Jakie cisnienie w oponach 14X65

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
mam pytanie jakie cisnienie w oponach przednie 185x65x14 tylne 195X65X14 oma a cd rok88 dalem standardowe 2.2 i mam uczucie ze jest zbyt niskie i optycznie i odczucie w czasie jazdy poprawilo sie przy 2.4 ale troche sie boje i o opony i o zawias przy zbyt wysokim cisnieniu moze ktos wie ile powinno byc ?
Stiker
  
 
ja tam wbijam na oko. wg oznaczeń na wlewie paliwa samochod siedzi jak na kapciach troche wiecej zawsze daje i jest OK
  
 
2.2 to jest norma przy letko zapakowanym wozie=czyli codzienna eksploatacja............miałem kiedyś z przodu 2.3 i z tyłu 2.5, Oma troszke tył podniosła i sie dobrze też jeździło...wiem że w opcji ciśnienia przy zapakowanym wozie to może być z przodu 2.5 a z tyłu 2.9..........i jak tak podaje producent to chyba nie niszczy to opon......wogóle współczesne opony moim zdaniem ładnie to znoszą

pozdrawiam
  
 
Witam.
W instrukcji mam do R15 i 16, zalecają po 2,1 przód i tył w wersji
osobowej przy normalnym obciążeniu.
Jeśli dasz więcej to będzie się szybciej zużywał środek czoła bieżni-
ka, a w czasie jazdy wskutek nagrzewania opony ciśnienie jeszcze
wzrasta.
  
 
Mój problem dotyczy spadającego ciśnienia w oponach. Tak samo w letnich jak i w zimowych. Mniej więcej po 1-1.5 miesiąca spada mi do 1 lub 1,2 atrmosfer. Kicha. Majster, który zakładał zimówki stwierdził, że mam bardzo powyginane felgi i że to może mieć wpływ na źle utrzymujące się ciśnienie w oponach.
Szczerze powiem, że już kilka razy opinie z forum były trafniejsze od opinii "fachowców-majstrów", więc może ktoś się ustasunkuje, czy wygięte felgi faktycznie mogą mieć wpływ na spadające ciśnienie?
  
 
masz wyrobione ranty felg np podrdzewiale i bedzie uciekac albo wentyl tez puszcza
  
 
Potwierdzam słowa SENATORA, ale da się to uszczelnić uszczelniaczem, ale po wcześniejszym wyczyszczeniu
  
 
3 bary tył i przód.
  
 
No a własnie mam pytanie.
Jak się ma ciśnienie do szerokości opon.
Na korku wlewu jest napisane że 2,5 przód i 2,9 tył przy oponach 205 bo takie są w standardzie w tym aucie.
Ale założyłem 225 na 16" i niewiem czy ciśnienie dawać większe , czy mniejsze czy takie same?

  
 
3 bary tył i przód i pali 6 litrów na 100.
  
 
Cytat:
2006-05-29 21:56:45, PiotrS pisze:
3 bary tył i przód i pali 6 litrów na 100.


a na środku robi się takie fajne gładkie.
semi slick
  
 
Cytat:
Ale założyłem 225 na 16" i niewiem czy ciśnienie dawać większe , czy mniejsze czy takie same?


wiecej