Może juz czas.... (3 ogólnopolski zlot Lada Klub Polska ! ) - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Stawię się niezawodnie niezależnie od miejsca i czasu. Co do miejsca to najlepiej gdzieś w centrum Polski, coby wszyscy mieli równe szansę dojechać i żeby był tor albo wydzielony plac do jeżdżenia. Tak więc klubowicze z Warszawy i okolic, rzucajcie propozycje..........
  
 
wiemy miły o co ci chodzi ale jak na ten raz i formuła zlotu i miejsce w północnej polsce raczej odpada

drvampire -> zlot zapewne będzie właśnie w tamtych okolicach , plac lub tor tym razem muszą być obowiązkowo żeby nie trzeba było na szybkiego improwizować jak w Sulejowie - ale i tak w sumie nam to fajnie wtedy wyszło

Pozdrawiam


The Legendary Weber 40 DCOE

Amiga Rulez
  
 
pomijam już fakt że zlot trzeba organizować w miejscach skupisk klubowiczów. Ktoś musi być na miejscu i wszystko zorganizować.
Uważam że łodzka grupa z niewielką pomocą Pawła zrobiła to całkiem sprawnie.
  
 
No to województwo kujawsko-pomorskie odpada, bo jst nas czterech z tego województwa i w dodatku tylko dwie osoby zaglądają na forum. A szkoda, że Szlak Piastowski odpada, no ale trudno - nie ja decyduje.
Ale z tym Sulejowem to myślę, że zły pomysł. Trochę bez sensu jest powielanie miejsca zlotu. Sulejów był już raz, myślę, że każdy by chciał poznać trochę inne atrakcje. No wiadomo, że fajne towarzycho na wolnym powietrzu, jakaś tam popitka (w moim przypadku oprócz czystej i browarów też jest maślanka i kefir jak w przypadku Mariusza - spróbowałem maślankę i jest OK) zawsze będzie niezależnie od miejsca, no ale reszta tzn. otoczenie w którym będzie odbywał się zlot itp. - sądzę, że lepiej będzie, gdy będzie inaczej jak to co się już widziało. Ale to moje zdanie. A co Wy o tym myślicie? Czy Waszym zdaniem zloty powinny się odbywać zawsze w jednym miejscu, czy też każdy zlot to inne miejsce? Z góry dzięki za opinie
  
 
kujawsko-pomorskie wcale nie odpada. to że jest was czterech nie oznacza że któryś nie podejmie się znalezienia i załatwienia i zorganizowania...
Sulejów wcale nie jest złym miejscem, bo wiemy czego się można po nim spodziewać... (np. motocyklistów) poza tym w twoim przypadku ciężko mówić o powielaniu
Ważna jest też cena za nocleg i dla niektórych za posiłki. ważne jest też aby znaleźć kawałek placu który będzie można wynająć i wykorzystać na małe co nie co...
  
 
Ponieważ juz zastanawialismy sie troche z Jasiem nad miejscem i formułą zlotu w kwietniu więc chciałbym Wam nalisac jak to sobie mniej więcej wyobrażam. Ze względu na to ,że Wegrzy już podjeli decyzję o przyjeździe do nas musimy :
Zorganizować impreze co najmniej dwudniową, w trakcie której odbeda się zawody z prawdziwego zdarzenia. W grę w chodzi centralna Polska i moga to być okolice Sulejowa, lecz raczej myślę o Borkach, które znajduja sie na przeciwleglym krańcu jeziora w stosunku do Sulejowa. Postaram sie dowiedziec ile kosztuje tam wynajęcie parkingu(ten w Sulejowie wiecie jak wygląda.Musimy zorganizowac nocleg, oraz jakąś knjapę czy salę( akurat w przypadku Dresso było super.Więc może my spać własnie tam, a na wyscigi przejechac te 25 km(podobnie było na węgrzech. Zoli na pewno przyjedzie najpiierw do Krakowa, wiec dalej pojedziemy razem.
Druga wersja to rajd na orientację w jurze krakowsko częstochowskiej( na czas, według mapy wraz z punktami kontrolnymi , które kazdy musi zaliczyć). Jeśli chodzi o termin to ten weekend po świętach jest njalepszy, bo póxniej jest majowy "długi" weekend i cięzko coś bedzie znaleźć.
Jęsli byłoby to w Jurze to mamy mozliwość zrobienia zawodów na lotnisku w Rudnikach koło częstochowy.
Pamiętajcie o tym ,że jesienią robimy drugi zlot i wtedy możemy go zrobić w północnej polsce, żeby było sprawiedliwie, i wiekszość mogła przyjechać.
Paweł
 
 
czyli mam rozumieć że termin oficjalny zlotu, to 26-27 kwietnia 2003.??

co do sposobu, to jestem za pierwszą opcją.
  
