Giełda klubowa: w jakiej formie? - Strona 3

Ankieta: jaka giełda?
osobny dział
jeden wątek
giełda motonews

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-04-14 07:43:37, mily_byd pisze:
Tak więc nie wiem czemu Leszek Ci się to nie podoba.



Ciekawe czy podobaloby sie gdyby co drugi watek to bylo ogloszenie

Wez pod uwage ze obecnie wiekszosc po prostu wie ze takie watki sa obecnie blokowane, a wiec nawet nie otwieraja nowych z tego powodu, bedzie zezwolenie, ogloszen pojawi sie znacznie wiecej niz obecnie widac.

Ja obstaje przy polaczeniu z gielda motonews, ewentualnie jeden watek gdzie byloby ogloszenie, a dyskusja o szczegolach juz na priv z oglaszajacym, taki watek moznaby nawet podwiesic, zeby byl widoczny stale na pierwszej stronie.

  
 
ja znowu jestem a opozycji. Ogladam BEZ podzialu i zupelnie mi nie beda przeszkadzaly ogloszenia - nawet, jesli bedzie to co drugi watek.
Kto wie, moze cos ciekawego trafie?
NA gielde przez caly czas jej istnienia zajrzalem moze 2 razy.... i moze cos ciekawego mi umknelo. Jestem leniem i lubie miec wszystko w jednym miejscu najlepiej.
  
 
no dobra, moze kompromis, 3 watki, jeden samarki i seria 11x, drugi seria 210x, trzeci 4x4 dla terenowcow
  
 
A ja powiem podobnie jak ktoś inny kiedys powiedział:

to jest klub,a nie giełda częsci,czy forum z ogłoszeniami.

wg mnie ogłoszenia, nie są aż tak ważne,żeby tworzyć dla nich nowy dział.
to by znaczyło,że przykładamy do nich jakąś dużą wagę i jesteśmy w pewnym stopniu odpowiedzialni za treśc tych ogłoszeń.

od takich rzeczy to jest gratka czy allegro,ewentualnie,niech będzie ten jeden wątek-podajesz telefon i chetni niech dzwonią.

takie jest moje obiektywne zdanie
pzdr


p.s Miły-napisałes że w wielu klubach giełda to oddzielny dział,ciekawy jesytem w ilu i w których?


[ wiadomość edytowana przez: Grzesiek dnia 2005-04-14 10:00:49 ]
  
 
Cytat:
2005-04-14 09:57:10, Grzesiek pisze:
A ja powiem podobnie jak ktoś inny kiedys powiedział: to jest klub,a nie giełda częsci,czy forum z ogłoszeniami. wg mnie ogłoszenia, nie są aż tak ważne,żeby tworzyć dla nich nowy dział.



Tu masz Miły odpowiedź.
  
 
ja wciąż jestem zwolennikiem giełdy motonews... na razie nie usłyszałem argumentów za inną opcją które by wywarły na mnie wrażenie. czyjeś lenistwo mnie nie przekonuje
  
 
Ja też oglądam Forum bez podziału na kategorie i byłbym zadowolony mając giełdę na miejscu (wqrzało mnie, że trzeba było wchodzić gdzieśtam, żeby się dowiedzieć, że ktoś z Klubowiczów sprzedaje samochód lub chce qpić jakąś część). Jak jakieś ogłoszenie będzie nieciekawe, to spadnie sobie zaraz w dół i nie będzie problemu, a jak ktoś będzie chciał skomentować jakąś ofertę, to będzie przynajmniej ciekawie (ciekawy wątek może sie pojawić przy okazji sprzedaży prozaicznej części). Dla mnie nawet nie musi być osobny dział, po prostu jak ktoś chce coś sprzedać/qpić, to sobie pisze i koniec. To moje zdanie.
  
 
Cytat:
2005-04-14 21:30:25, Mariusznia pisze:
Ja też oglądam Forum bez podziału na kategorie i byłbym zadowolony mając giełdę na miejscu (wqrzało mnie, że trzeba było wchodzić gdzieśtam, żeby się dowiedzieć, że ktoś z Klubowiczów sprzedaje samochód lub chce qpić jakąś część). Jak jakieś ogłoszenie będzie nieciekawe, to spadnie sobie zaraz w dół i nie będzie problemu, a jak ktoś będzie chciał skomentować jakąś ofertę, to będzie przynajmniej ciekawie (ciekawy wątek może sie pojawić przy okazji sprzedaży prozaicznej części). Dla mnie nawet nie musi być osobny dział, po prostu jak ktoś chce coś sprzedać/qpić, to sobie pisze i koniec. To moje zdanie.



