DZIAŁ ---- VECTRA - Strona 19

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak benzyne to nie 1.6 bo IMHO jest za slaby do viki. ja mam 2.0 16v ecotec i jest ok, przypuszczam, ze jak to z oplowymi silnikami bywa, 1.8 jest niewiele slabszy, w trasie niewiele oszczedniejszy (moj z 4 osobami na pokladzie i okolo 150km/h na budziku przez blisko 250km lykal okolo 7,7-8/100, grzecznie jadac czyli do 130 zamknalem sie w 7,5/100). W miescie niestety 2.0 pewnie wezmie z litr wiecej (strzal, nie wiem dokladnie), moja pali niecale 10 ale jezdze na krotkich trasach wiec nie zawsze nawet zdarzy sie dobrze rozgrzac. Wracajac do trasy - rozbujac 2.0 od 120 do 180 to kwestia tylko docisnac troche pedal, zbiera sie bardzo ladnie, bez dyskusji i marudzenia.

o dieslach nie wiem nic wiec nie mowie nic.

pzdr


[ wiadomość edytowana przez: scoodie dnia 2007-06-08 11:29:47 ]
  
 
Cytat:
2007-06-07 12:10:51, jan_10 pisze:
mam pytanie chce kupić vectrę b 97-99 rok. I pytanie jaki silnik?? Przebiegi koło 8tys rocznie, jak benzynę to jaka (nie che LPG) ile pala poszczególne silniki... czym sie kierowca przy wyborze konkretnego modelu na co zwrócić uwagę co sie psuje....


stego co wiem to i silnik 2.0 DTI juz wychodzil w Vectra b a ja wlasnie kupilem sobie Vectre C z tym silnikiem i jestem zadowolony ze spalania na 60 litrach paliwa zrobilem 1135 km jadac z rodzina przy predkosci 120km/h wyszla jakies 5 literkow na 100 jak sie jedzie tak 160 km/h to spala jakies 6.5 na 100 a po miescie cos kole 8 literkow
  
 
a można wiedzieć ile za nią zapłaciłeś bo ja też o takiej myślałem ale były jak dla mnie zadrogie ale za dwa lata może już się skuszę...
  
 
Cytat:
2007-06-20 08:25:35, NAZAR pisze:
a można wiedzieć ile za nią zapłaciłeś bo ja też o takiej myślałem ale były jak dla mnie zadrogie ale za dwa lata może już się skuszę...



Zaczynaja sie od 9 000 Euro ale maja spore przebiegi nie mniej niz 160 000 km takie co maja max 100 000 km to dopiero tak od 10 000 no i oczywiscie z gwarancja na te kilometry sa to ceny w niemczech w leprzych salonach a od jakis turkow pewnie kupisz taniej ale ja nie patrzylem na takie bo chcialem miec w orginale i jestem zadowolony.Fajne Autko wygodne
  
 
mam pytanie jakiego diesla wybrać do vectry B??
bo tyle tych silników ze już sie pogubiłem - doradźcie.
pozdro
  
 
jak diesela to największego to chyba jest 2.2dti ale jak to chodzi to nie wiem
  
 
Są 4 disle opla w B 1.7 stara konstrukcja isuzu, prosta mało awaryjna i słaba. Potem mamy dwa silnik 2.0 nie pamietam oznaczeń i wymieniony przez Nazara 2.2 125 km. Ja osobiscie wybrałbym najmocniejszy 2.0 lub 2.2, ale to oczywiscie kwestia jak kto jezdzi i czego chce od auta.

Poczytaj na forach vectry, sa dwa VKP i vectra unlimited masz tam bardzo dużo wiedzy.
  
