Drgania kierownicy - czym to grozi ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Właśnie wróciliśmy z zakładów recyklingowych, gdzie mają mi naprawić poprzedni most.

Jednak cała jazda w tę i z powrotem (ok 30 km) była parszywa. Kierownica strasznie drga.

Wiem że mogą być przeróżne powody, ale jak myślicie ? co to może być i jest szansa by to samemu usunąć ?

Właśnie idę przy nim pogrzebać, jak wrócę to napiszę.

Podzielcie się swoimi doświadczeniami, może to pomoże
  
 
sprawdź opony- jak masz popękane druty to Ci autem bedzie rzucać po całej drodze!!
  
 
To najwyraźniej jest tak jak mówi scOOby. Ewentualnie masz koła niewyważone ale najpewniej to problem z oponą lub po prostu krzywa felga
  
 
hmmm no tylko czy to jest przy dużej czy przy małej prędkości!!
Wyważenie kół da po dupie powyżej 80-100 km/h, ponizej tego to właśnie felgi czy same opony, lub ... wybity układ kierowniczy (gałki itp) a czy to grozi...... no postępującą dewastacją całego układu kierowniczego, bo drgania sa dla bolidów zabójcze!!!
  
 
No i rozwiązane !

Ojciec po prostu przełożył przednie na tylne a tylne na lewe. Chyba więc felgi ?


Przy okazji poldek dostał nowe nadkola z przodu - bo wcześniej nie miał żadnego z lewej i chlapało na elektronikę alarmu i Auto- locka.



Wyważane opony miał przedwczoraj - dlatego mnie to tak wkurzyło że drgania się pojawiły
  
 
Mi kierownica drgała jak miałem końcówki drążków do wymiany wiec radziłbym sprawdzić jak nie były dawno wymieniane, potem jak założyłem nowe oponki to było jak reka odjał
  
 
popieram bosa gdyz tez jak jezdzilem firmowym poldiek 6to walila kierownica az drgawek mozna bylo dostac . po wymianie koncowek druzka i ustawieniu zbiernisci problem odszedl