Mariusznia ale wtedy to nie bedzie forum !!!!
tylko totalna dżungla......misz-masz........tu wątek o zlocie a 10 przed nim o sprzedaży......

ludzie nie róbcie tego........
  
 
Cytat:
2005-04-14 22:01:51, zax pisze:
Mariusznia ale wtedy to nie bedzie forum !!!! tylko totalna dżungla......misz-masz........tu wątek o zlocie a 10 przed nim o sprzedaży...... ludzie nie róbcie tego........


Ja tam się Zaksiu nie upieram, po prostu wyrażam swoje zdanie. Mi by to nie przeszkadzało. Ba - byłoby to dla mnie ciekawszym rozwiązaniem.
Przypominam, że można dyskutować o towarach, które się sprzedaje/qpuje. "Sprzedam/qpię" mi osobiście pasuje do "forum" . Może jestem dziwny, ale ciekawe dyskusje mogą sie rozwinąc w pozornie nudnym i niepozornym wątq pt: "Oddam za darmo klamkę do Niwy".
  
 
a własnie codzi o to, aby w takich wątkach dyskusja się nie rozwijała... to ma być kupię/sprzedam, a nie teleranek
generalnie to jest klub łady, o czym nie wszyscy pamiętają. Bardziej rozwojowe są wątki o dupie maryni niż o sprawach klubowych. najlepszym przykałdem jest ten topic. o sprawie wyglądu forum klubowego wypowiada się parę osób z czego większość to starszyzna i przyjaciele. ZA to krytykantów potem nie brakuje.
  
 
Cytat:
2005-04-14 22:13:05, Mariusznia pisze:
Ja tam się Zaksiu nie upieram, po prostu wyrażam swoje zdanie. Mi by to nie przeszkadzało. Ba - byłoby to dla mnie ciekawszym rozwiązaniem. Przypominam, że można dyskutować o towarach, które się sprzedaje/qpuje. "Sprzedam/qpię" mi osobiście pasuje do "forum" . Może jestem dziwny, ale ciekawe dyskusje mogą sie rozwinąc w pozornie nudnym i niepozornym wątq pt: "Oddam za darmo klamkę do Niwy".


Mariusz,naprawdę masz klapę do niwki?sory za OT.

[ wiadomość edytowana przez: Góral dnia 2005-04-15 10:08:30 ]
[ powód edycji: poprawiłem cytat... klamkę Tomku, Mario ma klamkę do nivy ]
  
 
Cytat:
2005-04-15 08:06:41, Koliber_111 pisze:
Mariusz,naprawdę masz klapę do niwki?sory za OT. [ wiadomość edytowana przez: Góral dnia 2005-04-15 10:08:30 ] [ powód edycji: poprawiłem cytat... klamkę Tomku, Mario ma klamkę do nivy ]



Tak, sprzedałem facetowi bez klapy, nie zuważył .

Tomeczq -> "klaMkę", a nie "klapę" . Do Niwki została mi klamka zewnętrzna, ta chromowana, nówka sztuka (myślałem, ze ją zgubiłem, ale ostatnio w Poznaniu gdzieś mi wpadła w oko), mam też nowy zbiorniczek wyrównawczy (stary był taki... noo... brudny i qpiłem nowy, żeby sobie zmienić, ale mi ten płyn przeszkadzał w środq, nie wiedziałem jak to samemu zmienić i takietam , dlatego to zostawiłem). Mam też oryginalną rosyjską instrukcje do Niwki (ktośtam był zainteresowany - wezmę na zlottt) i pewnie kilka jeszcze innych rzeczy (ale nie wiem gdzie, ale jak poszukam to znajdę, ale nie wiem, czy miś się będzie chciało szukac ). Jakbyś chciał klamkę od Niwki, to możesz ją dostac ode mnie w prezencie .
  
 
Cytat:
2005-04-15 07:42:53, Góral pisze:
a własnie codzi o to, aby w takich wątkach dyskusja się nie rozwijała... to ma być kupię/sprzedam, a nie teleranek



Bardzo szkoda... . To mogłyby być czasami - wbrew pozorom - bardzo ciekawe wątki .
  
 
Od czegoś takiego sa komercyjne giełdy oraz serwisy aukcyjne oraz ogłoszeniowe.

