DZIAŁ ---- OMEGA - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy Omega 2.5 TD (1994-99) ma pasek, czy łańcuch rozrządu,jaką ustawić zbieżność w stopniach??
  
 
Witam
Po raz kolejny opierając się na artykule opisującym BMW 525 TDS, odpowiadam na zadane pytanie cytatem...
"zastosowano tu łańcuch, który rzecz jasna nie pęka a jego żywotność jest praktycznie ograniczona żywotnością samego silnika".
Reasumując w silniku 2,5 TDS, który GM przejęło/odkupiło od BMW zastosowano łańcuch rozrządu...
PZDR Vincent
  
 
czy Omega 2.5 TD (1994-99) ma pasek, czy łańcuch rozrządu,jaką ustawić zbieżność w stopniach??

  
 
Witam
Przecież podałem Ci post niżej że 2,5 TDS ma łańcuch rozrządu a nie pasek...
Co do zbieżności mam tylko dane dla 2.0...
wartości fabryczne dla omega B 2,0 oś przednia:

zbieżność + - 0,05 stopnia dla każdego koła
maksymalna różnica +0,05stopnia

razem:
zbieżność + - 0,10 stopnia, maks + 0,10stopnia

Oś tylnia:
zbieżność + -0,05 stopnia, mak +0,10 stopnia dla każdego koła
razem:
+ - 0,10 stopnia, maks +0,20 stopnia

...ale wrzuć temat w wyszukiwarkę było to omawiane ale nie wiem czy dotyczyło 2,5 TDS
PZDR Vincent
  
 
Gdzie w 3mieście lub okolicy mogę dostać ładny i niedrogi grill do OmegiB, bo mój troszkę się zfatygował i fabryczny nie jest zbyt piękny.
  
 
Witam
Nie wiem jak w Trójmieście ale na pewno znajdziesz je na Allegro.
Zwykłe od 120 tak do 150 zaś wersja "tuning" to jakieś 180-200.
PZDR Vincent
  
 
Cytat:
2003-12-28 01:49:35, omegafan pisze:
mam omegę 2.0i próbowałem ją na gazie, nie mam obrotomierza , ciągnęłem ją do końca , wtedy miałem koła 185/65/15
I-nie zmierzyłem (za szybko się rozpędza)
II-90km/h
III-130km/h
na IV wierzcie albo nie ale poszła mi 200km/h,(nie mam obrotomierza więc może było 7000obr/min)
V-215-220
to wszystko na gazie
na serio na IV poszła mi 200



Ja u siebie nie miałem okazji sprawdzać prędkości na poszczególnych biegach ale na pewno:
Na LPG 190 km/h i więcej nie pójdzie
Na benzynie 215 wiecej nie próbowałem (wtedy jeszcze bez obrotomierz) choć był zapas na pedale gazu.
A moja furka to 18NRV

Pozdrawiam
Grzegorz
  
 
Panowie nie wiecie, czy jak pójdzie jedna ze świec, to czy na desce rozdzielczej coś się wyświetla? Mam wrażenie że spadła mi moc no i trochę gorszy jest rozruch. To chyba może być świeca, no nie?
  
 
Wolniak, świeca to jedna z opcji i chyba się nie wyświetli na desce rozdzielczej
  
 
Panowie, pomóżcie!!!
chciałbym kupić Omegę tylko nie za bardzo wiem jak się za to zabrać na co zwrócić uwagę co warto kupić do 30k ?

Pozdrawiam
macmind
  
 
no odpowiedź jest tylko jedna - MV6
  
 
Witam
No 30 tysięcy to kwota za którą kupisz max auto z 96 roku (nie mówię o jakiś super okazjach które są zawsze podejrzane) Czasem warto dać więcej za auto utrzymane i zadbane nawet kiedy cenniki Eurotaxu np. mówią że się przepłaca...
Warto szukać a nie od razu zadowolić się pierwszym autem z ogłoszenia.
Do sierpnia 1996 były kłopoty z korozją - po sierpniu 1996 Opel podczas dokonanych modernizacji modelu poprawił to i owo...
Przyjrzyj się zawieszeniu - podczas jazdy próbnej oczywiście...ew stuki oznaczają wydatki.
Zwróć uwagę na elektrykę, pobaw się nią, pootwieraj okna, lusterka, ew. szyberdach...
Poważnych awarii nie spotyka się często gorzej z drobiazgami które wg. mnie i moich doświadczeń trapią Omegę często i gęsto...
Warto zajechać autkiem do jakiejś stacji diagnostycznej by uniknąć niespodzianek...
Co do silnika to ja mam podstawowy - 115 konny do przemieszczania się wystarczy ale do rajdów po szosie raczej nie...
Masz do wyboru silniki 2,0 8V, 2,0 16V, 2,5 V6 i 3,0V6 oraz TDS 2,5 litra....jeśli chodzi o ten przedział wiekowy i cenowy....
  
