Opony letnie do 2107 - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dzisiaj przy okazji kupna alu dla Leszka, miałem okazje zobaczyć niezłej klasy opony (używane) 175 / 60 13. Fajnie wyglądały i zastanawiam sie czy ich nie założyć do łady. Tylko nie wiem czy nie za niski będzie bieżnik.

Może ktoś podpatrzył jakie opony miał założone Arnold (LBK) w swoje 2107. Bo felgi miał 13.
Albo czy ktoś pamieta jakie opony ma paweł założone w swojej "3".


pzdr
  
 
arnold miał yokohame zdaje sie a zoli miał niezłego gula na lewym tyle
  
 
Cytat:
2005-09-21 18:47:54, arsen pisze:
arnold miał yokohame zdaje sie a zoli miał niezłego gula na lewym tyle



Ale mi chodzi o wymiary
  
 
185/60/r13

a wygladało to jakos tak





[ wiadomość edytowana przez: arsen dnia 2005-09-21 19:03:02 ]
  
 
Witam all,

Stoje przed wyborem letnich laczków i mam do wyboru kilka marek. Chodzi mi o podpowiedz jak opony zachowuja sie na mokrym, jak ze scieralnosci a i czy opony sa glosne. Potrzebne mi wasze doswiadczenia, doswiadczenia waszych znajomych, moze jakies testy itp.

Intenresuja mnie nastepujace marki producentow opon:

1) Sava,
2) Barum,
3) Fulda,
4) BFGoodrich,
5) Uniroyal,
6) Kleber
7) Yokohama

Wszystkie laczki w przedziale cenowym miedzy 130 a 160 zł i w rozmiarze 175/70 R13.
  
 
Kleber dynaher hp2


w żadnym wypadku fulda-głośna strasznie niezaleznie od modelu-tragedia
  
 
W tym rozmiarze nie ma tego mogelu do podałeś Grzesiu, a jedynie:

Kleber Viaxer
  
 
Witam to i ja troche pomoge

Jeżeli szukasz opon o dobrym zachowaniu na mokrym to trzeba głównie zwrócić uwage na rzeżbe bieżnika, najcześciej są to kierunkowe ale nie wiem jak to jest z wymiarem który ty potrzebujesz.

Co do producentów :

1) Sava nie wiem nic nie miałem, nie jezdziłem!!
2) Barum brat ma Bravuris (185/55/15) dobra przyczepność na mokrym, cicha ścieralność w normie czyli jak używasz tak masz, ogólnie Polecam.
3) Fulda , zgadza sie miałem je kiedyś są głośne i szybko sie ścierały!
4) BFGoodrich podobno niezłe ale nie testowałem!
5) Miałem Uniroyala i były wporządku.Troche opory toczenia było je słychać ale miałem takowe na tyle i przyczepnośc była wiec nie narzekałem
6) Kleber nie miałem ale słyszałem ze są głosne i ścieralność dosyć wysoka
7) Yokohama NIC nie wiem!!

Mam nadzieje ze chodź troche pomogłem!! A ogólnie to sam używałem raczej Continentala,Michelin,Good&Year.Jako że uważam że zakup nowej opony to szkoda kasy, wole kupić ładne używki i pojeżdzić ze 3 sezony.Wiem że na nowych letnich wiecej sie pojeżdzi ale jakoś nigdy nie kupowałem nóweksów

Sam też musze zakupić oponki tylko że ja szukam oponek na lato na przód 185/60/14 i wybór padnie chyba na Continentala.

  
 
Aha jeszcze zapomniałem dodać że w tym przedziale pienieżnym oraz wymiary opony są jeszcze opony firmy Dayton i słyszałem kumpel miał i jakość co do ceny jest OK!!Więc luknij sobie jeszcze na takowe. Nie pamietam konkretnie modelu opony chyba D100 coś takiego !!
  
 
Teraz to juz w ogole to mam metlik w glowie Czekam na wiecej opinii.
  
