Sprzeglo i wszystko co znim zwiazane

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam,

wiec jak w temacie chcialbym sie dowiedziec wszystkiego o sprzegle w moim fiacie 131, poniewaz szykuje sie wymiana. slizga sie przy przyspieszaniu, prosze o jakies rady czy tarcza, docisk beda pasowac z poldka lub df-a i wszystko co moze mi sie przydac zeby bylo jak najlepiej i oczywiscie najtaniej

pozdrawiam i dziekuje za wszelkie odpowedzi
  
 
1.3 ohv - sprzęgło i docisk od zastawy
1.6 ohv - sprzęgło i docisk od poloneza

I na tym niestety się moja wiedza kończy
  
 
jeśli slizga Ci sie tarcza tylko - to po demontazu sprawdz docisk i lozysko - jesli jest oki - za 70 zloty nabijaja nowe okladziny na stare tarcze, mysle ze przy takim ukladzie koszt bedzie najmniejszy. Powodzenia
  
 
Niby w DOHCach też można sprzęgło do poldka założyć, nie jestem tylko pewien czy nie jest za słabe do 2.0
  
 
Cytat:
2005-03-12 07:43:07, bolger pisze:
Niby w DOHCach też można sprzęgło do poldka założyć, nie jestem tylko pewien czy nie jest za słabe do 2.0



tarcza od poldka jest mniejsza, podobnie jak doscisk. Jasne ze sie da tarcze wsadzic mniejsza al eto bez sensu- po pierwsze szybciej padnie a po drugie- wtrze Ci docisk i kolo zamachowe tak, ze pozniej nawet nowa orginalna tarcza bedzie sie slizgac. Od poldka bez problemu pasuje tylko lozysko (ktore i tak po pol roku zaczyna piszczec )
  
 
Cytat:
2005-03-12 09:29:19, kosa131 pisze:
Od poldka bez problemu pasuje tylko lozysko (ktore i tak po pol roku zaczyna piszczec )



Ja mam od Poldka i mam właśnie ten problem , że piszczy na luzie przy puszczonym sprzęgle ... Kosa , masz jakiś sposób na to ( oprócz wymiany na nowe ) lub od czego takie łożysko zastosować , albo chociaż symbol takiego łożyska... ??
Pozdro. Piotrek.
  
 
A jak lekko, nawet 5 mm naciśniesz pedał sprzęgła to pewnie robi się cicho? Przerabiałem to u siebie, i zrobiłem coś na zasadzie odboju, żeby pedał był trochę niżej i dzięki temu jest na tej samej wysokości co pedał hamulca no i cisza. Ciekawe czy jakby założyć łożysko np. Valeo czy innego producenta, rozwiązałoby problem.
  
 
witam

wiec mam do kupienia kompletne sprzegło (tarcza + docisk) z poloneza caro rocznik 1998, bedzie sie dalo je jakos spasowac do mojego fiata i czy zda to egzamin??

pozdrawiam