DZIAŁ ---- ASTRA - Strona 29

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
u kolego jeśli nie wiesz to po prostu nie pisz , trosze się tym zajmuje jakieś 4 h dziennie po robocie i wiem od czego jest silniczek krokowy nie takie było moje pytanie ta turbinka znajduje się pod akumulatorem w nadkolu sprawdż sobie jesli ktoś w okolicy ma takową astre pozdro
  
 
Cytat:
2007-04-17 11:16:43, miniu pisze:
u kolego jeśli nie wiesz to po prostu nie pisz , trosze się tym zajmuje jakieś 4 h dziennie po robocie i wiem od czego jest silniczek krokowy nie takie było moje pytanie ta turbinka znajduje się pod akumulatorem w nadkolu sprawdż sobie jesli ktoś w okolicy ma takową astre pozdro


skoro KOLEGO jestes taki obcykany w temacie to czemu nie znasz odpowiedzi na wlasne pytanie ?
  
 
Cytat:
2007-04-16 13:16:28, miniu pisze:
jest sprawa czy w astrze 1.6 16V z 1995 jesli nie mam turbinki powierza


Chodzi pewnie o pompę powietrza dodatkowego,
stosowanego przy rozruchu zimnego silnika.
Ot taki ekologiczny wynalazek.

Cytat:
auto bedzie miał słabszego ducha i wolniej schodziło z obrotów ??


musi być inna przyczyna

pozdrowienia,
  
 
Cytat:
2007-04-17 19:57:33, taxi pisze:
skoro KOLEGO jestes taki obcykany w temacie to czemu nie znasz odpowiedzi na wlasne pytanie ?




nie wszystko można wiedzię a po to jest to forum może ktoś spotkał się z taką sprawą i poprostu wie
  
 
PYTANIE!

zakupilem wlasnie halogeny firmy Hella do astry g czy ktos juz montowal ?-wiem ze bede musiel dokupis przeloncznik swiatel z przyciskiem do halogenow i pewnie bezpiecznik ale czy cos jeszcze -z tego co widze kable wisza juz z przodu jakby bylo juz wszystko przygotowane
  
 
Z czystego braku czasu zapytam... schylić się nie ma kiedy.

Co wsadzić w tylne "uszy" w A1 hathbacku. Tzn jakie głośniki rozmiarowo tam podejdą najlepiej. Fi???

Nie chodzi mi o marke - coś poprostu tam ma burczeć i nie wiem jak z rozmiarem.

"Przypadkiem" mam dwa głośniki dwudrożne ale fi.100 i deko małe - dorobić mocowanie?
Znajdą się takie dystanse na rynku?
  
 
Zbliza sie u mnie pierwsza wymiana rozrzadu.

W jakich granicach mozna spodziewac sie kosztow? (G 1.6 16V)

  
 
a pobawcie sie troche
tuning Astra F
  
 
Cytat:
2007-05-30 09:46:40, chomik pisze:
a pobawcie sie troche tuning Astra F



Ciekawe HeHe
  
 
dobre, dobre....
niezła zabawa...
  
 
szkoda ze nie ma caravana :/
  
 
Siema. Mam pytanie do specjalistów od Astr. Nosze się z zamiarem sprzedania Asi i kupna Astry Cabrio. Możecie mi podpowiedzieć na co zwracać szczególną uwage, co jest typową bolączką tych modeli (po za blachami które są bolączką wszystkich opli hehee).
  
 
Do znawcow punktu G.

Wyskoczyla mi na desktopie kontrolka Airbag/pasy. Wedlug instrukcji - niepoprawne dzialanie poduchy lub napinaczy pasow. Zglosic sie do ASO.

No dobra.. to oczywiste. Ale mze ktos z was mial podobna 'przygode' i wie o co kaman?

  
 
Witajcie, kuuurczatko co to sie tu porobilo na tym forum????????
srednio to jest czytelne :| nie wiem chyba ze z tego sie jakos inaczej korzysta?:|

Mam pytanko czy moze mi ktos doradzic co musze wymienic w alternatorze jezeli caly sie buja na lewo i prawo? :p chodzi mi o caly walek ktory napedza uzwojenia?
wystarcza tam jakies lozyska? bo wlasnie chcialbym sobie napierw kupic czesci a potem z tym robic

drugie pytanko czy moze ktos podpowiedxiec jak wymienic plyn w ukladzie wspomagania kierownicy??? bo mam taki dziwny objaw ze czasmi jakos dziwnie cos tam strzela :/:/ wiec wydaje mi sie ze jakis stay plyn tam moze byc :/

3 pytanie czy moze ktos podpowiedziec czy jest jakis fabryczny system domykania szyb elektrycznych? taki zeby mozna bylo go podpiac do alarmu??? chodzi mi o to zeby po zalaczeniu alarmu zamykaly sie okna jak by byly otwarte, czy da sie to jakos zrobic??

