Pomoc przy kompie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam taki problem dokupiłem dodatkowa kosc pamieci wpiałem ja do plyty głownej i nic komp wogole jej nie widzi czy wie ktos co zrobic zeby ja widzial staralem sie cos zmienic w biosie w DRAM ale nie bardzo wiem co powinno byc wlaczone o ile w dobrym wogole katalogu robilem zmiany.Z gory dzieki za pomoc!!!
  
 
Moze nowa kosc jest szybciej taktowana niz stara
moze tez byc uszkodzona
  
 
Zamien kosci miejscami na poczatek. Potem wyjmij ta ktora dzialala wczesniej i zostaw nowa. I juz wiesz czy dziala nowa kosc jak dziala to sprawdz czy twoja plyta obsluguje dual channel. Jak obsluguje to powinines miec 4 sloty na ram.
Acha jak masz duall to to kosci pamiwci maga nie dialac razem chyba ze to sa twin cmos-y.Sprawdz powinno sie wyjascnic jak nie to daj znac pomyslimy.

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-03-15 17:02:19, LUK18 pisze:
Moze nowa kosc jest szybciej taktowana niz stara



Jeżeli kość np. jest taktowana 400 a płyta obsługuje 266 to wtedy ta kość pracuje z prędkością 266 - więc to nie ma nic wspólnego.

Jaką masz płytkę główną (firma/model) i jakie dokładnie kości chcesz włożyć ?
 
 
Cytat:
2005-03-15 17:10:06, Zwierzu pisze:
Jak dziala to sprawdz czy twoja plyta obsluguje dual channel. Jak obsluguje to powinines miec 4 sloty na ram.



Moze mieć tez tylko 3 sloty...

Cytat:
Acha jak masz duall to to kosci pamiwci maga nie dialac razem chyba ze to sa twin cmos-y.



Chyba Twin Mos'y, ale co to ma za znaczenie. Jedne kosci dzialaja ze soba w dualu, inne nie. Zawsze można kosci podpiac normalnie, bez duala, ktory prawde mowiac gucio daje
  
 
Wlasnie nie bardzo bo na przyklad Gigabyte albo bedzie chodzil w duall albo wcale drugiej kosci nie wsadzisz




  
 
Cytat:
2005-03-15 19:45:12, Zwierzu pisze:
Wlasnie nie bardzo bo na przyklad Gigabyte albo bedzie chodzil w duall albo wcale drugiej kosci nie wsadzisz



Pierwsze słyszę

Wsadzasz kości, jeśli wszystko jest OK (największe szanse przy identycznych kosciach, najlepiej z tej samej serii) to komp widzie pamiatki w dualu, jesli nie to widzie, ale tryb dual będzie nieaktywny.

Co do duala, to na platformie AMD/Nvidia przyrosty faktycznie nie są duże (ok. 5 %).

Jednak na platformie Inteloskiej przyrosty są zauważalne i niebagatelne.

Musisz podać model i producenta płyty i rodzaj pamięci (DIMM, DDR, Rambus ), bo inaczej to możemy sobie z fusów powróżyć.
  
 
A jaktam Jacus, udało się w koncu odzyskać dane z dysku?
  
 
Miło że pamiętasz

Jako że ceny profesjonalnego odzyskiwania danych oscylowały ok. 2500 zł. dysk trafił do mojego znajomego, który ma pewne doświadczenie w tych sprawach.

Rozebraliśmy dysk, okazało się ,że talerze nie są porysowane, niestety głowica nabrała ogromnych luzów na łożyskowaniu osi (ok. pół milimetra) i zablokowała się w skrajnym położeniu (gówniany Caviar).

Pierwszy pomysł to podmiana głowicy i elektroniki z drugiego, identycznego dysku.

Jednak po odblokowaniu głowicy okazało się ,że pomimo luzu dysk znowu, fizycznie pijawił się w BIOSIE i Windozie.

Niestety nie było mozliwości odczytu danych.

W drugiej kolejnosci dysk trafił do speca od softwerowego odzyskiwania danych gdzie leży do dziś dzień.

Ponoć szanse są dość duże.
Jeśli coś będzie nie tak będę próbował podmieniać głowicę (+ ew. elektronikę).

Jedno wiem, już nigdy Caviara (80JB) nie kupię.
Zawsze kupowałem SeaGaty, teraz skusiłem się na Caviara i to był błąd - głosniejszy od Baracudy i jak się okazało mniej trwały

Generalnie nie polecam Caviarów.
  
 
Komp juz dziala od wczoraj nie dzialal wogole pamieci to DDR oby dwie kosci 400 i plyta takie obsługuje cos w biosie sie poprzestawialo ale kumpel juz wszystko zrobil i jak narazie jest ok.Dzieki wszystkim za chec pomocy!!!!!!!