Samochodzik gasnie Pomocy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam taki problem samochodzik espero 1,8 96 r LPG w czasie jazdy na trasie nagle samochod gasnie i nie chce zapalic (czasem zapali ale sie strasznie dlawi i nie ma mocy), po okolo 40 minutach odczekania mozna spokojnie zaplic i przejechac kolejny odcinek drogi... Pomocy co to moze byc?
  
 
może dostaje zbyt dużą ilość powietrza u mnie tak było po przekombinowaniu dolotu wszystko było ok
  
 
To jest taki dziwny objaw cos go dusi strzela i obroty skacza max do 1000 i w dol i nie ma mozliwosci nawet podniesc tych obrotow przez wcisniecie gazu... po jakims czasie przechodzi i jest oki ale nigdy nie wiadomo w ktorym momenice sie to powtorzy...
  
 
Cytat:
2005-03-15 11:33:03, Lucky78 pisze:
Witam, mam taki problem samochodzik espero 1,8 96 r LPG w czasie jazdy na trasie nagle samochod gasnie i nie chce zapalic (czasem zapali ale sie strasznie dlawi i nie ma mocy), po okolo 40 minutach odczekania mozna spokojnie zaplic i przejechac kolejny odcinek drogi... Pomocy co to moze byc?


Ale dzieje się tak i na gazie i na benzynie?
  
 
Jeśli auto gaśnie po rozgrzaniu, to na 98% cewka zapłonowa

Pozdrawiam - SpeedR
  
 
Tak, taka sama awaria na LPG i benzynie. I co tu zrobic zeby majatku nie stracic na mechanika, bo pojade do warsztatu i kaza po kolei wszystko wymieniac co moze byc zwiazane z ta awaria... Poze zna ktos dobrego mechanika w Krakowie??
  
 
ja bym obstawial jakies problemy z zaplonem...
ale na wszelki wypadek spojrzalbym czy nic sie nie dzieje z uszczelka pod glowica...w cc700 nie mialem dymu ani bablowania wody ale uszczelka byla przyczyna problemow z odpalaniem...
  
 
Dzisiaj po wizycie u mechanika jak sie spodziewalem naprawa metoda prob i bledow... zaproponowal wymiane cewki aparatu, cewki zaplonowej oraz madulu aparatu zaplonowego... Koszt czesci ok 380 zl + wymiana ok 50 zl... I nie daje gwarancji ze to jest to... Pozdrawiam
  
 
Czujnik temp płynu?
  
 
Nic o zadnym czujniku mechanik nie nie mowil, tylko o tym co napisalem w poprzednim poscie... A czujnik plynu tez moze powodowac taka awarie???