 
Mysle,ze to będzie najlepszy termin
Mi pierwsza opcja tez się podoba, a do Sulejowa z Krakowa jest w koncu tylko ok. 200km, więc i dla węgrów nie powinno być problemu. Myslelismy o poludniu polski tylko i wyłącznie ze wzgledu na nich , bo naprawdę warto byłoby sie z nimi spotkać, a podróż nad morze czy do Wawy z Budapesztu to dobrze ponad 1000km w jedną stronę.
Choć powiem Ci szczerze, ze widziałem jak wygladal ten rajd zorganizowany przez Jasia w jego firmie.Brali w nim udział równiez niemcy i nie mieli problemow z mapami. Potem mieli nocleg w zajeździe w Kroczycach, gdzie jest równiez niezły bar.Nie wiem czy znasz szlak orlich gniazd ale region jest piękny.
Pawel
 
 
Cytat:
poza tym w twoim przypadku ciężko mówić o powielaniu


W moim to racja, ale nie tylko ja się liczę. Mówię też o tych, co byli na drugim zlocie LCP.
Paweł, ja tak jak Góral jestem za pierwszą opcją (oczywiście gdybym jechał na zlot, bo jeżeli nie to wiadomo - nie ma to dla mnie znaczenia). A czy pojadę - nie wiadomo, zależy jak będę się uczył i inne takie. Musi być lepiej jak w pierwszym semestrze. Oczywiście starzy nie mają nic do Was, ale sprawy wychowawcze. Bo przecież towarzystwo będzie tam odpowiednie
Jak mówiłem na dwóch pierwszych zlotach nie byłem, ale mam nadzieję, że będę na trzecim - do trzech razy sztuka.
Sorry, że trochę odbiegłem od tematu, postaram się tego nie robić
  
 
Szukamy oczywiście czegoś w centralnej Polsce. Nie mogłem znaleźć żadnych konkretnych danych w necie (noclegi, warunki, ...), więc podaję poprostu miejsca.

Jak już wcześniej wspominałem proponuję rozważyć Borki (nad jeziorem Sulejowskim). Po drugiej stronie jeziora od Sulejowa (nie na każdej mapie są zaznaczone).

Druga propozycja to: Warta. Miejscowość kilkanaście kilometrów na północ od Sieradza. Nie znam tam warunków, ale chyba powinny być jakieś dobre, bo odbył się tam zlot Citroena na wiosnę 2001 roku (jeśli dobrze pamiętam).

Obie miejscowości są w granicach lekko przekraczających 200km od Wawy. A i dla gości chyba to niezbyt daleko.

PS. No i nie będzie powielania !!!
  
 
ale miejscówki trzeba by zamawiać już teraz, bo tam ciężko się dostać.
  
 
Wiem, że w tej chwilii narażę się (najbardziej grupie łódzkiej), ale myślę, że dobrze by było osobiście się rozejrzeć. widać kwatery, place, warunki, ... . można o wszystko zapytać, ewentualnie zarezerwować.
  
 
to fakt ,ze rezerwacje miejsc trzeba potraktowac powaznie, na szczescie czesto jeżdżę do Łodzi i w tamte okolice wiec zajme się tym sam.Chłopaki z Łodzi (poza Bartkiem i adasiem ) cos nam poznikali z Pola widzenia...czyzby zapadli w zimowy sen????
te borki są chyba najlepsze. Myślę,ze z noclegiem nie bedzie problemu przed długim weekendem , ale trzaba sie zainteresowac jakims bezpiecznym i w miarę duzym parkingiem.
Trzeba sie liczyć z tym ,że wynajecie parkingu bedzie kosztować . W sulejowie zapłaciliśmy 100PLN za trzy godziny. Nie jest to duzo ale trzeba o tym pamietać
Paweł
 
 
Moja obecnosc na zlocie staje coraz bardziej rzeczywista. Udalo mi sie juz namowic kumpla. Coprawda bez lady, ale rzejedzie sie zemna. Prawdopodobnie bede mial 3 osoby na pokladzie.

