ASO taniej !!! - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
MOże by ktoś zrobił jeden niezmienialny spis tych punktów ze zniżkami aby nie trzeba było szukac w dziesiątkach postów.

Czy może jest taki spis tylko ja nie widziałem???
  
 
Witam Wszystkich!

Na początek porada:

Zanim sięgniesz po pomoc ze strony ASO,
sprawdź czy w instrukcji nie ma odpowiedzi na twoje pytanie!!!

Mogę pochwalić się doświadczeniami z różnymi serwisami, jednak ograniczę się do jednego - OPEL w Gorzowie Wlkp.
Chłopcy korzystają z okazji, że poniekąd są monopolistami na tym regionalnym rynku i idą na całego.
Jak w większości ASO, wysokość rabatu zależy od humoru rozmówcy. Mnie jednak zaszokowało coś innego... ich stawka roboczo-godzinna !!!
W prosty sposób można to wyliczyć (tak dla śmiechu) na przykładzie prostej usługi. Nadmienię, że przez parę lat byłem pracownikiem salonu w innej marce i podobną usługę, wykonywałem swoim klientom za Free, a całkiem obcym ludkom za przysłowiowego browara.
Chodzi mianowicie o synchronizację kluczyka/pilota z centralnym zamkiem i alarmem. ASO liczy sobie za tę usługę 70 zł - śmiechu warte!!! - cała operacje trwa ok 5 - 10 sekund i nie potrzeba żadnego profesjonalnego sprzętu!!!
Klucz rozkodował mi się jak wymieniałem baterię i mało się nie sfrajerzyłem. Coś mnie tchnęło i zerknąłem w księgarni (jeszcze wtedy nie posiadałem własnej) do Instrukcji Obsługi...

Dla nie wtajemniczonych:
1. Włuż kluczyk do stacyjki
2. Przekręć kluczyk włączając elektrykję (ale bez uruchamiania silnika)
2. W tej pozycji kluczyka i stacyjki, naciśnij dowolny przycisk w kluczyku!

I załatwione!!! - trwa kilka sekund a 7 dych w kieszeni (za które można kupić instrukcję - koszt ok 65 zł!)

PS1. 70 zł za kilka (do) sekund to wychodzi ponad 25 000/h!
PS2. ASO są tak zorientowane w tym co robią że jak pokazałem im moje oryginalne radio z wbudowanym Phonem, to jedyne co koleś z siebie wydusił to: "fajne..." - i co z tego, że auto pochodzi z Niemiec, Niemcy jakoś potrafią serwisować auta zakupione u nas!
  
 


[ wiadomość edytowana przez: Sylty dnia 2005-10-20 20:21:04 ]