Modele - Wasze uwagi - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-02-09 23:30:01, Grzegorz2107 pisze:
Chwilę poczytałem i poza brakiem przejrzystego "złamania" tekstu ( to oczywiście rzecz gustu)

A co dokładnie ma Pan na myśli? Wie Pan, jakieś opisy i krótkie dane tekniczne muszą być. Starałem się aby było to czytelnie, ale nie zawsze jest to możliwe. Mając na celu poprawienie przejrzystości robiłem w miarę możliwości akapity, tam gdzie są że tak powiem rozwinięte różne myśli na temat jednego modelu.
No i czy w związku z tym brakiem przejrzystości ma Pan jakąś propozycję zmian? Jak wg Pana to powinno wyglądać, żeby było przejrzyście? Bo jak Pan sam zapewne zauważył, oceniać pracę innych jest łatwo, gorzej samemu coś zaproponować czy jakoś zadziałać.
I jeżeli miałby Pan ewentualną propozycję to prosiłbym o taką, żeby nie była zbyt czasochłonna i nie wymagała przebudowy całej strony.
Cytat:
, udało mi się znaleźć błąd w opisie 2107; Nie "halogieny" tylko halogeny...

OK, poprawię.
Cytat:
Poza tym obrazki są trochę za małe...właściwie wszystkie trzeba otworzyć, żeby je obejrzeć, korzystniej byłoby, żeby można bylo już coś na nich rozróznić w tym małym formacie. Do każdej wersji dałbym jedno zdjęcie w dużym formacie.

Co do obrazków to w tych prospektach muszą być stosunkowo małe, bo gdyby były np. dwa razy większe, to już cały plik html zajmuje znacznie więcej miejsca i tym samym znacznie się wydłuża czas wczytywania tych obrazków. Z resztą chyba jak sam Pan zauważył nawet przy obecnych rozmiarach dosyć długo się wczytuje - żeby załadowały się wszystkie obrazki potrzeba ok. trzech minut.
A poza tym wiadomo, że nikt chyba nie będzie chciał szczegółowo oglądać każdego obrazka. Celem tej prezentacji jest to, by każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Jednego np. zainteresuje coś tam - i będzie szczegółowo na to zwracał uwagę, a resztę rzeczy przeczyta pobieżnie, bez zwracania uwagi na szczegóły. Inny na coś innego zwróci uwagę. Więc chyba jasne jest że nikt nie będzie otwierał szczegółowo wszystkich obrazków.
No i poza tym to nie obrazki są najważniejsze, bo od oglądania "tylko" obrazków to są odpowiednie czasopisma . Obrazki są sprawą drugorzędną, mają tylko na celu trochę uatrakcyjnić stronę i że tak powiem pokazać łady z różnych regionów świata, no i oczywiście ułatwić kojarzenie poszczególnych modeli. Chociaż tak naprawdę do tego kojarzenia modeli wystarczyłyby po trzy obrazki dla każdego modelu. A reszta obrazków jest tylko przy okazji w celu jak mówiłem pokazania ład z różnych regionów świata i uczynienia strony bardziej kolorową - czyli sprawy drugorzędne.
Cytat:
Mam nadzieję, ze strona będzie "żywa" , czyli odpowiednio wzbogacana i modyfikowana?


A to już zależy nie ode mnie tylko od AvtoVAZ-a - w zależności od tego, jak będzie się rozwijała produkcja, czy będą jakieś nowe prototypy, albo czy stare prototypy wejdą do seryjnej produkcji. W przypadku tej ostatniej ewentualności modyfikowanie będzie bardzo skromne - tylko opisy będą modyfikowane. Zamiast opisu zaczynającego się słowami "prototyp samochodu..." będzie opis "od tego i tego roku seryjnie produkowany samochód..."


[ wiadomość edytowana przez: mily_byd dnia 2005-02-10 12:32:03 ]

[ wiadomość edytowana przez: mily_byd dnia 2005-02-10 12:35:32 ]
  
 
Piszę, że to kwestia gustu ten układ tekstu...Źle mi się czyta zdania rozciągnięte na całym ekranie....Tekst w kolumnach, urozmaicony adekwatnym zdjęciem jest czytelniejszy i łatwiejszy do przyswojenia. Chodzi tylko o formę. Treści tu nie oceniam, bo się nie wgłębiałem....
  
