Akumulator...jaki?? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam taki (Futura).
w zeszłym roku dałem za niego 180 zł.
Jestem zadowolony.
  
 
takie pytanko- Czy lepiej kupic Centra PLUS 50Ah 450AH czy Centra standart 55ah 460AH

Obydwa aku w podobnej cenie

Jak widać te akumulatory nieróżnią się tylko tym że jeden sie nazywa inaczej i ma oczko lub go niema bo na to leje. Ale zauwazcie Plus przy mniejszej pojemnosc ma prawi taki sam amperarz (en). To chyba jednak swiadczy ze Plus jest realnie lepsza.


co sądzicie??? ktos moze jezdzi na jednym z tych aku??

Ile placiliscie za te akumulatory?? bo ja widze ze na allegro futura nietaniej niz 300zl-PODROŻAŁY TE AKUMULATORY CZY JAKA CHOLERA??


[ wiadomość edytowana przez: tommi3737 dnia 2007-11-06 22:28:38 ]
  
 
Cytat:
2007-11-06 22:25:09, tommi3737 pisze:
bo ja widze ze na allegro futura nietaniej niz 300zl-PODROŻAŁY TE AKUMULATORY CZY JAKA CHOLERA??



Ołów dużo zdrożał...
  
 
Mnie też w tym roku czeka zakup nowego aku.
Ale skłaniam się bardziej na mocniejszy, mam już upatrzony w InterCarsie 60Ah 600A
Zakup w następnym tygodniu
  
 
A'propos - czy jeżdżenie do całkowitego "padu" aku może mieć jakies nieprzyjemne skutki dla auta (poza unieruchomieniem auta)...?
Mój akuś jeszcze kręci, ale przy -2 już przygasają kontrolki - boję się, że większych mrozów może nie przetrzytmać.

Zmieniać, czy jeździć do "końca"?
  
 
Cytat:
2007-11-07 08:36:26, pyrekcb pisze:
Zmieniać, czy jeździć do "końca"?



To zależy, czy brak auta przez 1 dzień lub 2 godz. spóźnienie do pracy spowoduje jakieś tragiczne skutki uboczne.
  
 
Cytat:
2007-11-07 08:38:15, piotr_ek pisze:
To zależy, czy brak auta przez 1 dzień lub 2 godz. spóźnienie do pracy spowoduje jakieś tragiczne skutki uboczne.



Nie, no własnie nie - moge sobie pozwolić na przyjazd 2 h później komunikacją...
Pytam o auto - czy np. z elektroniką coś się nie zadzieje...?
Nie chciałbym potem jeździć po ASO na jakieś ustawienia.
  
 
Cytat:
2007-11-07 08:41:18, pyrekcb pisze:
Nie, no własnie nie - moge sobie pozwolić na przyjazd 2 h później komunikacją...



Możesz... możesz.... tylko o tym widocznie nie wiesz jeszcze.

Cytat:
Pytam o auto - czy np. z elektroniką coś się nie zadzieje...? Nie chciałbym potem jeździć po ASO na jakieś ustawienia.



Etam... zaś kombinujesz!
  
 
Raczej nie powinno się nic spieprzyć. Mi wariował alarm gdy akumulator był na wykończeniu. W zeszłym roku kupiłem akumulator daewoo by delkor, czyli taki sam co był fabrycznie. Wiem, że wstawiają je do chevroletów a wymieniłem go z fabrycznego po 8 latach i to tylko dlatego, że alarm się chrzanił, siarka zbierała się pod maską jak u średniowiecznej wiedźmy w chacie i spodziewałem się mocnej zimy jaka była na przełomie 2005/2006.
Na razie nie narzekam. Zapłaciłem sporo, bo 250 zł, ale liczę na bezproblemową jazdę w niskich temperaturach.
  
 
Cytat:
2007-11-07 08:53:27, piotr_ek pisze:
Możesz... możesz.... tylko o tym widocznie nie wiesz jeszcze.


Przeczytaj jeszcze raz zwracając baczną uwagę na interpunkcję...

Cytat:
Etam... zaś kombinujesz!



Pytam...
  
 
Cytat:
2007-11-07 09:22:20, pyrekcb pisze:
Przeczytaj jeszcze raz zwracając baczną uwagę na interpunkcję...



Czytałem z 5x - ciężko mi szło i pewien do końca nie byłem/jestem.

Gdybyś miał złomgunę to bym Ci powiedział, że radio Ci się zakoduje, a tak to NIC!
  
 
Akumulator mi zaniemógł
Prostownik wykazał, że było w nim tylko 1/4 mocy.
O rozruchu nie było mowy z rana
  
 
Cytat:
2007-11-07 11:55:59, Nerwica pisze:
O rozruchu nie było mowy z rana



Podładuj i zobaczysz czy był to jednorazowy wybryk czy też musisz go zastąpić nowym.
  
 
Pryek widzisz... Ave sie psuje.

Kup MB ode mnie - ja mam taki 100AH 750A rozruchu
  
 
Cytat:
2007-11-07 12:17:26, KeyJey pisze:
Pryek widzisz... Ave sie psuje.


Sam się psujesz....

Cytat:
Kup MB ode mnie - ja mam taki 100AH 750A rozruchu



Uważaj, bo dzis jak lepiej cofnę, to Ci prawy tył przerysuję...

P.S. Od wczoraj zostaliśmy "sąsiadami" - kupiłem działkę w Macierzyszu...
  
 
Cytat:
2007-11-07 12:13:42, piotr_ek pisze:
Podładuj i zobaczysz czy był to jednorazowy wybryk czy też musisz go zastąpić nowym.


Póki co wrzuciłem go w prostownik, ale jak patrzylem na cene nowego o tej samej mocy...
420zł wolałbym żeby to nie było to..
  
 
Cytat:
2007-11-07 13:12:36, pyrekcb pisze:
Uważaj, bo dzis jak lepiej cofnę, to Ci prawy tył przerysuję... P.S. Od wczoraj zostaliśmy "sąsiadami" - kupiłem działkę w Macierzyszu...



Macierzysz?

Toz to w chu... daleko ode mnie

Z obecnej lokalizacji masz blizej niz z nowej
  
 
Ja dopóki nie kupilem odpalałem sam esperaka na pych i tak chyba caly miesiac przejezdzilem w poszukiwaniu czegos taniego Palił z pierwszego pycha .

Teraz mam centre plus - kupilem w tesco 65 Ah za 160 zł Tak czy inaczej ma 2 lata gwaracji i po 3 miesiacach nadal kręci jak szalony . Prawda jest taka ze jak sie dba o akumulator - albo robi trasy albo dołalduje raz na 3-6 miesiecy w zaleznosci od typu jazdy to wytrzyma naprawde długo
  
 
Cytat:
2007-11-07 17:34:32, Nerwica pisze:
ale jak patrzylem na cene nowego o tej samej mocy... 420zł



To chyba do kamaza. I po co Ci jakaś supermoc. Więcej jak 300 zł za Centrę nie powinieneś zapłacić.
  
 
Cytat:
2007-11-07 18:08:49, KeyJey pisze:
Macierzysz? Toz to w chu... daleko ode mnie



Przy tych dwóch ciasnych zakrętach...?

Cytat:
Z obecnej lokalizacji masz blizej niz z nowej



To w którym miejscu na Batalionów mieszkasz?