Pytanie o drzwi (126p)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam dawno do was nie zaglądałem, ale obiecuje że się poprawię, zagoniony ostatnio jestem tymi przygotowaniami do GSMP.
odebrałem auto od blacharza i lakiernika(pomijam wykonanie malowania) zacząłem składać auto i jak doszedłem do prawych drzwi to pojawił mi się problem za cholerę nie mogę ich ustawić są opadnięte jakieś 3cm. próbowałem wsadzić pod zawiasy podkładki to efekt był taki że drzwi nie chciały się zmieścić w obrysie wnęki i dolnym koncem wadzą o próg co prowadzi do tego ze drzwi trzeba zamykać z buta.
Moje pytanie brzmi czy wymiana zawiasów coś da?????
wymieniłem sworznie ale luz nadal jest.

HELP ME !!!!!
  
 
zauwaz ze zawiasy wlasnie sie luzuja. jak ruszasz drzwimi gory - dol i czujesz ze drzwi sie przemieszczaja to moze byc wlasnie przyczyna.ja u siebie wymienialem drzwi i te tez maja lekki luz ale juz mniejszy od poprzenidch.
  
 
luz jest minimalny zaczynam się obawiac czy aby buda nie jest krzywa
  
 
W moim starym maluchu tez miałem ten problem , drzwi kierowcy opadały i ocierały o budę w okolicach zawiasu. Przerabiałem wszystkie regulacje, doginanie drzwi itp i w sumie nigdy tego porządnie nie zlikwidowałem. Buda była z fabryki więc wątpię zeby była krzywa...
  
 
o co wymieniać zawiasy czy nie?