 
Siema
slyszalem ze w omegach do 95r byly problemy z instalacja elektryczna i innymi drobiazgami. w 96r zostaly w wiekszosci zostaly usuniete.
tak jak pisze Vincent sprawdz czy wszystko elektryczne domyka sie i otwiera jak nalezy
NA RA
  
 
Witam omegowiczow

Kupielem sobie Omege B, rok 99, MV6. Od poczatku komputer mi meldowal "Low/Beam Field vision" i myslalem ze jest to spowodowane zle funkcjonujaca lampa ksenonowa (byla zalana woda. Wiec ja rozebralem, wysuszylem i zlozylem. Swieci ok, ale komunikat pozostal. Potem (po 2 tygodniach) zaczal pojawiac sie "Healight tail light" ale swiatla z tylu sa ok wszystkie (sprawdzalem wielkrotnie). A komunikat pojawia sie rzadziej od "low/Beam" <- ten za kazdym rozruchem auta i czasem pdocza sjazdy. "Headlight..." pojawia sie przy rozruchu teraz i podczas jazdy. Dwa dni temu doszedl mi jeszcze "Break Pad". Aaaa jest jescze brak wody w spryskiwaczu "Wash. fluid level" a dolewalem i na pewno stan mam powyzej "alarmu". I teraz nie wiem co sie sypie ? Czy to komputer czy instalacja a moze gdzies cos zamaka i od wilgoci on na stykach glupoty odbiera ? Wie ktos cos o takim problemie ?
Mialem tez chwilowy problem z centralnym zamkiem drzwi przednich pasazera. Nie chcial sie zamykac i otwierac z pilota. Nawet reczne otiweranie "guzika" czasem bylo niemozliwe. OPd dwoch dni znowu dziala. Probowalem rozebrac drzwi i zagldanac co tam jest "luzne" ale pod tapicerka jest folia ochronna i jak bmy ja zerwal to juz nie przykleil i nie wiem czy jechac do erwisu z tym czy mozna to "domowym sposobem" jakos zrobic.
Za wszelka pomoc z gory bardzo dziekuje.

Vino

  
 
Witam Vino...
Jeśli chodzi o kompa to Ci nie pomogę bo takowego u siebie nie posiadam, mam wersję ekonomiczną bez niego
Przypuszczam że skoro wszystko ok a komp daje mylne komunikaty to gdzieś może robić się zwarcie...z powodu wilgoci?
Natomiast drzwi już rozbierałem i folię śmiało zerwij, przykleisz taśmą klejącą i tyle....
Wydaje mi się że Twe kłopoty z centralnym występują podczas mrozów???
Bo mi wtedy dzieje się dokładnie to samo...jak leci na wszystkich drzwiach...
Po prostu na cięgnach, linkach mechanizmach nie ma już smaru i przymarzają do siebie elementy metalowe...
PZDR Vincent
  
 
Cytat:
Wydaje mi się że Twe kłopoty z centralnym występują podczas mrozów???
Bo mi wtedy dzieje się dokładnie to samo...jak leci na wszystkich drzwiach...
Po prostu na cięgnach, linkach mechanizmach nie ma już smaru i przymarzają do siebie elementy metalowe...



dokładnie, mam to samo ale na szczęście z tyłu
co do błędów to podłącz się do kompa, może te kody zostały w pamięci ?
  
 
Dzieki chlopaki za support. Troche mi sie wyjasnilo.
Komputer mam sprawny. Zaczalem od tylnych swiatel. Zmienilem zarowke nad rejestracja i dalej mialem komunikat bledu. Wiec zaczalem szukac. ale swiatla byly wszystkie. Wtedy sie okazalo ze pozycyjne z tylu sa podwojne ! I jedna zarowka tylko byla przepalona, wiec jak sie tylko okiem rzucalo czy swiatla sa to byly. Potem spr. ten spryskiwacz i jak uzupelnilem go do konca to komunikat tez zgasl. Czyli klocki wynika z teog mam jednak do wymiany. Ufff, myslalem ze mi cos padlo, a to poprostu jednak bylo tyle "rzeczy" na raz. A ze wyskoczyly w krotkim czasie to myslalem ze to lipa jakas. Tym bardziej ze mialem komunikat o braku swiatel tylnych a swiatla byly. No byly, tylko ze nie do konca wszystkie...

Co do centralnego. To faktycznie, teraz jak jest cieplo to on dziala. Nie dzialal jak byly te mrozy ostatnie.

Jak bede mial chwilke to rozbebesze moze jednak i posmaruje sobie ten zamek. Pamietam ze jednak mialem jeden problem z komletnym zdjeciem tapicerki z drzwi. Wszystko mialem juz odkrecone i poluzowane a tylko trzymalo mi przy "guziku" od zamykania drzwi i tam nie moglem nic znalezc co by to trzymalo. A guzik cos zejsc tez nie chcial. Nie chcialem uzywac za duzo sily. Wiecie jak to tam zdjac ?

Vino
  
 
Witam
Vino jeśli chodzi o guzik to jest w nim śrubka...konkretnie musisz podważyć taką czerwoną zaślepkę widoczną przy podniesionym guziku...pod nią kryje się ta nieszczęsna śruba...
PZDR Vincent
  
 
a jak podważysz ją za mocno, to jak w każdej Omedze, pęknie.
Te zaślepki to poroniony pomysł.
  
 
Aaaaaa czerwona zaslepka ! Juz rozumiem po co ona tam jest. Przeszlo mi przez mysl raz ze to moze byc zaslepka, ale jest ona w takim mmiejscu ze jakos mi "odeszlo" Z nia jest widze jak z "zielona deseczka Jasia".

Dzisiaj znowu sie przycial. A cieplo jest. ale zauwzylem, ze jak "popstrykam" pilotem i pootwieram i pozamykam pare razy to w koncu zaskakuje. Bede musial to rozebrac jednak.

Na razie czeka mnie wymiana klockow hamulcowych.

Vino