Tylko 120km/h dlaczego ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
suchajcie wszyscy posiadacze lady 2107 z silnikiem 1300cm.
mam wielki problem mam skrzynie 4 ale nie rozumie tego silnik chodzi mi dobrze ale nie pociagnie wiecej niz 120km wytłumaczcie mi dlaczego dlamnie to jest zagadka pozdrawiam klubowiczów lady
 
 
Może masz przyblokowane kólka???
ja miałem ostatnio zablokowany tylni cylinderek i cięzko było mi normalnie rozpędzic auto . Nie wierze co prawda ,że to jest przyczyna , ale sprawdź czy nie grzeją ci sie koła
paweł
 
 
Moja 2107 z tym silnikiem potrafi na gazie pojechac jeszcze 160 (Co prawda nie zalecam takich predkosci ,ja ja osiagnalem chcac ja sprawdzic) ale mysle ze wina moze lezec w tylnym moscie albo moze w skrzyni.Choc zalezy to czasem od paliwa.Tankowalem ostanio na trasie na malej stacyjce i pozniej cos moja lada nie miala ochoty na za szybka jazde (Wlasnie okolo 100km/h nie chciala sie juz wogole rozpedzic a momentami wcale).Ale niech sie wypowie ktos bardziej kompetentny .Pozdrawiam
  
 
a moze jakis syf zatankowales????
ja mialem takie jaja na paliwie od cygana....ledwo jechaa.

dopiero potem okazalo sie, ze gosciu chrzcil wache jakimis rozpuszczalnikami czy czyms - w gazetach pisali...a potem dziwia sie, ze nikt cyganow nie lubi
wyobrazam co sie dzialo, jak ktos lepsza (delikatniejsza) furke zatankowal...

a moze masz gaznik przytkany - np. jakim farfoclem...
adasco
 
 
Witam
moja 2107 z silnikiem 1300, rozpedziła się do ok 150 km/h, też czterobiegowa, , osiagneła wtedy ok 5300 -5500 obr/min...
a więc jak widac jest bliskie predkości max dla tego modelu...
problem może lezeć w takim zestawieniu :
1. skrzynia 5 biegów, przełożenie mostu 4,3
2. skrzynia 4 biegi, przełożenie mostu 4,1
te dwa zestawiewnia dają podobna prędkość max....
zdarzały się egzemplarze z takim zestawieniem:
3. skrzynia 4 biegi, przełożenie mostu 4,3
wtedy predkosć max jest duzo niższa, nie da sie wykrecić wiele obrotami, bo byłyby wyzsze niz moc max, i moment max...
taka sytuacja moze zachodzić u Ciebie..., pomijam sprawy związane ze słabym silnikiem, lub zablokowanymi hamulcami przód, lub ręcznym...
Pozdr Mirek Jankowski
  
 
najpierw wyreguluj zapłon, gaźnik, zaworki i sprawdź czy koła nie blokują. nawet ze słabym silnikiem po dobrej regulacji powinna przekroczyć 140km/h
  
 
Moja 2107, 4b. wyregulowana, po płaskim leci 130-140 (rozpędza się dość długo). Z lekkiej górki poszła 150. Dalej nie miałem sumienia jej katować. Przy 110 km/h silnik ma 4000 obr./min. Szkoda go bardziej męczyć.
  
 
Napisz czy Twój silnik ma rozrząd na pasek czy na łańcuch? i który rok produkcji ???
  
 
Rzecz jasna, że jeżeli jest to silnik 1300 to oczywiście ma pasek
  
 
Miałem kiedyś przypadek ze moja "Babcia" mi smigał tylko 120.Ale u mnie był problem z gażnikiem!Ustawiłem zaworki ,rozrząd,zapłon a następnie gażnik.1)dawka powietrza.2)druga przepustnica(jeżeli masz gażnik z podciśnieniowym otwieraniem drugiej przepustnicy to sprawdż membrane czy jest szczelna i czy wogóle otwiera się druga przepustnica).Jeśli wszystko jest dobrze ustawione to silnik powinien wchodzić na wysokie obroty bez zakłuceń.Tak samo powinien pracować na wolnych obrotach.Jeżeli jest zła dawka powietrza to zdarza się że płynnie wchodzi na obroty tylko do 4000 a póżniej tak jakby się dławił i powyżej 4500 znowu zaczyna pracować wmiare równo.Prawdopodobnie to przejście powoduje że nie chce się bujać powyżej 120.Jest jeszcze możliwość że przyśpieszacz zapłonu nie działa. (-: miłej zabawy Pozdrawiam.
  
 
co może być powodem tego że moja łada 1,3 rozpędza siętylko do 120km/h
  
 
Coś więcej o aucie: jaki rocznik, jak skrzynia, jakie przełożenie w moście, jaki przebieg, jakie opony?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
DIAGNOZA - nie otwiera się 2gi przelot w gaźniku (na 99%).
  
 
Jeżeli autko nie ma mocy, to przyczyn może być setki.

Jeżeli na benie to sprawdź, czy w wężyku z benzynką nie ma pęcherzy powietrza (świadczy to o nieszczelności ukł. paliwowego), oraz czy ciśnienie z pompki idzie (zdejmij przewód przy gażniku i zakręć rozrusznikiem, powinno tryskać). Jak to będzie ok. to zostaje gaźnik (czyszczenie regulacja) oraz zapłon (aparat, świece, kable- może nie pali na którymś garku) i zawory (trzebaby ciśnienie zmierzyć na cylindrach).

Jak na gazie to zacznij od wymiany filtra powietrza, gazu i regulacji instalacji. Jest na forum ogrom tego o lpg poszukaj jak sobie poradzić, sam nawet kiedyś pisałem.
  
 
Albo mozesz miec juz zjechane sprzeglo u mnei chyba tak jest bo tez nei moge szybciej jechac. Z gorki to tak ostatnioo 130 max, a kiedys na prostej szla 150. Ja mysle ze przyczyna tego u mnie moze byc wlasnie starte sprzeglo.


[ wiadomość edytowana przez: Pablox dnia 2004-11-17 21:41:53 ]
  
 
Cytat:
2004-11-17 21:40:41, Pablox pisze:
Albo mozesz miec juz zjechane sprzeglo u mnei chyba tak jest bo tez nei moge szybciej jechac. Z gorki to tak ostatnioo 130 max, a kiedys na prostej szla 150. Ja mysle ze przyczyna tego u mnie moze byc wlasnie starte sprzeglo. [ wiadomość edytowana przez: Pablox dnia 2004-11-17 21:41:53 ]


Jakie inne objawy byłyby gdyby to było sprzęgło.
  
 
jezeli sprzeglo sie slizga to na 4 biegu jadac 80 km/h wcisnij pedal gazu do dechy i zobacz czy obroty gwaltownie nie wzrastaja a predkosc nie.jezeli tak jest to sie slizga.
  
 
[quote]
2004-12-05 14:27:40, Franc pisze:
jezeli sprzeglo sie slizga to na 4 biegu jadac 80 km/h wcisnij pedal gazu do dechy i zobacz czy obroty gwaltownie nie wzrastaja a predkosc nie.jezeli tak jest to sie slizga.
Rzeczywiście ślizga . A czy ktoś może mi powiedzieć jaką tarcze najlepiej załorzyć orginalną czy może jakaś inna będzie lepsza
  
 
Szukaj sprzęgła firmy Panther.
  
 
Albo Sachs