DZIAŁ ---- SENATOR - Strona 247

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, no no Ryba ładnie to wygląda, muszę też pomyśleć o lekkim przydymieniu szybek , dużo czasu zajmuje taka operacja?. Na tylnej szybie jest jeden arkusz folii czy jest łączona z dwóch?

Pozdrawiam Szajba
  
 
W sumie robił mi to koleś w dwa popołudnia jednego dnia tył ze 3h następnego dnia przód i drobne poprawki ze 2h, tył jest z jednej całej folii
Koszta nie wielkie bo w sumie to 200 za folie i 150 za zrobienie po znajomości
  
 
wygląda bardzo fajnie ale przeglądu technicznego nie przejdzie przednie szyby nie mogą być wcale przyciemnione !!
takie są przepisy
  
 
A założysz się

No i jak by co czyli jak by mnie policja drapła i zabrała dowodzik to mam w zapasie komplet szyb wiec szybka wymianka, ponowny przegląd i ponowna wymianka
  
 
Cytat:
2007-10-10 15:41:28, ryba_ZG pisze:
A założysz się No i jak by co czyli jak by mnie policja drapła i zabrała dowodzik to mam w zapasie komplet szyb wiec szybka wymianka, ponowny przegląd i ponowna wymianka


Ryba dobry jesteś z tą wymianką

Pozdrawiam Szajba
  
 
Przepisy przepisami;
Ja jezdze juz z rok z najasniesza folia na wszystkich bocznych szybach i podczas przegladu oraz konrtoli drogowych nikt nic nie wspomnial na ten temat. Jedynie podczas przekraczania granicy z slowacja bylem zawsze podawany dodakowej kontrolii, ale to wina chyba coloksztaltu senatora, bo w innych autach nic takiego nie mialo miejsca.
Prawdziwe problemy zaczynaja sie dopiero z ciemniejsza folia.
  
 
Na początku był plan by zrobić ciemne na max-a, ale że żona śmiga autem też bardzo dużo, to ze względu na nią przyszła jaśniejsza i o dziwo żona zadowolona
  
 
Panowie ja kiedys w cc sporting mialem tez dwa komplety szyb hehe 3 razy dowodzik poszedl i 3 razy podmienialme - jakies 20 minutek roboty - tyko ja mialem przod taki ciemny ze jak padal w nocy deszc to musialme okno uchylic zeby widziec czy cos nie jedzie z boku heheh - dawne dzieje - senatorek poszedl za niewielkie pieniadze a teraz wlasnie jutro rejestruje mv6 - pozdrawiam
  
 
Witam
Joanna jeszcze jeżdze A2 chociaż ostatnio wyszedł mi macperson prawy (prawie ) przez maskę musiałem reanimować. Ale to już dożynki bo skrzynia powoli pada.
Za chwilę kończę drobne prace przy A1 1979r. 2.8l. 4 biegi manual czysta klasyka bez gazowni(ten z profilu)więc będzie czym latać w nim nie ma co się zepsuć.
Regularnie spotykamy się raz w miesiącu przeważnie w ostatnią środę na parkingu przy wola park około 18;19 i gaadu gadu i ogladaju, trochę cors ,omeg ,ascona mój senio, kadety.
Ja mam silnik 2.5 l z gazem i ustawiony na 95 octan.
Jak padnie A2 to będe latał A1 a szykował monze A2 3.0 i piekną oryginalna A1 3.0 aut. 1979r. przyciemniane szyby fabrycznie,spryskiwacze lamp przednich , klima, el. szyby, automatyczna pneumatyczna regulacja tylnego zawieszenia, wykończenie w drewnie, zagłówki na tylnym siedzeniu, oryginalne numery nadwozia i silnika.
Zobaczymy ile pójdzie na to czasu ale warto.
Pozdrawiam
  
 
Witam,
nie ma ktos na zbyciu kolumn mac person do A2 do sprezyn o zmiennym zwoju?
Pozdr
Bartek
  
 
Hej!
Bartku oświeć mnie co to za ustrojstwo?
  
 
Mniej wiecej chodzi o to ze od pewnego VIN zmieniono kolumne zawieszenia z przodu i auta zaczely miec sprezyny o zmiennym zwoju (konische Feder) a wczesniej byly cylindryczneo staly zwoju.
Zdjecie starego i nowego typu:
http://freenet-homepage.de/RekordELover/Bild012.jpg
problem jest taki ze kupilem sobie obnizajace sprezyny ale do nowszej kolumny i musze wywalic stare koluny z commo i dac cos z A2.
mam juz niedaleko takie ale musialbym wziasc cale auto i pociac a nie bardzo mam czas...takie czasy..:/
  
 
Czyli ponawiam pytanie- nie ma ktos kolumn przedniego zawieszenia do A2 od vinu D1003807
Pozdr
Bartek
BTW jak by ktos chcial 2.3d to sluze kontaktem
  
 
a więc jest już ciemno i za chiny nie wiem jak idą kable zapłonowe do SE - ma ktoś to rozrysowane albo wie bo auto mam pod blokiem i nie moge dojśc jak mają przwody przychodzić do kopułki - ot taki banał
  
 
Witam , Soczewa licząc od ząbka wewnątrz kopułki w prawą stronę patrząc z góry 2,4,1,5,3,6

Pozdrawiam Szajba
  
 
mam 3 opinie czy moze troje gości i ich opnie i każdy mówi inaczej
super
  
 
Soczewa najwyżej pomylisz się dwa razy .
  
 
jutro sprawdze na innym wozie - jak znajde chwile czasu to ładnie to opiszę i dam wskazówki dla innych
  
 
Witam pasen

cacko widzę szykujesz, ech! ja narazie ni czasu ni kasy na remoncik moich staruszków. Bardzo bym chciała na spotkanko przylecieć ale niestety opuszczam wawę.

Teraz moje senie popylają na mazury i tam mam nadzieję doprowadzić je do odpowiedniego wygladu.

Ale jakież było moje zdziwienie gdy na wiejskiej drodze mazurskiej moje oczy wypatrzyły staruszka nawet w tym samym kolozre co mój ( brązowy) ale stan jego opłakany chyba osobnik nim na pole po kartofle jeździ nie miałam możliwości zapoznania właściciele tego cudu ale jak już sprowadzę swe autka to postaram się nawiązać kontakt w końcu jest już to niespotykane zjawisko.

Pozdrawiam wszystkich senatorów i nie tylko .
za jakiś czas znowu się pojawię
  
 
Wiatm ponownie
nie ma ktos namiarow na te kolumny zawieszzenia?
Chetnie zakupilbym tez wiazke silnika do LE2 jetronic senia a2/b
Pozdr
Bartek