[audio] Radio + wzmacniacz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem z podłączeniem radia SONY -model XRU800
ze wzmacniaczem ALPINE 3215

Kwestia jest taka ż radio jest to typowy deck grający tylko ze wzmacniaczem-
- czy mimo to podłączając to radyjko bez wzmacniacza powinien się uaktywnić wyświetlacz?
(bo nam się nie wyświetla nic a radyjko to nie jakiś tam syf wciśnięty z pokątnego źródła i napewno dobre sprzedane)
- jeśli chodzi o wzmacniacz to potrzebuję jakiś schemat połączeniowy do radia...
0chemacik radia też by się przydał , jak ktoś by miał ...lub dał namiar netowy
ps. liczę na WAS!!
  
 
Cytat:
2003-11-26 21:41:05, Sly pisze:
Mam problem z podłączeniem radia SONY -model XRU800
ze wzmacniaczem ALPINE 3215

Kwestia jest taka ż radio jest to typowy deck grający tylko ze wzmacniaczem-
- czy mimo to podłączając to radyjko bez wzmacniacza powinien się uaktywnić wyświetlacz?
(bo nam się nie wyświetla nic a radyjko to nie jakiś tam syf wciśnięty z pokątnego źródła i napewno dobre sprzedane)
- jeśli chodzi o wzmacniacz to potrzebuję jakiś schemat połączeniowy do radia...
0chemacik radia też by się przydał , jak ktoś by miał ...lub dał namiar netowy
ps. liczę na WAS!!



a moze wyswietlacz dziala tylko nie jest podswietlony?? niektore radia tak mialy ze mialy osobne wejscie do podswietlenia, chociaz wyswietlacz powinien byc caly czas podswietlony, a podlaczyles dwa plusy?? jeden od zasilania, drugi od pamieci. a radio powinno dzialac ze wzmacniaczem kazdej firmy i na odwrot, wyprowadzenia sa standartowe, wzmacniacze mozna podlaczac nawet, do radyjek ktore nie maja wyprowadzenia na wzmacniacz, nazywa sie to wtedy do ze wzmacniacz jest przystosowany do pracy z przedwzmacniaczem i do pracy autonomicznej, czyli pod wyjscie glosnikow.
  
 
A masz odpowiednie kabelki czy bedziesz łapał na tzw pająka(duzo kabli recznej produkcji)!!! Soniak powinien połaczyc sie ze wzmacniaczem przez czincze(kurde zapomniałem jak to sie pisze) a z kostki radyja powinien pujsc "+"do sterowania wzmacniaczem np od elektrycznej anteny i wsio powinno biegac ale jesli dec ni swieci to raczej jego wina-moze bezpiecznik??? Ze wzmacniaczem czy bez zaswiecic sie powinien albo chociaz mechanika powinna zadziałac jesli podswietlanie jest zepsute!!!
  
 
sly - niestety to co znalazlem na www.sony.com to manual do radia dla usera a nie instalatora, wiec trzeba bedzie szukac czegos innego - ale nic innego na sonym nie znalazlem - tak jak powiedzial dominik, jesli ma std. isozlacze (kostke zasilania a nie glosnikow, to podpiecie odpowiednio masy i plusa powinno zaprząc go do pracy - radio nie steruje bezposrednio wzmacniaczem, tylko daje sygnal m.m. m.cz. na wyjsciach CHINCH i wisiec mu powinno czy ma wzmacniacz czy nie.
 
 
Wzmacniacz nei ma tu nic do radia, poprostu wyższe modele tak z czystej tradycji nei mają w sobei wzmacniacza, nie że nie ma miejsca... to jest raczej takie działanie na kieszeń klijenta i jak kogoś stać na takie radio, to stać go dołożyć drugie tyle za piec, o mocy wyższej nić ta która jest w nawet zmostkowanych wzm zintegrowanych czyli max to 23W na kanał, jak ktoś jeszcze nei wie dlaczego , to niech pojedzie to instalatora - oni też muszą z czegoś żyć, więc nei zabierajmy innym chleba.

