Zmiana podswietlenia zegarow w Plusach -jak do nich dotrzec?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Mam zamiar dokonac zmiany podswietlenia w Atu Plus z zarowkowego na diodowe. Kupilem stosowne diodki ktore z reszta sprawdzilem w zwyklym Caro (efekt super - nawet wskazowki sie podswietlaja ). Jednak przy probie wymiany w Atu Plusie napotkalem problem - odkrecilem 4 srubki wokol zegarow, udalo mi sie wyciagnac czarny plastik z lewego nawiewu jednak przy srodkowych nawiewach siedzi bardzo mocno. Nie mam pojecia jak do konca zdemontowac ten plastik aby uzyskac dostep do zegarow i jednoczesnie nie uszkodzic deski

Prosze o rady jak do tego podejsc.

Pozdrawiam
adamdn

P.S. To moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc Przez wyszukiwarke jakos nie moglem znalezc :/

[ wiadomość edytowana przez: adamdn dnia 2006-02-04 21:21:49 ]
  
 
Cytat:
2006-02-04 20:56:13, adamdn pisze:
P.S. To moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc Przez wyszukiwarke jakos nie moglem znalezc :/


Witaj na naszym forum. Słabo szukałeś przez wyszukiwarkę bo bez sprawdzania wiem na pewno że nie raz na temat odbyła się dyskusja, ale zapraszam cię do działy Warto Wiedzieć tam znajdziesz 3 artykuły na temat zmiany podświetlenia:

Warto Wiedzieć - Wnętrze >>>

  
 
Rozumiem - jednak chodzi mi glownie o zmiane zarowek na LEDy a nie zmiane tarcz czy tez barwionej folii znajdujacej sie na nich. Nie moge sie jednak dostac do zegarow ale skoro mowisz ze post gdzies jest na forum to sprobuje cale przekopac. Gdy tylko dokupie jeszcze diodek to zalacze fotke jak wyglada Caro po takim zabiegu (no i Plusa gdy sie uda).

Pozdrawiam
adamdn
  
 
Diody LED zamiast zarowek w zegarach

  
 
Cytat:
2006-02-04 21:30:24, adamdn pisze:
Rozumiem - jednak chodzi mi glownie o zmiane zarowek na LEDy a nie zmiane tarcz czy tez barwionej folii znajdujacej sie na nich. Nie moge sie jednak dostac do zegarow ale skoro mowisz ze post gdzies jest na forum to sprobuje cale przekopac. Gdy tylko dokupie jeszcze diodek to zalacze fotke jak wyglada Caro po takim zabiegu (no i Plusa gdy sie uda). Pozdrawiam adamdn



W plusie bardzo łatwo wyjać te kratki nawiewów, musisz je mocno przekręcić w dół, wtedy będą w pozycji poziomej a nie pionowej, nacisniesz je w dół i wyjmiesz, do góry masz w każdym otworze po śrubie mocujacej, potem musisz jeszcze od góry kazdej kratki po środku podwazyć małym śrubokrętem by wyszło, dolne przeważnie nie trzymają albo wystarczy je delikatnie podważyć, wyjmiesz plastik, okręcisz 3 śruby mocujace licznik i poodłączasz wszystko.
Problem jest niestety innej kwestji, diody prawdopodobnie nic ci nie dadzą ale możesz spróbować, mogę jak chcesz jutro zrobić fotki mojego licznika, mam tam białe tarcze z niebieskim podświetleniem i do tego diody led niebieskie zamiast żarówek, efek niesamowity.
  
 
DZIEKI wielkie za ten opis - udalo sie w koncu je zdemontowac!! Niestety podczas demontazu ucierpiala biala nakladka na koncowce linki predkosciomierza Ale to nic....

Jezeli mozesz zamiescic takie zdjecie to bardzo bym prosil. Byc moze tez skusze sie na inne tarcze zegarow przy okazji rozebranej deski...

