DZIAŁ ---- VECTRA - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Elooo Panowi może wiecie jak z silniczka 1.8 90KM w Vectrze A zrobić 100cośtam takie jak wpychali do Ascony C ??? Czyżby to była tylko kwestia wymiany kompa ??? Bawił się ktoś w coś takiego ???
  
 
Fiat robi taki manewr z jednego silnika robią 3 jednostki o różnych mocach poprzez wymiane softu.
  
 
Cytat:
2004-09-23 15:44:59, DamianSz pisze:
Fiat robi taki manewr z jednego silnika robią 3 jednostki o różnych mocach poprzez wymiane softu.



Hmmm - jest to dosc powszechna opinia, ze producenci samochodow robia kilka silnikow o takich samych pojemnosciach, a o innych osiagach, ktore wynikaja z innego softu w komputerze sterujacym silnikiem, ale jest to opinia CALKOWICIE BLEDNA.

Tak manewr wystepuje najczesciej w turbodieslach, a roznica w osiagach wynika nie z innego programu, a z roznego poziomu doladowania przez slabsze lub mocniejsze turbostrezarki.

W beznyniakach tez sie to czasami zdaza (np. grupa VW), ale tu tez roznice wynikaja z roznic konstrukcyjnych - blok silnika jest ten sam, a np. moze byc inaczej zrobiony dolot, innych system wtryskowy itd. (w przypadku wolnossacych sytuacja nie jest az tak oczywista jak w przypadku turbo).

Ale zawsze jakies roznice konstrukcyjne wystepuja, nigdy nie wynika to tylko i wylacznie z innego programu sterownika.
  
 
Bzyczek do swiatel nie chce bzyczec... Autko te Vectra A. Gdzie szukac przyczyny??
  
 
Cytat:
2004-09-24 13:57:40, Paket pisze:
Bzyczek do swiatel nie chce bzyczec... Autko te Vectra A. Gdzie szukac przyczyny??




poprostu wymień buczek , może już być wadliwy
  
 
W zeszlym tygodniu jeszcze dzialal...
  
 
Cytat:
2004-09-23 17:24:44, KrzyH80 pisze:
Hmmm - jest to dosc powszechna opinia, ze producenci samochodow robia kilka silnikow o takich samych pojemnosciach, a o innych osiagach, ktore wynikaja z innego softu w komputerze sterujacym silnikiem, ale jest to opinia CALKOWICIE BLEDNA. Tak manewr wystepuje najczesciej w turbodieslach, a roznica w osiagach wynika nie z innego programu, a z roznego poziomu doladowania przez slabsze lub mocniejsze turbostrezarki. W beznyniakach tez sie to czasami zdaza (np. grupa VW), ale tu tez roznice wynikaja z roznic konstrukcyjnych - blok silnika jest ten sam, a np. moze byc inaczej zrobiony dolot, innych system wtryskowy itd. (w przypadku wolnossacych sytuacja nie jest az tak oczywista jak w przypadku turbo). Ale zawsze jakies roznice konstrukcyjne wystepuja, nigdy nie wynika to tylko i wylacznie z innego programu sterownika.


Miałem przyjemność przebywania w OŚRODKU SZKOLENIOWY FIATA i pytaliśmy się jaka jest różnica pomiędzy silnikami JTD 80,105,130 KM i pokazali nam jaka, a zmiana polegała na wymianiu układu sterującego pracą silnika.
  
 
Pytanie śmieszne.
Jak kładzie się oparcie tylnej kanapy.
Udało mi się zdemontować siedzenie kanapy, ale w zaden sposób nie potrafiłem znaleźć jakiegokolwiek urządzenia odbezpieczającego. Jeszcze inna sprawa, to myślałem że aby położyć oparcie, trzeba je najpierw dźwignąć trochę do góry. Lecz też moja próba spełzła na niczym.
Więc proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam.
  
 
Wie ktos moze jak zalaczyc tylny naped w Vectrze-A 4x4 ??
W tej chwili ciagnie tylko na przod, nie wiem czy cos tam jest namieszane czy tylko wylaczone bo nie mialem do czynienia z takim napedem.
  
 


ja wymiekam i gratuluje pomysłu

  
 
Pewnie bedzie do tego przykrecone gigantyczne swiatlo STOPu pfffffff Rece opadaja ...
  
 
To jest auto przystosowane do Uni Europejskiej (z poręczą dla inwalidów)
  
 
5+ dla pomysłodawcy i wykonawcy. Oby więcej takich aut na drodze.
  
 
mam uszkodzone dwa silowniki centrala czy ktos wie gdzie je dostać oczywiście oprucz serwisu opla
  
 
wiecie co, wlasnie przechodzi mi kolo nosa piekna viki 1993 w sedanie na dorbym wypasie i alusach, silniczek 1.8. kosztowalaby mnie okolo 6.5 tys!! a mi brakuje 1000pln

pzdr
  
 
cześć

z racji dokumentowania większości prac w moim autku
napisałem takie coś - może komuś się przyda ...

http://ble.spider.pl/~pepin/dis/dis.htm

Jak ktoś znajdzie błędy to poproszę o uwagi ... za jakiś czas strona
zostanie przeniesiona na serwer klubowy VU ...oczywiście można ja też zamieścić gdzieś na OKP

Wykorzystywanie porady w celach zarobkowych surowo wzbronione

PS.
Wersja dla poliglotów
http://ble.spider.pl/~pepin/dis/dis_e.htm
  
 
Rada Pepina żeby było łatwiej
Dla poliglotów
  
 
Cytat:
2004-10-06 18:55:10, nianiu pisze:
mam uszkodzone dwa silowniki centrala czy ktos wie gdzie je dostać oczywiście oprucz serwisu opla



Witam.

Na stronie www.starmach.pl
To jest sklep w którym kupisz wszystko i w miare tanio.
Zamówienia przez neta, dostawa do domu.

Pozdr
  
 
buff dalej nie wiesz jak położyć oparcie tylnej kanapy?
  
 
Dzięki już opanowałem. Zobaczyłem jak kładzie się oparcie w Astrze i siłą dedukcji spróbowałem u siebie. Ból jedynie był taki, że kupiłem auto z pokrowcami, a te dokładnie wszystko zakryły.

Powiedżcie mi jeszcze jedną rzecz. Załącza mi się wentylator chłodnicy przy temperaturze nie sięgającej nawet 90 C.
Więc dokładnie niewiem, czy mam uszkodzony czujnik, coś się przesuneło wskazówce przy liczniku, jakaś awaria układu elektrycznego, lub czasem się tak zdaża w tych modelach. Mam motor C20NE.
Dzięki za pomoc.