LPG sekwencyjny wtrysk gazu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Prośba do posiadaczy Zeteców - niech ktoś wrzuci mi szczegółowe fotki komory silnika po montażu sekwencyjnego wtrysku. Interesuje mnie szczególnie sposób montażu wtrysków.
Pozdrawiam.
  
 
Dzięki za lawinę fotek - teraz to już nie chcę!
Mam już instalkę więc sam sobie porobie zdjęcia.
  
 
Więc zamieść fotki, bo może komuś sie przydadzą, a ja z ciekawości zobaczę.
  
 
No problem - jutro pstryknę bo niedawno wróciłem od gazownika więc było już zbyt późno. Jutro fotki będą!
  
 
A gdzie fotki ?
  
 
Cytat:
2008-01-12 22:40:43, tomason2 pisze:
A gdzie fotki ?



Oj przepraszam fotki będą już niebawem. Instalacja jest już w samochodzie ale aby przyśpieszyć proces montażu odpuściłem gazownikom kwestie estetyki. Wszystko jest zamontowane ale raczej wygląda to tak jak by to powrzucali pod maskę i już. Jak tylko starczy mi czasu, dopieszczę wszystko i wtedy zapodam fotki.
  
 
fotka

[ wiadomość edytowana przez: 400kv dnia 2008-01-17 22:40:30 ]
  
 
Dzięki 400kv! O to chodziło. Widzę, że masz listwę z wtryskami zamontowaną nad pokrywą zaworów, mi zamontowali ją na przegrodzie w sumie na moją prośbę - obawiałem się, że uszkodzi mi się wygłuszenie.
Mam jeszcze pytanko: A gdzie zamontowali sterownik? To na lewym nadkolu to chyba map sensor?
A tak ogólnie, jak chodzi na tej instalce, ile pali? Masz z nią jakieś problemy? Moja wymaga jeszcze dokładniejszej regulacji bo czasami na jałowym obroty zawieszają sie na 2000 i po kilku sekundach spadają, innym razem na jałowym obroty stoją około 1000 i nagle zaczynają oscylować - trochę do góry trochę na dół, aż do 1500 - 500 przygasają kontrolki. Po przygazowaniu obroty stabilizują się. Pali mi troszkę ponad 10L/100km, benzyny palił mi koło 7L/100km.
Pozdrawiam
  
 
tak to na lewym nadkolu jest to sterownik
ja np mam sterownik na grodzi przyczepiony

co do montazu wtryskow mam tak samo jak kolega ... i wiekszosc instalacji wydaje mi sie ze ma na pokrywie ze im blizej to chyba lepiej

nie rozumiem tylko po co sie wcinac w prace gazownikow?
tez sie martwilem o wygluszenie ale moim gazownicy to przywidzieli i przymkneli maske.... to sa profesjonalisci i ja bym nie poprawial ich pracy... no chyba ze nie masz do nich zaufania

mi pali 10 litrow.. i po 45 km zadnych przygod procz jednej ze raz sie sterownik rozprogramowal ...
  
 
Rozumiem, że jest to sterownik (tzw komputer) bo macie instalkę Sequent24? Moja instalka to po prostu Sequent i sterownik jest nieco inny, a w tym miejscu (na lewym nadkolu) zamontowali mi map sensor.
  
 
nie... ja mam staga... i map sensora mam kurde chyba przy centralce tak mi sie wydaje teraz nie pamietam
  
 
Jak jest inna instalka to pewnie podzespoły są inne choć zasada działania na pewno ta sama.
  
 
ile Cię pociągnęło po kieszeni?
  
 
Ja mam podobnie założone jak kolega 400kv. Za swoją sekwencje płaciłem 2200zł.
  
 
Cytat:
2008-01-19 23:58:35, winogron pisze:
ile Cię pociągnęło po kieszeni?



2,4k
  
 
ja za swoja zaplacilem 2700, tak staly we wrocku w tamtym roku jak montowalem. 15 tys km absolutnie bez zadnego problemu, na 32 litrach max zrobilem 340 km.
pozdrawiam
  
 
W poniedziałek pojadę na regulację to zobaczymy czy można poprawić coś na lepsze ze spalaniem. Na 25 litrach zrobiłem 240km ale w tym będzie pewnie z 5-10 km zrobione na benzynie zanim płyn osiągnie odpowiednia temperaturę żeby przełączyć się na gaz.
  
 
Witam! jestem po regulacji ale dopiero dziś zatankuję więc za jakieś 4-5 dni będę wiedział jakie jest zużycie LPG. Na razie mogę stwierdzić, że udało się poprawić prace na biegu jałowym przy zachowaniu takiej samej dynamiki na wysokich obrotach.
A oto obiecane fotki komory silnika Zetek 1,8 16V z instalacją Sequent firmy BRC:







  
 
Ja mam Sequent 24 płaciłem 3tys w maju a jak chodzi hmm? miodzio a najmniej mi pali na gazie z ORLENU ostatni pomiar 321km/27,7l gazu - jest nieżle.

[ wiadomość edytowana przez: gardenia1 dnia 2008-01-23 13:42:12 ]
  
 
Podepne sie w temat i spytam. Słyszał ktoś o instalacji sekwencyjnej lo gas ze sterownikiem I.S.U. Jesli tak prosilbym o opinie o tym.