 
Cytat:
2) Barum


z wymienionych - tylko z tymi mialem do czynienia...
Ale calosezonowki i do tego w maluchu - wiec sie nie wypowiem. Jedno, co pamietam - to dobra cena i cisza... i prezencja tez OK.
Dalej: byle nie tersusy
W pugu mam letnie uniroyale, z dopiskiem "rain tyre" - i cos musi byc, bo mozna nimi spoczko przez kaluze dawac i nie ma aquapalningu dosc dlugo.

a znasz firme Ceat? To takie tansze pirelli - kupilem niejako z musu (MUSIALEM kupic zimowe, majac jednoczesnie jak zwykle suchy portfel) I na zimowkach - pelne zaskoczenie. W niczym nie ustepuja drozszym oponom, z ktorymi mialem stycznosc. Wiec moze i letnie tez beda w tym stylu?

a D124 nie łaska???
  
 
Leszek poczytaj w necie o Dunlopach SP 30
Pisza w samych superlatywach i wcale nie sa drogie ok 160 zl.
Ja za pare dni je biore!! Staruszki moje je maja i jest suuuuuuuper.
  
 
Cytat:
2006-03-23 21:02:12, Leszek_Gdynia pisze:
Witam all, Stoje przed wyborem letnich laczków i mam do wyboru kilka marek. Chodzi mi o podpowiedz jak opony zachowuja sie na mokrym, jak ze scieralnosci a i czy opony sa glosne. Potrzebne mi wasze doswiadczenia, doswiadczenia waszych znajomych, moze jakies testy itp. Intenresuja mnie nastepujace marki producentow opon: 1) Sava, 2) Barum, 3) Fulda, 4) BFGoodrich, 5) Uniroyal, 6) Kleber 7) Yokohama Wszystkie laczki w przedziale cenowym miedzy 130 a 160 zł i w rozmiarze 175/70 R13.


Yokohama!!!!o ile cena jest porównywalna to nie ma się nad czym zastanawiać.produkują opony w oparciu o najnowsze technologie i mają bardzo ostrą kontrolę jakości.
  
 
Witam
w tym wątku ktoś poruszył temat felg od poldka w klasykach, przy okazji dzisiejszego grzebania w hamulcach przednich, skojarzył mi się taki problem, jeśli niewłąściwie założyć przetyczki od klockó hamulcowych to mogą one haczyć o felgi poldkowe.
UWAGA !!! Przetyczki od klocków muszą byż zakładane od wewnątrz zacisków inaczej wystają zbyt wiele dla poldkowych felg!!
Leszek co do opon, spróbuj znaleźć trochę niższy profil niż standard, np 185/60 lub 65 ew. 175/65, poprawią Ci się właściwości trakcyjne autka na zakrętach i jesli to możliwe wybierz opony kierunkowe.


[ wiadomość edytowana przez: sheriffnt dnia 2006-03-24 17:31:25 ]
  
 
Mirku,

Nizszy profil jest dla mnei za drogi, pozatym nie chce przeklaman na liczniku. Jak stock to stock

Chce opony, ktore dobrze zachowuja sie na wodzie - mam uraz po Tersusach. Pozatym moga byc glosne i nie moga sie za szybko scierac.

  
 
Hej, no zrobisz jak uważasz, albo co możesz, ja radzę to co sam sprawdziłem.., heh, przekłamania na liczniku to chyba akurat najmniejszy problem , poszukaj chociaż kierunkowych
  
 
Chyba jadnak będą to BFGoodrich. Tak na 90% chyab że ktoś mnie do niech skutecznie zniechęci.
  
 
Nikt mnie nie zniechecil wiec BFGoodrich Touring x4 zamowiony
  
 
Zastanawiam się nad zakupem oponek na aluski.Poniewaz aluski sa Ładne wiec oponki też nie mogą być badziewiaste. zastanawiałem się nad Toyo Proxes T - 1R w rozmiarze 195/50 r15 w cenie ok 190 za sztukę.Przemawia za nimi dobra opinia użytkowników (cicha, przyczepna na mokrym i suchym, niezbyt szybko się ścierająca) i Ładny bieżnik.Czy ktoś zna jakieś lepsze propozycje?
  
 
A mnie niestety nie stać na dwa komplety opon, letnie i zimowe, więc prawdopodobnie za jakis miesiąc zakupię sobie komplet nowych całorocznych 185-tek D-124.
Całe życie na takich jeżdziłem (tyle że 165) i nie narzekam na prowadzenie a ponadto ich tradycyjny wygląd pasuje znakomicie do klasyka.