[-OMEN-] Styling mojego auta - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
dobrze że poszedł po rozum do głowy i naprawił swój błąd



Micab na szczęście nie jestem jeszcze całkowicie za stary na naukę .
  
 
Z powodu pracy i nauki miałem niestety przez dłuższy okres niewiele czasu na zabawy z samochodem.
Nastały jednak wakacje i mogę troche ruszyć temat.

Jakiś czas temu zakupiłem zderzak RS. Została wyjęta listwa i zaspawana dziura po niej.
Pierwsza przymiarka, jeszcze na surowo:




Naptępnie zderzak poszedł do obróbki, żeby wszystko ładnie wygładzić. Miało to zostać zrobione szpachlem, jednak kolega mnie przekonał, zresztą zna się na tym lepiej, że lepiej będzie to zrobić laminatem, ponieważ będzie bardziej wytrzymałe i elastyczne.
Napewno będzie cięższe do obróbki . To zdjęcia z dzisiaj:





Przy okazji postanowiłem że zostanie wyszlifowany i pomalowany plastik w którym znajduje się zamek bagażnika. Jeszcze w podkładzie:



Samochód posiada wiele rysek, malutkich wgniotków i trzeba było w końcu zrobić porządnie jeden z tylnich błotników ponieważ był kiedyś lekko puknięty, a poprzedni właściciel naprawił to fatalnie.
Postanowiłem, że całe auto pójdzie do renowacji i malowania.
Co ciekawe auto prawie wogóle nie ma znaków rdzy.

A tutaj przy okazji dzisiajszego pobytu na warsztacie strzeliłem fotki do konkursu:



Można już głosować


W między czasie zostały ślicznie zregenerowane lampki, które czekają już tylko na założenie:



Prace trwają...
  
 
Cytat:
W między czasie zostały ślicznie zregenerowane lampki, które czekają już tylko na założenie:



Zregenerowane? Kurcze wyglądają jak z półki ze sklepu.
  
 
Pitt, i o to chodzi .
  
 
no Omen widzę że ostro wziąłeś się za robotę, fajnie bo będzie z tego naprawdę ładny essi
  
 
no omen troche ten zestawik przelezal czasu - dluga inwestycja
  
 
Cytat:
no omen troche ten zestawik przelezal czasu - dluga inwestycja


Wiem, wiem. Ale miałem taki nawał obowiązków, że troche nawet się zgubiłem w tym wszystkim. Ale na szczęście mamy wakacje .

Mam nadzieję, że wyrobie się ze wszystkim co planowałem przed końcem października.

Micab - ile ty masz tych samochdów ? .
  
 
hehe ostatnio przybył mi dodatkowy samochodzik
  
 
Cytat:
2005-06-13 23:46:57, -OMEN- pisze:
....... Na koniec chciałem zrobić małe porównanie gleby mojego MK6 na Weitecu -60/40 i MK7 Świętego na Weitecu -60/55. Obydwa samochody na nowiutkich kitach.



Widać, że samochody inaczej się glebią Pomimo tego że w MK6 jest mniejszy silnik czyli przód jest lżejszy ( zestaw jest przeznaczony do wersji 1,4 - 1,8i 16V + Diesel, XR3i) to wygląda jakby niżej siedział niż w mk7. Dodam tylko że zewnętrzna średnica kól jest taka sama.



..... u Ciebie OMEn tył na pewno jest wyższy .... na tej mojej fotce opony były cześciowo mokre .... i ich odległość od ranta ginie ....

... jakie koła masz założone ?
  
 
Święty, ja tego posta napisałem rok temu .

Cytat:
u Ciebie OMEn tył na pewno jest wyższy .... na tej mojej fotce opony były cześciowo mokre


Nie zgadzam się z tym, może i faktycznie opony miałeś mokre i trzeba by to zobaczyć na żywo, ale na zdjęciach zarówno tył jak i przód masz wyżej.
Kółka to 195/50/15 czyli dokładnie odpowiednik oryginałów.
A ty masz -60/55, a ja -60/40.
MK7 poprostu mniej siadają i tyle.


[ wiadomość edytowana przez: -OMEN- dnia 2006-06-24 23:50:11 ]
  
 
Zresztą przyjżyj się jeszcze raz dobrze.
Moim zdaniem widać u Ciebie większe szpary w nadkolach na pierwszy rzut oka.


  
 
a czemu nie usuwales wglebienia w zderzaku tego dolnego po bokach, na wysykosci kierunkow?? wydaje mi sie ze bez niego by bylo sporo lepiej, on tak jakos nie pasuje do niczego, ani do przetloczen w drzwiach, ani do tylnego zendera, ktory to to jest plaściutki...
  