Nie wiem jak sprawa sie bedzie miala z autem w kwietniu, ale coraz bardziej sie sklaniam, zeby wpasc autem. Jak nie przyjade autem to pociagiem))
  
 
Wiec zostaje tylko ostatecznie rozstrzygnąć kwestię gdzie i zrobić listę obecności na klubowej
  
 
Ja tradycyjnie postaram się o wysłanie maili do klubowiczów nie wchodzących na forum. Ale ponieważ jest ich już bardzo dużo będzie mi musiał ktoś w tym pomóc.
A sam nie wiem czy przyjadę, wszystko będzie zależało od tego czy ktoś będzie jechał przez bydzię i jak już gadałem - jak mi pójdzie w szkole w drugim semestrze.
Ps. Jeżeli pojedzie np. Grzegorz2107, albo któryś z Panów z kujawsko-pomorskiego, który nie odwiedza forum, to jest podstawowy warunek, żebym mógł być na zlocie (nie licząc pozostałych warunków).
  
 
witam wszystkich.
Jestem na forum pierwszy raz i bardzo interesuje mnie zlot Łady. bardzo chciałbym być na nim ale nie wiem czy na niego dojadę(fundusze , szkoła ). dobrze by było gdyby odbył sie gdieś w centralnej polsce, weżcie to pod uwage

pozdróvki dla wszystkich
  
 
Witam masz szczęście Arek, zlot będzie w centralnej Polsce
  
 
Wczoraj podjelismy ostateczną ddecyzje i myśle,ze jutro konrad zrobi oficjalny banerek dotyczacy zlotu.
Zlot odbedzie sie w dniach 26-27 Kwietnia w Sulejowie (ośrodek dresso), gdzie bedziemy mieć noclegi(domki lub pokoje), ognisko i swietlice na całą noc do dyspozycji.w niedziele planujemy wynajecie parkingu w Borkach (mam nadzieje,ze jeszcze nie jest zarezerwowany).tam odbedzie sie dla chętnych próba sportowa, czyli jakiś slalom na czas i wyscigi równoległe.
Koszt udziału to : nocleg ok 20 zł/lózko w domku lub ok 30zł za pokój dwuososbowy(tak było w tamtym roku).Dodatkowo trzeba sie liczyc z opłata za przygotowanie ogniska(to grosze) i opłatą za wynajecie parkingu(myslę,ze nie więcej niż 5-10 zł od samochodu).Trzeba bu równiez pomyślec o okolicznosciowych pamiątkowych naklejkach ze zlotu (zobaczymy co da sie zrobic i za ile, ale to będzie mała naklejka z logo klubu i datą zlotu).
Musze już wysłac konkretną informacje na Węgry bo dziś ZOLI wysłał do mnie maila z pytaniem :co ze zlotem, bo na pewno przyjadą, a musza wiedzieć co gdzie i kiedy sie u nas będzie działo. Ich zloty już sa usalone i jesteśmy zaproszeni na sierpniowy zlot , LADA BARATI KOR, który odbedzie się nad BALATONEM.
Prosze o wpisywanie się na list uczestników i potwierdzanie udziału. Konrad wszystko jutro lub do poniedziałku zrobi.
Pozdrawiam
Paweł
 
 
Jest nieźle, ale zawsze mogło by byc lepiej.
Od rana wydzwaniam do różnych osrodków koło Tomaszowa maz. I wszystko juz pozajmowane na ten termin tzn, 26-27. Kwietnia. Ale odnalazłem komórkę do własciciela dresso w SUlejowie i mamy ZAREZERWOWANE miejsca w Osrodku, razem z ogniskiem i sala bankietową.Cena za nocleg ze śniadaniem 30PLN /osoba. Istnieje równiez ,mozliwość przyjazdu dzień wcześniej czyli w piątek 25 jeśli któś chce. Dodatkowo facet podjąl się wynajecia parkingu w Sulejowie. Ponoć jest tam duzy parking koło stadionu , a prowadzi go jego brat.Wstepnie umówilismy sie,ze bedzie ok. 100 osób.ja oczywiście jeszcze tam pojadę
Pozdrawiam
P.S. Wkrótce oficjalny baner zrobi konrad!