Fiat 126p amortyzatory

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanko orientuje się ktoś czy są do malucha amortyzatory o twardości coś pomiędzy standardowymi a bilstein no i generalnie o cene też się rozchodzi. Słyszałem coś kiedyś o amorkach KONI ale nie wiem czy są takowe jeszcze dostępne. Z góry dzięki pozdro all.
  
 
Kupujac nowe bilsteiny albo je regenerujac, mozesz zazyczyc sobie twardosc jaka chcesz.
Koni to sa olejowki z regulowana twardoscia.
  
 
Jest też inna alternatywa np amortyzatory gazowe od fiata brava tylne. Są stosunkowo tanie i spisuja się całkiem nieźle. Trzeba tylko uciąć ucha i dospawać szpilki.
cena za sztuke około 100zł, ale mogę załatwić taniej
  
 
Potwierdzam, tez mam na tyl zalozone gazowki z Bravy, sprawuje sie to super No i koszt rzeczywiscie kolo 100

Lapek
  
 
I takie amorki z bravy na przód i na tył podchodzą? Generalnie mój maluszek bedzie służył do jazdy codziennej ale takie dziury powyłaziły, że standardowe raczej długo już nie wytrzymają. Chyba że macie jakiś inny pomysł na zawias, to proszę o porady z góry dzieki pozdrawiam.
  
 
Nie, brava tylko na tyl, poza tym one obnizaja troszke, wiec jesli mowimy o wybojach na codzien to srednio

lapek
  
 
Obniżony jak będzie też dobrze ale coś z twardością zdało by się zrobić, oprócz wybojów trza jeszcze wziąć poprawkę na boczne podmuchy wiatru i przechyły na zakrętach. Może jakieś twardsze sprężyny zastosować do seryjnych amorków?
  
 
Tzn powiem Ci tak - ja mam z tylu taka kombinacje - amory od bravy (tylnie gazowe) i sprezyny ciete 1.25 zwoja. Generalnie wybiera to rewelacyjnie wyboje, z tym ze jest twardsze od serii. Generalnie na seryjnych fotelach zmian w komforcie jazdy nie bylo az takich duzych (dopiero jak kubel wstawilem na sztywno zaczelo wytrzasac )...

Lapek

P.S. O przod nie pytaj bo u mnie jest prowizorka - resor sklepany, ale na seryjnych amorach Zabka
  
 
Cytat:
2006-11-10 11:51:07, Lapek_Gdansk pisze:
Nie, brava tylko na tyl, poza tym one obnizaja troszke, wiec jesli mowimy o wybojach na codzien to srednio lapek



jak moga amorki gazowe obnizac zawias??
  
 
W tym sensie ze one generalnie sa krotsze od normalnych*, wiec trzeba sprezyne ciachnac zeby weszly dobrze

Lapek

* - tak mi sie wydaje - pamieta
  
 
Hmm z tego co mi się wydaje, to nie są one jakoś wyrażnie krótsze, więc raczej podejdą do seryjnego zawiasu. Dużo lepiej się to sprawuje niż zwykła olejówka. Sztywność można sobie wybrać, bo różni producenci mają różne nastawy. U mnie w hurtowni mam ze 3
  
 
Cytat:
2006-11-10 12:32:35, Lapek_Gdansk pisze:
W tym sensie ze one generalnie sa krotsze od normalnych*, wiec trzeba sprezyne ciachnac zeby weszly dobrze Lapek * - tak mi sie wydaje - pamieta



znaczy sie nie amorek obniza zawias tylko trzeba obnizyc lekko zawias zeby amorek dobrze wszedl i pracowal, yes?
  
 
yes yes yes