 
Oh-men szkoda że nie poszukałeś przedniego zderzaczka w stylu tego tylnego zendera - wg mnie lepiej by się komponował - ale ocenimy po pomalowaniu

a moretki - miodzio
ciekaw jestem jak będą Twoje świeciły - pochwal się po założeniu


[ wiadomość edytowana przez: slawas1 dnia 2006-06-26 10:38:22 ]
  
 
No,no,no OMEN Zaczyna być bardzo ciekawie Ale zgadzam się ze Slawasem1, że przedni zderzak "tak se" będzie się komponował z przednim Ocenimy po zakończeniu prac Lampeczki też nie kiepskie
  
 
Cytat:
2006-06-25 00:02:36, -OMEN- pisze:
Zresztą przyjżyj się jeszcze raz dobrze. Moim zdaniem widać u Ciebie większe szpary w nadkolach na pierwszy rzut oka.



Omen, trudno to określić, bo czarna szpara u Miłosza na fotce jest większa, niż w rzczywistości. Nie widać 1 cm końca opony, bo jest mokra i końcem nie jest ten odcinek suchy.
  
 
Cytat:
a czemu nie usuwales wglebienia w zderzaku tego dolnego po bokach, na wysykosci kierunkow?? wydaje mi sie ze bez niego by bylo sporo lepiej, on tak jakos nie pasuje do niczego, ani do przetloczen w drzwiach, ani do tylnego zendera, ktory to to jest plaściutki...


Długo się zastanawiałem, czy to zaspawać czy nie, przeglądałem zdjęcia Mazziego19, który ma zaspawane. W końcu postanowiłem że tak zostanie. Czy będe zadowolony z tego, to okaże się chyba na koniec. Sam mam mieszane uczucia.

Cytat:
Oh-men szkoda że nie poszukałeś przedniego zderzaczka w stylu tego tylnego zendera - wg mnie lepiej by się komponował - ale ocenimy po pomalowaniu


Też kiedyś chciałem, jednak zdobycie takiej dokładki jest praktycznie niemożliwe. Cioska sprzedawał swoją jak ja już miałem ten zderzak. Jednak to nie koniec problemów, w tamtym są takie okrągłe halogeny, których zdobycie jest niemożliwe .
I doszedłby jeszcze jeden problem, a mianowicie tamten zderzak nie ma w sobie kierunkowskazów, a więc założenie reflektorów od RSa czy morettów byłoby niemożliwe.

Cytat:
Omen, trudno to określić, bo czarna szpara u Miłosza na fotce jest większa, niż w rzczywistości. Nie widać 1 cm końca opony, bo jest mokra i końcem nie jest ten odcinek suchy.


Dlatego Krisso napisałem, że tak widać na zdjęciach, ale trzebaby zobaczyć to na żywo. Te zdjęcia nie są za dobre do oceny tego. U niego są mokre opony ale u mnie opona zlewa się z czarnym nadkolem. Poprostu słońce było za wysoko podczas robienia zdjęć i jest tam cień.
Jednak patrząc na same zdjęcia to widać że u mniej jest niżej i tu mamy ze Świętym różne zdania.


[ wiadomość edytowana przez: -OMEN- dnia 2006-06-26 20:21:25 ]

[ wiadomość edytowana przez: -OMEN- dnia 2006-06-26 20:26:28 ]
  
 
Omeś, dawaj jakieś nowe fotoski, bo siem doczekać nie mogiem .
  
 
Krisso, to się tak lotem błyskawicy nie dzieje .
Narazie nic ciekawego się nie dzieje. Podkładowanie, szpachlowanie, suszenie, wygrzewanie promiennikami żeby wszystko ładnie posiadało, znowu drobne poprawki itp.
Trochę to trwa, ale wszystko jest robione bardzo dokładnie .

[ wiadomość edytowana przez: -OMEN- dnia 2006-06-27 21:49:08 ]
  
 
i dobrze Omen, nie ma się co spieszyć, jakość się liczy
  
 
Dzisiaj nareszcie nastąpił moment, na który czekałem.
Autko zostało pomalowane. Troszkę zdjęć. Wszystko dokumentuje .
Przy okazji okazało się, że maska nie jest idealna tzn. miała dwa maluteńkie wgniotki - a więc do poprawki. Widać ją na trzecim zdjęciu w tle.



A tutaj wygrzewanko w kabinie, po malowaniu w temperaturze 60 stopni.


Nareszcie zaczyna to nabierać jakiś kształtów.

Jutro wrzuce ciekawe filmiki, tylko niech ktoś mi poleci jakieś dobre, darmowe serwery, gdzie można kilkunasto-megabajtowe pliki wrzucać, żeby można je było z forum zassać, bo nie jestem w temacie.