Radio podlączone do zasilania musi gadać, wyświetlacz też mu się załączyć, jeśli podłączyłeś zasilanie czyli 2 plusy ( choć akurat w tym przypadku może być jeden, ten dodatkowy +, to jest żadne tam potrzymanie pamięci, czy jak to kto nazywa.... jeden czerwony jest do wzmacniacza - końcówki mocy, a drugi jest do zasilania radia, wyświetlacza,CD, i całe reszty, i w wielu radiach jest zabezpieczenia że działa tylko jaka dwa są podłączony pod dodatni biegun zasilania) . Jak nei działa.... no to masz słabo, jak jest kod ( o ile jest) to i tak go nei wpiszesz bo nie widzisz co jest na wyświetlaczu.... i koło się zamyka. Poprawnie podłączone radio musi sie uruchomić, a dopiero potem kody i inne pierdoły mogą utrudnić uruchomienie radia, CD.... itp. A włączyłeś ON ?? Nei wiem co to jest dokładnie za radio, ale czasem zdażają się takie co trzeba im ON wcisnąć ... .
  
 
Ze wzmacniaczem to mnie źle zrozumieliście ...będziemy go przerabiać na chinche (z kumplem- bo to jego radio) ale przydałby nam się jakiś opis tego wzmacniacza i schemat wyjść kabelków . bo kupiliśmy wzmacniacz na giełdzie elektronicznej i był goły w takie dodatki...
A jeśli chodzi o radio to bez przesady , naprawdę nie zacząłęm tego wątku bez prób podłączeniowych..
kabelki z radyjka wychodzą cztery... czerwony z żółtym - napoięcie, czarny-masa i dwa niebieskie. (napewno nie od głośników)
1) Jeden z tych niebieskich jest dziwiczy , więc niw miał on nic współnego z działaniem radia( a o tym że działa to się przekonał kumpel na własne oczy, jak je kupował to grało w autku sprzedającego )
2) drugi podłączaliśmy do napięcia -podejrzewająć że to podświetlenie i nic... no chyba że się go gdzieś indziej wtyka?
3) instalacja radiowa w autku sprawna , nic się nie poprzepalało..bo jak wtykamy moje radyjko to luks działa
4)bezpiecznik ok...bo ktoś sugerował..i ON też łączamy!!!!!!!!!!
  
 
2003-11-27 15:58:58, Sly pisze:
1) Jeden z tych niebieskich jest dziwiczy , więc niw miał on nic współnego z działaniem radia( a o tym że działa to się przekonał kumpel na własne oczy, jak je kupował to grało w autku sprzedającego )

to go nie ruszajcie

2) drugi podłączaliśmy do napięcia -podejrzewająć że to podświetlenie i nic... no chyba że się go gdzieś indziej wtyka?

nie podłączać go do niczego - podłączyć plus do plusa, minus do masy i spróbujcie odpalic radio, czy sie włącza.

Jak nie, sprawdzcie, czy dobrze są połączone kabelki czerwony i żółty ze sobą (z tego co zrozumiałem muszą być dwa, jeden do zasilania drugi do podtrzymania pamięci), oraz czy nie ma jakiegoś przełącznika wybierającego czy plus jest w radiu odłączany stacyjką - moje sony takie cos ma na górnej pokrywie radia.

Jak radio się włączy, sprawdzcie miernikiem co sie dzieje na niebieskim kablu, najprawdopodbniej jest to linia w jakiś pośredni sposób sterująca zasilaniem końcówki mocy
 
 
no w tym sęk , że wszystko tak właśnie robimy i nic....lipa

a gość od którego kolega kupił to radiomieszka dosyć daleko i w Łodzi bywa raczej rzadko...choć tel. zapewnia że jak coś to przyjmie radyjko i posprawdza... jak nic nie wykombinujemy to tak nbędzie trzeba zrobić..
  
 
A nie masz wejścia w radiu na kostkę ISO?? Może masz dołaożona jakąś obciętą kostkę. Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika że firmowe radia mają wejścia na kostki (niestety nie zawsze ISO). Kup nową kostkę ISO i podlącz 2 plusy i masę i powinno zadziałac. Sprawdź czy gdzie nie dotykają się kabelki chinchowe bo radio może się wyłączać jak ma spięcie. Ten niebieski to prawie na pewne remote do załączania wzmacniacza więc nie podłączaj go do zasilania bo on sam daje zasilanie. No i to co mnie dziwi...kupiłeś decka odtwarzacz SONY i do tego kupiłeś wzmacniacz bez wejść na cinche?? To aż wydaje się nie możliwe. Teraz najgorsze barachło mam wejścia na chinche. Mam nadzieję że uda Ci się odpalić radio (nie zapalniczką)