To jest LKP a nie jarmark dominikański.
  
 
Cytat:
2005-04-15 13:19:43, Leszek_Gdynia pisze:
Od czegoś takiego sa komercyjne giełdy oraz serwisy aukcyjne oraz ogłoszeniowe. To jest LKP a nie jarmark dominikański.



Do kogo pijesz... Zbóju z Gdyni ? Qrna, no chyba z tym jarmarkiem, to nie do mnie, ale do całego pomysłu Sprzedam/Qpię... Chcesz pić, to mogę Ci na zlocie postawić maślankę, jedną, niedużą.

Te komercyjne cośtam są od Sprzedam/Qpię; czysty biznes w swej kapitalistyczno-zgniłej postaci, zaś na forum LKP mogłyby byc wątki, gdzie mniej komercyjnie (jakies preferencje dla Klubowiczów muszą być, czyż nie) i w przyjemnej atmosferze Koledzy sprzedawaliby Kolegom jakieś części lub całe samochody. Mogliby sobie przy okazji podyskutować o jakości takich części, ochrzanić kogoś, ze w takich cenach to nikt mu tego nie qpi, etc.
Ja tam jestem zwolennikiem wolności wątqw. To moje zdanie. Chyba mogę takowe mieć .
  
 
zaczynam się zastanawiać czy na radzie nie poruszyć zmiany działu: "wszyscy o wszystkim" na "ogólnie o motoryzacji" gdzie dozwolone byłyby tylko watki o motoryzacji, bo coraz częściej aktywność niektórych kończy się na pisaniu dowcipów.
zaraz się pojawią głosy że to ograniczenie wolności słowa, ale jak napisał Leszek, to jest LKP a nie jarmark.
Sorki Mario, ale jak ktoś chce pogadać o malarstwie czy historii to są do tego lesze miejsca niż forum motoryzacyjne. drażni mnie to że znaczna część "Klubowiczów" przestała brać klub na poważnie, a traktuje to miejsce wyłącznie do pogaduszek towarzyskich.
może nie mam racji, ale takie sa moje wrażenia.
  
 
A co Ci Góral przeszkadza dyskusja o dupie Maryni? Tutaj wirtualnie spotykają się Koledzy, których gdzieś tam łączy Łada, ale chcą podyskutować także o innych tematach.
To co? Jak chcą sobie porozmawiać o fajnym filmie, to chcesz ich zmusić, zeby się umówili poza Klubem... No chyba przesadzasz...
Nie miałeś dawno seksu, czy cooo ?
Ja na ten przykład mam niewiele do powiedzenia o sprawach technicznych (mam sentyment do Łady, ale wcale mnie nie interesuje czy w gdzieśtam śrubkę należy przekręcić o pół, czy o ćwierć obrotu). Dla takich jak ja nie byłoby w tym momencie miejsca na tym Forum... Jeśli na tym Wam zalezy, to proszzzzzę bardzo...

Teraz wychodzę, ale... wrócę za jakiś czas i sprawdzę co tym wypociliście . Mam nadzieję, ze się opanujecie
  
 
Mario, ależ oczywiście że mogą... tylko że większośc tych samych kolegów zapomina co to za miejsce. i zapominają o proporcjach...
o ładzie i klubie przypominają sobie wyłącznie w razie awarii lub gdy wydaje im się że ich prawa są ograniczane. nie ma działań w ramach klubu i dla klubu, a jedynie czerpanie z jego źródeł.
  
 
Witam!
Moim zdaniem giełda powinna zostać tak jak jest lub jesli ma byc na forum, to nalezaloby utworzyc osobny watek, w ktorym beda umieszczane ogloszenia.I tylko one, zadnych OT. Uwazam,ze nie nalezy tworzyc nowego dzialu specjalnie dla gieldy (chyba,ze nie ma ograniczenia do 4 dzialow)

Pozdrawiam!
  
 
Cytat:
nie ma działań w ramach klubu i dla klubu, a jedynie czerpanie z jego źródeł.


Za wyjatkiem Gorala, ktory to ciagle szuka jakiejs aktywnosci.
A moze aktywnosci nie ma, nie widac - bo jest? Moze wystarczy samo to, ze wciaz ci sami ludzie gadaja w tym samym miejscu?
Tak, mozemy ograniczyc sie do kwestii stricte technicznych? Ale wtedy przemianuj klub na "Klub mechanikow-amatorow". Jak dla mnie - to szukasz Goralu dziury w calym.