Warszawa Ghia Kombi. - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam na papierze te plany do których dałeś linka.
Były bodajże w tym "Automobiliście'
  
 
Cytat:
2005-02-20 21:10:29, Yoshi81 pisze:
Mam na papierze te plany do których dałeś linka. Były bodajże w tym "Automobiliście'


I co tam jeszcze było?
  
 
Wywiad z Pankiewiczem, ogólnie b.ciekawie napisana historia Warszawy w 3 częsciach[przez 3 numery się ciągnęła].
Mam wszytskie
  
 
Cytat:
2005-02-20 21:16:13, Yoshi81 pisze:
Wywiad z Pankiewiczem, ogólnie b.ciekawie napisana historia Warszawy w 3 częsciach[przez 3 numery się ciągnęła]. Mam wszytskie


A które to były numery?
  
 
Nie pamiętam , to było jakoś w wakacje 2001.
  
 
Były to numery 3,4,5 z 2001 roku
  
 
Yoshi znalazłeś tego automobilistę?
  
 
Owszem
  
 
I co tam pisze?
  
 
Dajcie jakąś fotke sedana i napiszcie mniej więcej czym się różniła taka wawka
  
 
Ghia to była wa-wka m20 z zupełnie nowym nadwoziem zaprojektowanym przez Włochów.
  
 
"W 1962 roku rozpoczęły się prace nad modernizacją nadwozia Warszawy. Do współpracy zaproszono włoską firmę stylistyczą Ghia. Zaprojektowana przez włoskich inżynierów karoseria miała ładne, opływowe i modne w tamtych czasach kształty .Projekt jednak nie miał dużych szans na realizację, ponieważ produkcja tak nowoczesnego samochodu była zbyt kosztowna. Bardziej potrzebny był wtedy w kraju solidny samochód osobowy niż nowoczesne auto o modnej karoserii." - weteran szos


  
 
Cytat:
2005-02-20 18:07:04, Yoshi81 pisze:
Oba pocięto, jak znajdę egzemplarz "Automobilisty" to powiem więcej.


Ekhem.
  
 
Znalazłem.
I nie ma nic nowego-żadnej rewelacji.
Postaram się zeskanować.
  
 
Przed chwilą w jednym z archiwalnych Motorów znalazłem informację, iż uchowało się tylko kilka zdjęć sedana, choć jeszcze pod koniec lat 80. lub na początku 90. były gipsowe makiety obydwóch modeli. Szkoda.
Ale brat mi przed chwilą mówił, że w jednym z Motorów z lat 50. są zdjęcia dwóch kompletnych podwozi Warszawy, przeznaczonych na wysyłkę za granicę do jakiegoś zakładu. Czyżby do Włoch
Jak znajdę te zdjęcia, to zaraz je tu umieszczę.
  
 
makieta tego

sie odnalazla ale bez kol
  
 
Cytat:
2005-06-15 08:43:47, krzysiek-stratos pisze:
makieta tego sie odnalazla ale bez kol


Możemy prosić o fotki?