Bardzo bym prosil o dopowiedx,
  
 
podobnie jak poprzednik : średnio to czytelne :/
mój problem: mam astre 1,6 16v i chce zamontować osłone silnika. Fabrycznie występowały w wersjach 1,8 i 2,0 Czy moja astra ma odpowiednie otwory??? Nie mam możliwości obejrzenia auta od spodu
artusb: płynu w układzie wspoamagania teoretycznie się nie wymienia, jeżeli poziom jest ok to trzaski IMO są związane z układem a nie z samym płynem. Warsztaty płyn wymieniają za pomocą wysysarki.
  
 
Może jak każdy bedzie narzekał na nowy "genialny" podział to forum wróci w starej formnie. Dla mnie obecne rozwiązanie - porażka.
Mój problem: szarpie mi silnikiem przy ruszaniu na 1 biegu. Jak auto postoi kilka dni jest ok. Potem jak kilkanaście razy ruszę niezależnie od tego czy silnik ciepły czy zimny szarpie. Mogę tylko ruszyć z 2,5-3 tys/obr, bujnąć auto i normalnie rozpocząć przyspiesznie z niższych obrotów. Inne biegi ok, silnik w całym zakresie obrotów pracuje równo. Rok temu wymieniłem świece i sprzegło, sprawdzony EGR. Mam jeszcze 3 pomysły:
- komputer, choć nie świeci check engine
- przewody WN - tu też chyba wymiana nie pomoże
- tłumik, bo mam wrażenie ze auto jest przymulone choć wyżej ciągnie przyzwoicie.
Co to może być, jak to wyeliminowąć. Czyżby 10 letnia astra się już nienadawała .....
  
 
Cytat:
2007-11-01 16:32:00, Enro pisze:
Może jak każdy bedzie narzekał na nowy "genialny" podział to forum wróci w starej formnie. Dla mnie obecne rozwiązanie - porażka.



Ja nie nażekam wkońcu stanie sie czytelniejsze

Cytat:
Mój problem: szarpie mi silnikiem przy ruszaniu na 1 biegu. Jak auto postoi kilka dni jest ok. Potem jak kilkanaście razy ruszę niezależnie od tego czy silnik ciepły czy zimny szarpie. Mogę tylko ruszyć z 2,5-3 tys/obr, bujnąć auto i normalnie rozpocząć przyspiesznie z niższych obrotów. Inne biegi ok, silnik w całym zakresie obrotów pracuje równo. Rok temu wymieniłem świece i sprzegło, sprawdzony EGR. Mam jeszcze 3 pomysły: - komputer, choć nie świeci check engine - przewody WN - tu też chyba wymiana nie pomoże - tłumik, bo mam wrażenie ze auto jest przymulone choć wyżej ciągnie przyzwoicie. Co to może być, jak to wyeliminowąć. Czyżby 10 letnia astra się już nienadawała .....



- przewody WN ( wieczorem spryskiwaczem spryskać jak przeskakuje iskra wymienić)
- Zapchany filtr paliwa, powietrza
- Wyczyścić krokowca
- przeplony katalizator (zapchany)
- sprawdzić czujniki temperatury
  
 
pytanie do posiadaczy asterek F, czy u was podczas pryskania na przednią szybę płynem, po przejechaniu kilka razy wycieraczkami płyn ucieka na boczne przednie szyby ?? miałem wcześniej osłonki to tego nie było, zdjąłem bo szyby ciężko chodziły. Teraz codziennie muszę wycierać szyby od płynu, a jak jest otwarta to lecą pozostałości płynu do środka .
Mam osłonki Heko ale za każdym razem jak otwieram czy zamykam szybę to jest jęk i opór.

Macie jakiś sposób na w/w problemy ??
pozdrawiam.
  
 
Ten typ tak ma, mi przeszkadza jak mam otwarte szyby
  
 
teoretycznie płyn powinna odprowadzać uszczelka z boku szyby (tworzy rynienkę w kierunku dachu) ale sam też zauważyłem u siebie że jak tego płynu jest zbyt dużo to niestety leci na boczną