzasnac drzwiami po wejsciu do samochodu i przekaznik rozlaczal.