Awaria klimy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco

Witam,

od kilku tygodni mam Carine i dopiero teraz stwierdzilem ze klima
nie dziala.Po wcisnieciu przycisku A/C zielone swiatelko na nim zapala sie ale nic wiecej sie nie dzieje.Moze ktos mi doradzi co mozna samemu sprawdzic zanim pojade do warsztatu.

Pozdrowienia
  
 
Hej !
Efekt dzialania klimy nie jest natychmiastowy (przynajmniej u mnie).
Ustawiles pokretlo nadmuchu na inna pozycje niz OFF ? Sprawdz co sie dzieje z obrotami silnika przy wlaczaniu przycisku.

Pozdrawiam
K
  
 
Samemu możesz sprawdzić naciągnięcie paska klinowego, posprawdzać wszystkie wtyczki w okolicy sprężarki, posłuchać czy sprzęgło w sprężarce trzaska i czy słychać w kabinie syk rozprężającego się czynnika. Aha, no i jeszcze bezpieczniki.
Reszta (obecność czynnika w układzie, ciśnienie, wycieki itd. ) tylko w zakładzie z klimą.
Pozdro.

Racja, po włączeniu klimy obroty powinny wrosnąć do ok. 1000-1200 obr/min.


[ wiadomość edytowana przez: Perzan dnia 2005-05-02 20:53:07 ]
  
 
Obserwowalem obrotomierz i niestety , obroty staly w miejscu.
Byc moze musze troche dluzej poczekac. W ksiazce o Cari przeczytalem ze w przypadku niesprawnosci zielone swiatelko na przycisku klimy miga , a u mnie nie miga wiec niby jest OK.Ale nie chlodzi
Dzieki za odpowiedz.
  
 
Ja mialem ostatnio podobna sytuacje.
Na poczatku bylo wszystko ok, po wlaczeniu klimy obroty wzrastaly.
Po dluzszym czasie nieuzywania, wlaczylem. Obroty staly w miejscu i nawet nie czekalem co dalej. Probowalem pozniej kilka razy to samo. Az pewnego dnia cos ruszylo. Obroty jednak spadly. I tak jest tez dzis, a klima dziala

Pozdrawiam
K
  
 
Witam.
Prawdopodobnie masz zbyt mało czynnika w insalacji klimatyzacji.
To jest sytuacja -zbyt mało, ale zbyt dużo ,by klima sygnalizowała błędy.
Miałem podobną sytuację.
Koszt uzupełnienia około 150-200 zł.
Pozdrawiam.
  
 
moim zdaniem sprężarka od klimy powinna zadziałać nawet jak jest mało czynnika; u mnie tak było - z tego co pamiętam norma to coś ok. 700 a ja miałem 150 a mimo to sprężarka działa - a tym samym rosły obroty, ale nie jest też tak, że cały czas są wyższe o 1-1,2 tys tylko co jakiś czas - ta tak samo jak z lodówką - nie cały czas "buczy"; może sprężarkę szlak trafił, albo jakiś problem z elektryką

pozdr
  
 
Troche nie wiem do kogo kierujecie rady

"U mnie dziala !"

[ wiadomość edytowana przez: sugarfree dnia 2005-05-05 20:24:16 ]