[125p] Białe lampy (klosze) - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-03-06 17:44:57, Wujek-Kajtek pisze:
A właśnie...czy klosze są wykonane z takiego koloru tworzywa, czy są poprostu pociągnięte jakąś farbą??? Pzdr


w przypadki tawrii albo maruti-suzuki to czasami sie zastanawiam...

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2005-03-06 18:00:56, OLO pisze:
w przypadki tawrii albo maruti-suzuki to czasami sie zastanawiam...


w przypadku renoult 19 jest podobnie
  
 
Cytat:
2005-03-06 18:02:48, road_runner pisze:
w przypadku renoult 19 jest podobnie



i skody octavi
  
 
Słuszna uwaga!

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2005-03-06 18:02:48, road_runner pisze:
w przypadku renoult 19 jest podobnie



Moj Ojciec ma r19 i moge powiedzieć ze kolor jest juz w plastiku
  
 
Dziękuje za upewnienie mnie
A co do tavrii ładzianek, 19 i innych które z czasem zaczynają świecić na różowo, to ja nie wiem jak można takie coś wypuścić...ruskim to jeszcze sie nie dziwie, ale francuzy takie badziewie zrobili???
Maskakra...przecież w kacie tak sie nawet nie dzieje z kloszami...
Pzdr
  
 
calkiem ladnie wygladaja biale klosze

  
 
fiat 125 oryginał bialy klosz

  
 
nio i mam problem - białe klosze - tylne do 125p -doczekały się mojego wolnego czasu - niestety nie miały tych czerwonych małych odblasków i zacząłem je odrywać ze starych kloszy....

jak się domyślacie - krach...ułamałem...
1.czy można dostać te prostokąciki gdziekolwiek?
2.czy szukać w takiej wielkości w rowerowych sklepach (sic!) ?
3.czy ktoś ma sposób na "bezpieczne" oderwanie tych odblasków ze starych kloszy?
  
 
Jakto odrywać ??????????????

przecie to są przykręcane...

w sklepie występują razem z dolnymi kloszami... koszt to chyba 12zl/szt
  
 
hmmm chyba mój kanciak nie jest jakimś fenomenem, ale może sprecyzuję:
chcę wymienić klosze lamp tylnych seryjnych na białe (niestety kupiłem je bez czerwonych odblasków - facet już ich nie miał). W lampie są dwie połówki kloszy - górna(pomarańczowy kierunek), dolna (swiatło stopu) , a odblask jest przyklejony do tej górnej (akurat tą chcę wymienic na białą) . Na pewno ten odblask nie jest przykręcany (ułamałem go przy odrywaniu - wygladał po prostu na przyklejony)....
  
 
no to masz jednak kanta - fenomena we wszystkich lampach które przeszły przez moje ręce odblask byl przykrecany... znaczy był przyklejony do śruby która była mocowana nakrętką do jednego z elementów klosza głównego (nie pamiętam na 100% ale chyba do czerwonej części klosza) zreszta w tym właśnie kloczu głównym jest miejsce na przykręcenie odblasku...

Sprawdziłem - odblask jest wkręczany w klosz kierunkowskazu, w stopie jest tylko podcięcie omijające tą śrubę...



[ wiadomość edytowana przez: Nomad dnia 2005-04-07 16:02:22 ]
  
 
Nio to mam ewenement jednak - odblask żadną śrubą u mnie nie był mocowany - wiem już to na 100% bo w drodze inwazyjnej oderwał mi się odblask w kawałkach...i klops...

  
 
Cytat:
2005-04-07 21:08:07, SKRABER pisze:
Nio to mam ewenement jednak - odblask żadną śrubą u mnie nie był mocowany - wiem już to na 100% bo w drodze inwazyjnej oderwał mi się odblask w kawałkach...i klops...



jedne były przykręcane jedne były przyklejane
  
 
Dzięki za odpowiedź - a więc mam szanse że gdzies na szrocie taki przykręcany odblask znajdę? czy moze cos takiego nowego zdobyć jeszcze można? (tzn sam odblask)
  
 
Cytat:
2005-04-07 21:16:34, SKRABER pisze:
Dzięki za odpowiedź - a więc mam szanse że gdzies na szrocie taki przykręcany odblask znajdę? czy moze cos takiego nowego zdobyć jeszcze można? (tzn sam odblask)



sam odblask to zaraz zobacze moze ja mam
  
 
Oryginalne lampy w moim kancie '86 mają przyklejone odblaski, natomiast wszystkie inne (dokupione, otrzymane w spadku oraz białe) mają odblaski przykręcone.
  
 
Przed chwila wyjalem z piwnicy tylny kierunek i jest on polaczony z odblaskiem sruba. Mialem taki sam przypadek bo na kancie mam klejone i sie polamaly... Naszczescie juz mam przykrecane i jutro sobie zaloze biale lampeczki A mam pytanie bo w sumie nie doczytalem sie jak na biale lampy(tylnie) reaguja "niebiescy"?? Czy bardzo sie czepiaja??? Ktos jezdzi po warszawie z calymi bialymi lampami??
  
 
Tak mie sie skojarzyło:


Niby podobne (oba z białymi kierunkami) a jednak wygladają inaczej (subtelen różnice w szczegółach ).
Szkoda ze nie dysponuje fotką GEG1 centralnie z przodu, byloby lepsze porównanie .

Cytat:
2005-04-08 15:46:54, adams4lta pisze:
(...) Ktos jezdzi po warszawie z calymi bialymi lampami??


Owszem, Spajk:

ale u niego to by chyba czepianie sie zaczeli od braku zderzakoof .



[ wiadomość edytowana przez: Race_D dnia 2005-04-08 17:56:44 ]
  
 
etam rajs jakto nie dysponujesz?? a to??