Amortyzatory a wysokosc auta

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam pytanie. Otoz szykuje sie do wymiany amortyzatorow (komplet). Chyba zdecyduje sie na Cofaby, bo w sumie cena przystepna, opinie dobre. Pytanie moje dotyczy wysokosci auta. Mianowiscie czy po wymianie samochod nie bedzie wygladal jak big-foot? Troche sie z pewnoscia podniesie, pytanie jak bardzo?
  
 
po wymianie samych amorkow nie powinien ci sie podniesc
  
 
Cytat:
2005-02-06 18:16:48, niesztof pisze:
Witam. Mam pytanie. Otoz szykuje sie do wymiany amortyzatorow (komplet). Chyba zdecyduje sie na Cofaby, bo w sumie cena przystepna, opinie dobre. Pytanie moje dotyczy wysokosci auta. Mianowiscie czy po wymianie samochod nie bedzie wygladal jak big-foot? Troche sie z pewnoscia podniesie, pytanie jak bardzo?



może z 0,5 cm sie podniesie
  
 
wysokość zależy od typu amora
na oleju nic zię nie zmieni
na ol.gazowym też(te są najlepsze do normalnej jazdy)
na gaz.wysokociśnieniowych ok1-2cm (one idą zazwyczaj na tył i poprawiają pracę sztywnego mostu)
  
 
zależy jeszcze w jakim stanie masz teraz amorki...bo jak są padnięte całkiem, to po założeniu nowych może pójść trochę do góry, ale nie da się określić ile dokładnie
  
 
Klasyczne amortyzatory nie mają większego wpływu na wysokość auta. W wysokociśnieniowych gazowych amorkach typu Bilstein B6 i podobnych może się nieznacznie unieść i tyle. Ważne że zacznie się prowadzić.



BTW: sztywny most w Escorcie? Hmm MK I??????