Malowanie alufelgi??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
nie wiecie moze jak zamalowac zadrapanie na alufeldze

dzis wreszcie zalozylem swoje AEZ-ty Icon 5 i oponki 205/50/15 Uniroyal RainSport 1

ale po....ny pan ktory zakladal mi oponki zawadzil lyzka do kol jedne z ramion mojej felgi i jest dos nieladne obicie dlugosci oklo 1cm szeroksc 2-3mm
nie wiem czym to zamalowac by bylo jak najmniej widac
probowalem hammerrightem ale slad jest
nie wiem moze kupic srebrny lakier w sprayu i psiknac osloniete miejsce

calej felgi szkoda malowac dla jednego obicia

co polecacie - da sie to jakos ladnie zrobic ????

tu link do goscia, któremu to ladnie wyszlo
malowanie ramienia slufelgi
  
 
kurcze nikt nigdy nie bawil sie w takie zaprawki ???

  
 
No może spróbuj według tej instrukcji do której link zamieściłeś.
  
 
czy po prysnieciu baza nalezy odczekac az wyschnie i wypolerowach troszke i potem wlnac bezbarwny i znowu odczekac az wyschnie - wypolerowac i pryskac 2 warstwe klaru

czy po malowaniu baza ne czeka sie do pelnego jej wyschniecia tylko odrazu pryska sie bezbarwny ???

  
 
baza bardzo szybko wysycha takze spokojnie mozesz malowac bezbarwnym po okolo 5-10 minutach. bazy sie nie poleruje!!!!
jak pomalujesz baza kladziesz bezbarwny jedna warstwa i po jakis 5-10 minutach kladziesz druga warste i tego sie tesz NIE poleruje.
  
 
no chyba na koncu jak juz wszystko sie prysnie to mozna polerowac jak wyschnie lakier

jak dlugo schnie lakier tzn po jakim czasie juz mozna polerowac ?

nurtuje mnie jeszcze jeden fakt??
srebrna baza jest po nalozeniu taka bez polysku
czy klar po nalozeniu spowoduje efekt polysku i takiej fajnej glebi ??

[ wiadomość edytowana przez: bombel dnia 2005-05-21 09:44:55 ]
  
 
ale po co polerowac na samym koncu mozesz po 2-3 dniach jak juz wszystko ladnie zaschnie i stwardnieje tylko nie wiem po co wymaluj tak zeby nie trzeba bylo polerowac

baza jest matowa po wyschnieciu ale jak psikniesz bezbarwnym to bedzie sie ladnie swiecic
bazbarwny roznie schnie zalezy od utwardzacza. minium jeden dzien na wszelki wypadek odczekaj.
  
 
wybacz - piszesz o utwardzaczu
ja kupilem lakier srebrny w puszcze (spray) za 10zl do metalu
i bezbarwny w puszcze (spray) tez za 10zl
Pan stwierdzil w sklepie z farbami ze do felg bedzie ok

czy te lakiery sie do tego w ogole nadaja
czy ten klar ma utwardzacz ???

dzieki za cenne rady
  
 
jak masz spray to spoko w nim juz jest utwardzacz.
ale jak bardzo chcesz to potem polerowac to poczekaj z dzien lub dwa zeby wszystko sie wysuszyla i utwardzilo.
  
 
niestety pomimo wielu prob na zgietej alufeldze AEZ Icon 5
dalem se luz
nie da sie ladnie pomalowac fragmentu aluska - przynajmniej ja nie potrafie
polaczenia z niemalowanyi miejscami widac i tyle

a klar ktry kupilem jest jakis do dupy bo mimo ze walne 3 warstwy klaru i tak malowane ramie felgi jest matowe no moze ma minimalny polysk ale i tak jest chropowate

orygnalnie felga ktora maluje czyli AEZ Icon 5 ma piekna glebie koloru i zastanawiam sie czy teraz jak oddam calego alusa do malowania gosc zajmujacy sie tym da rade tak wymalowac ta felge ???

mimo to dzieki za pomoc i rady
szukam nadal w Łodzi zakladu gdzie maluja alusy
jeden juz znalazlem ale sa dosc drodzy

[ wiadomość edytowana przez: bombel dnia 2005-05-21 18:43:16 ]
  
 
A nie lepiej pojsc do dobieralni z felgą i dobrać kolorek. W dobrej farbiarni może nawet nabiją Ci w spray. Wtedy miałbyś lepszy lakier i łatwiej byłoby Ci zlikwidować "kant" między odcieniami.