 
Witam wszystkich miłośników VECTRY

Sam jestem użytkownikiem VA 1.7 TD z '93 i zacząłem właśnie szykować ją do stanu idealnego, bo przy przebiegu powyżej 200.000 km wymagany jest drobny remoncik
  
 
Witaj jan_10
Pytałeś o silniki wysokoprężne

Cytat:
2007-08-03 16:26:53, jan_10 pisze:
mam pytanie jakiego diesla wybrać do vectry B??
bo tyle tych silników ze już sie pogubiłem - doradźcie.
pozdro



Jeżeli potrzebujesz informacji na temat VECTRuni to jak radził Seba1976

Cytat:
2007-08-09 10:49:56, Seba1976 pisze:
Poczytaj na forach vectry, sa dwa VKP i vectra unlimited masz tam bardzo dużo wiedzy.



tu masz linki:

Forum Vectra Unlimited

Forum Vectra Klub Polska

Pozdrawiam 4kółkaV
  
 
witajcie, pewnie ten temat byl walkowany 100 razy, ale niestety mam ograniczony czas w dostepie do netu i nie moge sobie siedziec i szukac... interesuje mnie kupno vectry rocznik mniej wiecej 97-2000 kombi w dieslu. W zwiazku z tym interesuja mnie takie rzeczy jak: spalanie, koszty uzytkowania, awaryjnosc. Jesli byly rozne silniki 2,0 to ktory wybrac, a ktory nie. Czy warto zakladach chipa, bo powiemsz szczerze ze 100KM to troche malo. Bede wdzieczny za pomoc
  
 
Dla zainteresowanych

LAMPY od Vectry B po liftingu pasują do przedliftingowej Vectry B jedyna rzecz jaką trzeba zrobić to tam gdzie były kierunkowskazy zagiąć takie małe uszy.
  
 
a co ze zderzakami?

pzdr
  
 
Cytat:
2007-10-04 23:14:05, scoodie pisze:
a co ze zderzakami? pzdr



Niebawem będę to przerabiał, ale z tego co się orientowałem to pasują i nie zapomnij że jeszcze jest do wymiany tylna klapa, tylne światła, halogeny i listwy na drzwiach a dodatkowo dochodzą progi, ale czego się nie robi aby odświeżyć auto
  
 
A ja myśle, że w poliftowej masz inne kostki i zostaje mała szpara pod lampa bo jest inny zderzak. A co do reszty to jeszcze troche rzeczy w srodku auta sie rozni.

[ wiadomość edytowana przez: Seba1976 dnia 2007-10-07 01:25:48 ]

[ wiadomość edytowana przez: Seba1976 dnia 2007-10-07 01:26:55 ]
  
 
Cytat:
2007-10-07 01:25:32, Seba1976 pisze:
A ja myśle, że w poliftowej masz inne kostki i zostaje mała szpara pod lampa bo jest inny zderzak. A co do reszty to jeszcze troche rzeczy w srodku auta sie rozni. [ wiadomość edytowana przez: Seba1976 dnia 2007-10-07 01:25:48 ] [ wiadomość edytowana przez: Seba1976 dnia 2007-10-07 01:26:55 ]



Kostki są inne, 9 albo 10 zł szt. tak samo silniczki musiałem kupić a szpara może jest na 0.5 cm ale to za sprawą uszczelki która inaczej jest wkomponowana, generalnie nie widać aby było coś nie tak
  
 
Czy ktoś się orientuje czy wtyczki halogenów przed liftingowych są takie same jak po liftingowe ?

Leci do mnie kompletny z halogenami po liftingowy zderzak i nie wiem czy mam szukać wtyczek po szrotach czy będą pasowały stare
  
 
Per aspera ad ... Vectra.

Pozdrawiam wszystkich "ujeżdżaczy" Viki i pozostałych Opelków.
  
 
I wkońcu nastał ten dzień kiedy moja viki dostała całkowicie nowy ryjek

  
 
Daj jakies zdjęcie w dzień. A grilla OPC nie chcesz założyć?
  
 
Ma ktos inwstrukcje obsługi do vectry V 97 z klimatronikiem??