 
Rozumię. W związku z tym, że niektóre opisy są obszerne w informacje, teksty mogą być długie, no i faktycznie może się ciężko czytać. Nie wiem tylko czy w moim kreatorze dałoby się zrobić właśnie taki układ "gazeta", bo z reguły na stronach internetowych takiego układu się nie wykorzystuje. Ponadto nie mam za bardzo talentu, żeby to jakoś ładnie rozmieścić.
Jednak mogę powiedzieć, że nie powinno być tak źle, bo jak moja stronka trafi na klubową, to nie będzie się wyświetlała na całym ekranie, jak to jest dotychczas, bo przecież na klubowej stałym elementem jest pasek menu, który pokazuje się niezależnie od działu. Więc jak materiał będzie na klubowej, będzie pasek menu, który zajmie część ekranu i tym samym nie tekst nie będzie rozwalony po całym ekranie.
  
 
no MIły, czytam od kilku dni i jestem pod dużym wrażeniem. gratulacje. kawał dobrej roboty.
  
 
Cytat:
2005-02-14 14:10:47, Góral pisze:
no MIły, czytam od kilku dni i jestem pod dużym wrażeniem. gratulacje. kawał dobrej roboty.


Tego typu posty to od razu powinny być usuwane za niezgodność z tematem.
Cytat:
Jeżeli ktoś nie ma żadnych zastrzeżeń, to proszę o NIEWYPOWIADANIE SIĘ w tym wątku, celem nie przeszkadzania w ustaleniu faktycznych błędów. Tak więc proszę nie pisać postów w rodzaju "super stronka", "świetna robota", bo to tylko przeszkadza. Na komplementy będzie czas później, podczas oficjalnej premiery mojej stronki. A na razie jest to tylko pokaz przedpremierowy


No ale dobra niech Ci będzie, bo i tak już niewiele czasu zostało na zgłaszanie swoich uwag. No ale kto chce to jeszcze może do jutra, do pierwszego w jutrzeszym dniu otwarcia przeze mnie forum
  
 
wiesz Miły z powodu "rangi" czasami pozwalam sobie na niewielką niesubordynację...
ale masz rację, sorki za OT.

z uwag: nie widze mojej łady wśród zdjęć...
  
 
Cytat:
2005-02-14 19:54:28, Góral pisze:
z uwag: nie widze mojej łady wśród zdjęć...


Nie widzisz jej dlatego, że jest w innym miejscu niż się spodziewałeś. Akurat Twoja jest na samej górze prospektu o Samarze (pod nagłówkiem "Lada Samara"), razem z jakąś czerwoną Samarką hatchback. Jest tak dlatego, że akurat w przypadku zamieszczenia Twojej możliwe jest tylko wrzucenia zdjęcia od tyłu, bo z tyłu nie widać przeróbek, a jak wiadomo ta prezentacja jest o modelach oryginalnych. A ponieważ odpowiednie zdjęcie znalazłem w towarzystwie jakiejś Samarki hatchback to najlepiej było umieścić pod zdjęciami pasującymi do całego typoszeregu, czyli zaraz pod nagłówkiem. Także nie szukaj przy opisie 21099, tylko szukaj na samej górze prospektu o Samarce. Na pewno znajdziesz.
  
 
w takim razie nie mam uwag...

ups... miałem tego nie pisać
  
 
Tydzień minoł, a więc zakończyłem przyjmowanie Waszych uwag. Moderatorzy - możecie odwiesić ten wątek.
Dziękuję za zabranie udziału w dyskusji.
Myślę, że błędów na stronce było stosunkowo mało. Bo nie wszystkie Wasze uwagi dotyczyły ewidentnych błędów. Część uwag nie dotyczyła błędów, a samego formatu prezentacji, a to jak wiadomo rzecz względna, dana formuła jednym może się podobać, a innym nie. Nadspodziewanie mała ilość błędów bardzo mnie cieszy.
A zatem jeszcze raz dziękuję za Wasze opinie i spostrzeżenia, za kilka dni zapraszam na oficjalną premierę mojej prezentacji.
Miły