Żałoba po Niwach 2121 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A tak poza tym to jestem ciekaw jeszcze jednej rzeczy: wiadomo, że z produkcji znikną modele podstawowe niw osobowych. A co będzie z licznymi modyfikacjami (np.: 212180 Fora, 212182 Fors, 212183 Force, 2131-seryjnie orurowana), z niwami diesel oraz z niwami pick-up (2328, 2329, 2346). Andrzej, czy o tych pozapodstawowych modelach niwy też coś wiesz?
  
 
Cytat:
2003-02-07 13:05:52, mily_byd pisze:
1. Ja rozumię, że mając wyposażenie full wypas w takim "terenowcu", to lepiej nie poruszać się w terenie, bo to tylko się niszczy. Jeżeli chodzi o mnie, to chciałbym mieć terenowca takiego jak 2123, z tym, że właśnie konstrukcja ma być prosta bez żadnych wypasów. Po prostu: współczesna buda na kształt tych japońców, ale w środku bez bajerów. Takim samochodem jest wg mnie 2123.
2. Odnośnie rajdu Dakar: Damian, tam przecież też startują jeźdźcy fabryczni, np. toyoty, mitsubishi. Nazwy samochodów, które oni mają są w Polsce znane, z tym, że tylko z seryjnie robionych elementów pozostaje buda, a reszta jest nieseryjna.


1. To nie chodzi o wyposazenie wnetrza, bogatsze czy ubozsze, wiadomo ze jezeli chcesz sie bawic w jazde terenowa to samochod musi byc ascetyczny w srodku zeby go np. szlauchem wyplukac , i tutaj spokojnie mozesz zapomniec o wypasionych "terenowkach". Wazne jest zeby konstrukcja nadwozia, podwozia... ogolnie rzecz biorac mechanika autka byla jak najprostsza, a niestety im nowsze samochody tym wiecej "udziwnien", automatyki, mechanika robi sie coraz bardziej skomplikowana. Spojrz na 2123, ile tam plastikow, toz to po pierwszej przejazdzce po lesie wszystko pojdzie w cholere.
Oczywiscie jezeli samochod ma Ci sluzyc do niedzielnych wypadow za miasto na zielona trawke to zgadzam sie z Toba w 100%. Wszystko zalezy czego oczekujesz od samochodu. Ja generalnie lubie koncepcje proste, sprawdzone. Podobnie ja w segmencie terenowek produkowane sa "pseudoterenowki" z mnostwem bajerow i samochody do jazdy w terenie, tak w segmencie samochodow sportowych zobaczysz z jednej strony "super sportowy" wozek ze wszystkimi mozliwymi ukladami kontroli gdzie kierowca jest tylko dodatkiem, i samochody sportowe o maksymalnie prostej konstrukcji.
2. O tym wlasnie pisalem, w rajdzie Dakar startuja samochody ktore nic nie maja wspolnego z tym co jezdzi cywilnie, a do tego potrzebne jest ogromne zaplecze finansowe i techniczne bez ktorego zaden z tych samochodow nie skonczylby pewnie nawet pierwszego etapu . Tak wiec nie mozna porownywac jezdzacych tam samochodzikow.
Przypomnialo mi sie jeszcze cos, mialem okazje w zeszlym roku obserwowac na zlocie samochodow amerykanskich w Maslowie w blotnej akcji Hummera, w blotku szalalo tez kilka innych samochodow (UAZy)... Zgadnij ktory samochod pierwszy sie zakopal
  
 
pewnie JEEP-y amerykańskie przegrywały z UAZ-ami.
A czy w 2123 są jakieś udziwnienia? Też chyba jest w miarę prosta bez bajerów.
  
 
PLASTIK i jeszcze raz plastik, po co te wszystkie listwy ozdobne, plastikowe zderzaki... toz to przy spotkaniu z mala galazka czy kamyczkiem wszystko poodpada, popeka...