Syrena 104 z Bydgoszczy - foto - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No fakt te "uszczelki" troszke niszcza wyglad ale to mozna poprawic . Ogolnie jest bardzo fajna i ladna A co do szyb to metoda na sznurek
  
 
hmm mi sie wydaje ze tu nie chodzi o sznurek
uszczelka szyby w syrenie posiada dodatkowe jakby to nazwac - wypełnienie i do włożenia tego stroistwa jest potrzebny taki narzedź co wygląda jak wkrętak ale na końcu ma w poprzek przyspawane pół rurki (przekrojej wzdłuż )
Czy o to Ci chodzi Jarek104?????
  
 
To również.. Nie mam pojęcia, skad wytrzasnąć to ustrojstwo do wkladania klinów uszczelek.. Jest jakaś recepta na zrobienie tego czegoś samemu? Ma moze ktos chocby foto jak to ma wygladac? To się sam spróbuję pobawic..

A ogólnie cały proces wkładania szyby wydaje mi się ciężkim tematem do realizacji.. Jak to zrobić, żeby nic nie popsuć..
No nic, niech się ociepli, to zobaczymy jak mi pójdzie.. Narazie jest ciut za zimno na przesiadywanie w garażu..
  
 
Jarek, a masz jakies dojscie zeby zalatwic czesci do 104, np. nominalne blachy przednie?


[ wiadomość edytowana przez: Citoz dnia 2005-02-23 21:39:00 ]
[ powód edycji: Gramatyka i ortografia ]
  
 
Z nominalnymi może być problem.. Ale spróbuj zadzwonić do Grzegorza z Torunia, jego numer:600-748-532, powiedz, że masz numer od Jarka z Bydgoszczy od 104, może on coś ci poradzi..
  
 
oki dzieki wielkie
  
 
zdejcia mojej królowej są w moim profilu, a co mi brakuje, no coż narazie jestem w poczatkoqwej fazie remontu poniewaz brak czasu i stoi 30 km od mojego domu (u babci), stoi pod dachem i w suchym miejscu ale nie ma tam miejsca na przeprowadzenie remontu, blotniki mam plastikowe a ty?? ja bym wolal blaszane i chyba na tylk bede mial nie wiem jak na przod, w sumie jest ona kompletna tylko zderzaki nadaja sie do wymiany, i nie mam na blotnikach list ozdobnych, bo na drzwiach to mam, a i komplet zamkow z kluczykami i ze stacyjka mi potrzebne bo ja nie mam a co najgorsze nie mam na nia dokumentow, ale chyba da sie cos z tym zrobic
  
 
Słuchajcie, pytanie z gatunku głupich...:
Włozyłem szyby i uszczelka tylnej okazała sie za krótka.. Czy jest różnica długość obwodu szyby między Syrenami 104 a 105?
  
 
Tylnie szyby Syren 104 i 105 nie roznia sie niczym. Rozmiary i typ uszczelek ten sam. Teoria mowi, ze Syreny 105 Lux maja uszczelki (tylniej i przedniej szyby) z bialym klinem ozdobnym, ktory szybko stawal sie ciemnozolty Mozna jednak spotkac Syreny "nie-Lux" z wstawionymi klinami ozdobnymi.
  
 
Cytat:
2005-03-01 18:37:56, Jarek104 pisze:
Słuchajcie, pytanie z gatunku głupich...: Włozyłem szyby i uszczelka tylnej okazała sie za krótka.. Czy jest różnica długość obwodu szyby między Syrenami 104 a 105?



poczekaj z tą uszczelką aż będzie cieplej
wyjmij jeszcze raz szybę,dobrze załuż uszczelkę po obwodzie i na pewno starczy
  
 
Uszczelka musi być lekko naciągnięta, żeby dobrze trzymała, może z tąd ten deficyt długości.
Tak jak mówi Daniel, poczekaj na cieplejsze czasy, naciągnij ją porządnie na szybe i wmajdruj jeszcze raz. Jak nic nie da to uszczelka się mogła zlasować i skurczyć ze starości.


Co do kiedry ,to ja zaopatruje się w sklepie z częściami od VW Garbusa. tam mają ogólnodostępne z metra, i to nawet w różnych kolorach
  
 
Pytam, bo porpostu mam dwie uszczelki do tylnej szyby, jedna jest OK długościa, ale jest w gorszym (delikatnie mówiąc) stanie, więc załozyłem tą lepsza, która okazała sie za krótka..

Narazie tak będzie, jak sie ociepli to pomyslę.

Teraz pozostała tylko walka z elektryką..
przełącznik od świateł działa, żarówki OK, a świateł nie ma.. Czemu? Reflektor umasowiony, tylna lampa też..

Gdzie dostać bezpieczniki takie jak w Syrenach stosowano?
  
 
one są chyba jak w tych starszych polonezach ja do poldka kupilem w jakims markecie chyba za jakies 3 zl chyba 6 sztuk
  
 
Bezpieczniki kupuje sie w pierwszym z brzegu sklepie motoryzacyjnym W Syrenie sa zupelnie standardowe. Z elektryka powalcz nastepujaco: wez woltomierz i sprawdz czy dochodzi napiecie do bezpiecznika, potem do wlacznika, a pozniej do kostki w lampie. Na pewno po drodze bedzie jakis problem. Nie wstawiaj monet zamiast bezpiecznikow, jak robia niektorzy "zdolni". Daj znac, jak Ci idzie walka