Numeracja klasycznych PF 125P - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-01-18 12:19:25, Wujek-Kajtek pisze:
Oj Rysiu, chyba najmłodszym wąskowlotowcem Co do papiurów, to się właśnie dowiaduję



oczywiscie masz racje
  
 
Cytat:
2006-01-18 12:12:18, Rys1977 pisze:
jest to mozliwe - moj jest z konca pazdziernika i ma numer 4998 - i chyba jest najstarszym waskowlotowcem, w literaturze jest napisane ze waskowlotowce byly produkowane do listopada - nie jest niestety wyjasnione czy do poczatku czy do konca. wujku czy sa do niego jakies papiery - ksiazeczka gwarancyjna, faktura itd?



Raczej do początku listopada, ponieważ mój 6170, który posiada już szerszy wlot został kupiony, czyli odebrany z FSO pod koniec listopada- zdaje się,że 23-ale musiałbym zobaczyć dokładnie w książce gwarancyjnej którą mam w samochodzie.
  
 
Mowlem juz, ze znajomy mowil ze mal numer ok 5200 i odbieral go z "zaplecza" polmozbytu, kiedy staly tam jeszcze waskowlotowce...
  
 
wyciagam na wierzch zeby polaczyc poniekad z pytaniem z watklu o klasycznym 125p i lakierach
  
 
link

koledzy z FPM odkrywaja ameryke

moj 4998 nie jest bialy - tylko byl szary (kajtan mial wtedy stary monitor jak opisywal zdjecia na fiacik.pl w 2003 roku),

brakuje jeszcze bryki senatora zaremby z 1968,
i innych ktore sa w tym watku



[ wiadomość edytowana przez: Rys1977 dnia 2008-06-22 22:59:45 ]
  
 
Who cares... Wiem, że nie ma tam tego co jest tu i jeszcze paru aut, bo nie zależy mi na tworzeniu kompletnej listy. Koloru nie chciało mi się poprawiać, bo jakie to ma znaczenie...
  
 
Jacku,

troche Cie nie rozumiem - wlasnie idea jest chyba zrobienie kompletnej listy wraz ze wszystkimi mozliwymi danymi i opisem stanu, mam jeszcze info chyba o okolo 4 1968, ktore dodam, ale musze odgrzebac korespondencje prowadzona z wlascicielami przez ostatnie 1,5 roku.

Sadze ze mozna po prostu polaczyc dwie listy, i jezeli nie ma juz jednego fora - trzymac info na fso.motonews jak i FPM
  
 
Witam...
Czytam trochę wasze posty i mam nadzieję, że jesteście w stanie mi pomóc.
Kupiłem sobie niecały miesiąc temu Fiata 125, tylko mam problem z ustaleniem rocznika, ponieważ na tabliczce znamionowej rocznik jest zatarty, a w dowodzie rej. jest wpisany 1970r. Poprzedni właściciel zapewnia mnie, iż samochód jest z roku 1969, a nawet powinien być z 1698. Rzeczoznawcy w moim mieście rozkładają ręce, ponieważ nie mają aż tak starych katalogów, w FSO w dziale homologacji zajmuje się już tym jedna osoba, jednak nic mi nie obiecuje, ponieważ nie może odszukać takich danych w archiwum.
Mój nr nadwozia to: 023098
Nr silnika: 006356
Dodam jeszcze, że w samochodzie jest tapicerka koloru morskiego (coś takiego jak w karetkach).

Będę wdzięczny za pomoc...

Pozdrawiam...
  
 
Cytat:
2010-07-24 18:40:09, lightsssss pisze:
Witam... Czytam trochę wasze posty i mam nadzieję, że jesteście w stanie mi pomóc. Kupiłem sobie niecały miesiąc temu Fiata 125, tylko mam problem z ustaleniem rocznika, ponieważ na tabliczce znamionowej rocznik jest zatarty, a w dowodzie rej. jest wpisany 1970r. Poprzedni właściciel zapewnia mnie, iż samochód jest z roku 1969, a nawet powinien być z 1698. Rzeczoznawcy w moim mieście rozkładają ręce, ponieważ nie mają aż tak starych katalogów, w FSO w dziale homologacji zajmuje się już tym jedna osoba, jednak nic mi nie obiecuje, ponieważ nie może odszukać takich danych w archiwum. Mój nr nadwozia to: 023098 Nr silnika: 006356 Dodam jeszcze, że w samochodzie jest tapicerka koloru morskiego (coś takiego jak w karetkach). Będę wdzięczny za pomoc... Pozdrawiam...


Wiec kolego masz rocznik 1969.

Rozumiem, ze silnik jest 1300?

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Tak zgadza się, silnik 1300.

Może wiesz co mam zrobić, aby zmienili mi w dowodzie na 1969r.
Jak mam to potwierdzić w wydziale komunikacji?
  
 
witam jestem posiadaczem fiata z marca 68
po południu napisze wszystkie dane
pzdr
  
 
witam
podaje dane
polski fiat 125p
auto wydane(kupione) 28.03.1968
silnik nr 295165
podwozie nr 000252
kolor lakieru L-32
jakby co prosze pytać
pzdr
  
 
Gratuluję nabytku.
Najlepiej jak byś zapodał jakieś foty.

pzdr
  
 
fiat jest mocno zmęczony,
zdjęcia oczywiście mam lecz waham się bo jakiś debil zaraz napisze że złom , że jego lepszy, niema tego i owego i w ogóle to jakiś szczepan
nie mam ciśnienia na szybki remont bo mam jeszcze kilka innych aut, fiat stoi pod dachem i nic złego mu się nie stanie
w miare możliwości będe coś wklejał, teraz wiadomo sylwester, narty więc priorytety są inne

pzdr

edit - ortografia - waham przez samo "h"

[ wiadomość edytowana przez: Rys1977 dnia 2010-12-28 21:37:08 ]
  
 
Cytat:
2010-12-27 21:26:02, bred pisze:
lecz wacham się bo jakiś debil zaraz napisze że złom , że jego lepszy, niema tego i owego i w ogóle to jakiś szczepan



Witam interesuje się FSO i często przeglądam to forum i do tej pory nie zauważyłem tego typu ludzi żeby wyzywali tu kogoś.
Więc czekamy na zdjęcia
  
 
dobra ok. tylko nie wklejałem jeszcze zdjęć więc to chwile potrwa
pzdr
  
 




słabo mi to idzie spróbuje jutro

pzdr

edit - poprawne wklejenie zdjecia

[ wiadomość edytowana przez: Rys1977 dnia 2010-12-28 21:28:09 ]

[ wiadomość edytowana przez: Rys1977 dnia 2010-12-28 22:07:24 ]
  
 
a tu masz taki smaczek Twojego fiata

  
 
To książka gwarancyjna od niego, miał (chyba)dwóch właścicieli.
Pierwszym był ksiądz, drugim jakiś jegomość z dawnego konińskiego.
Chłopak który mi go sprzedał zaczął coś tam dłubać, dlatego jest kilka braków. Nie ma praktycznie wykładziny.
Wszystkie szyby włoskie, licznik, tylne światła i część przednich
fotele oryginał
Blacharsko przód lepszy niż tył, pas przedni zostanie , przednie błotniki też, chłopak wymienił lewą podłoge ale musze to poprawić
błotniki i pas tył do wymiany
Zalałem naftą, po tygodniu podłączyłem akumulator ale motor nie kręci
w sumie tyle pzdr
  
 
wieksza ilosc fotek nastapi?