Co do diodek to w Caro zmiescily sie bez wiekszych problemow - w Atu Plusie niestety bede musial kazda lekko przyszlifowac gdyz maja zbyt duza srednice i nie daja sie wlozyc do dziury Tak wogole to chcialem rozebrac te zegary glownie z powodu nie swiecacej lampki swiatel mijania jednak po pomiarze miernikiem okazalo sie ze prad tam nie dochodzi a zarowka jest OK

Gdy tylko uda mi sie wymienic wszystkie diody i naprawic przerwe w sciezce to zamieszcze zdjecie jak wygladaja zegary przed i po zamontowaniu LEDow

Pozdrawiam
adamdn

P.S. Na chwile obecna bede montowal (o ile nie zmieni sie koncepcja) na tarcze zegarow, wskaznik poziomu paliwa i temperatury biale LEDy, na piktogramy pozostalych kontrolek odpowiednie kolory (pomaranczowe, czerwone, itd)

  
 
Cytat:
2006-02-04 23:26:36, adamdn pisze:
....Co do diodek to w Caro zmiescily sie bez wiekszych problemow - w Atu Plusie niestety bede musial kazda lekko przyszlifowac gdyz maja zbyt duza srednice i nie daja sie wlozyc do dziury....



No to się niestety zgadza, zeszlifowałem je na obwodzie tam gdzie nie maja tych wypustep blokujących i się zmieściły , a co do zdjecia jutro wykonam, bo wkońcu przydałoby sie umieścić je w profilu, jeżeli interesuje cie jak wygląda licznik z niebieskim podświetlenie przez tarcze ale z użyciem białych żarówek (tarcza nadaje niebieski kolor) obejrzyj zdjecie nr 1 w moim profilu, a jutro cyknę fotke jak to sie prezentuje po zapodaniu do tego jeszcze LED niebieskich.

PS. Zrobie zdjecie całej deski to zobaczysz jak wygląda całośc na niebiesko (z wyjatkiem regulatora od świateł tego co robi góra/dół), jakby co w dziele warto wiedzieć jest artykuł na ten temat ale zanim zabierzesz sie do pracy polecam przeczytać komentarze, a raczej moze nie polecam ale nalegam byś to zrobił przed przystąpieniem do prac.


[ wiadomość edytowana przez: Mebig dnia 2006-02-05 01:32:09 ]
  
 
Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Fotka pierwsza przedstawia rzecywistą intensywność podświetlenia licznika, fotka czwarta posiada przy liczniku zbyt duże rozjaśnienie a to ze względu na kąt wykonywania zdjęcia.


[ wiadomość edytowana przez: Mebig dnia 2006-02-05 23:05:04 ]
  
 
dla mnie Star Trek Wole jednak zielone i bez przesady, co oczywiscie jest wkestia gustu
  
 
Oczywiscie podświetlenie podłogi jest z możliwością wyłączania, jak ale raczej używam tego w momencie gdy zapomnę go włączyć, standardowo jest zawsze tak ze zapala sie po przekręceniu kluczyka, czasami w dzień je wyłącze i potem wieczorami zapominam załączyć spowrotem, na pierwszy rzut oka może to wygladać dziwnie, ale mi to nie przeszkadza, przyzwyczaiłem sie, tak samo jak do licznika który po załozeniu LED zaczął świecić trochę mocniej, ale teraz nie zwracam już na to uwagi.
  
 
Cytat:
2006-02-06 00:59:04, Mebig pisze:
ale mi to nie przeszkadza, przyzwyczaiłem sie, tak samo jak do licznika który po załozeniu LED zaczął świecić trochę mocniej, ale teraz nie zwracam już na to uwagi.



U mnie natomiast po zalozeniu LEDow zamiast zarowek do podswietlenia zegarow (w DF oczysiwcie jest to 5 zarowek) to podswietlenie wydaje sie byc slabsze. Podejrzewam, ze jest to kwestia tych zielonych plastikow co maja niby dawac efekt zielonego podswietlenia, tylko, ze z LEDami jakos to marnie wspoldziala
Musze na probe wywalic te plastiki i sprawdzic jak beda wtedy swiecic.
  
 
Po wyjęciu tych plastików powinny zacząć mocniej świecić, ale nie wiem czy wtedy nie bedziesz musiał zastosować elementu rozpraszajacego światło w postaci białej kartki papieru , jeżeli te plastiki są podobne do tych co znajdują sie uno, czyli są dość matowe to bardzo mocno rozpraszają światło, a zarazem jeżeli mają dość mocne zabarwienie skutecznie je przychamowują, ale dokładnie nie pamiętam, ostatnio optykę miałem w podstawówce , bo w liceum niestety uczyłem sie fizyki atomowej oraz zasad i budwy mikrofalówki