Akumulator...jaki?? - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2007-11-07 19:26:36, piotr_ek pisze:
To chyba do kamaza. I po co Ci jakaś supermoc. Więcej jak 300 zł za Centrę nie powinieneś zapłacić.


O ile kojarze to był Bosch..
12v 65Ah
  
 
Cytat:
2007-11-06 22:25:09, tommi3737 pisze:
t ktos moze jezdzi na jednym z tych aku?? Ile placiliscie za te akumulatory??



Ja kupiłem jakąś centre z oczkiem chyba to ta centra plus ale nie futura (bo futura to są czyba szare a ten jest mój jest czarny)
mam tam chyba 55Ah 450 albo 500A dałem za niego ok250 zł w syfmarkecie narazie raz mnie zawiódł rozładował sie na amen nawet dioda od alarmu sie nie swieciła, nawet centralny z kluczyka nie zadziałał a auto stało tylko tydzień w temp 10-15oC
  
 
Akumulator jak jest wyładowany może niestety uszkodzić alternator.
Kobar
  
 
Cytat:
2007-11-07 21:48:00, kobar pisze:
Akumulator jak jest wyładowany może niestety uszkodzić alternator.



WOW!!!! NOWA TEORIA! Zrób doktorat z tego tematu! Co tam doktorat... PROFESORAT zrób!
ROZŁADOWANY AKUMULATOR W SPRAWNYM ELEKTRYCZNIE AUCIE NIE MOŻE NIC USZKODZIĆ. Mogą wystąpić problemy z alarmem (samoczynne włączanie się) i radiem (zakodowywanie) i tyle.
  
 
Tyle jeszcze ze po odpaleniu takiego autka na prawie pustym akumulatorze jest on ladowany z alternatora maksymalnym pradem co jest dla akumulatora bardzo niekorzystne szczegolnie dobrego bo starego to juz j...al pies
  
 
to fakt...
A ja przed chwilą zainstalowałem swój..Na szczęście okazało się, że to tylko ładownie..choć stał jedynie ok. tydzień bez ruchu
  
 
Cytat:
2007-11-07 22:58:43, Filemon2 pisze:
Tyle jeszcze ze po odpaleniu takiego autka na prawie pustym akumulatorze jest on ladowany z alternatora maksymalnym pradem co jest dla akumulatora bardzo niekorzystne szczegolnie dobrego



Z prostownika rozładowany aku też jest ładowany początkowo maksymalnym prądem.
  
 
jam coś słyszał że aku ładuje się właśnie małym prądem...
i stąd specyfikacje prostowników wszelakie
  
 
Cytat:
2007-11-06 22:25:09, tommi3737 pisze:
takie pytanko- Czy lepiej kupic Centra PLUS 50Ah 450AH czy Centra standart 55ah 460AH Obydwa aku w podobnej cenie Jak widać te akumulatory nieróżnią się tylko tym że jeden sie nazywa inaczej i ma oczko lub go niema bo na to leje. Ale zauwazcie Plus przy mniejszej pojemnosc ma prawi taki sam amperarz (en). To chyba jednak swiadczy ze Plus jest realnie lepsza. co sądzicie??? ktos moze jezdzi na jednym z tych aku??[ wiadomość edytowana przez: tommi3737 dnia 2007-11-06 22:28:38 ]



odpowie ktos na moje pytanie??
  
 
Cytat:
2007-11-08 12:15:47, tommi3737 pisze:
odpowie ktos na moje pytanie??


Odpowiem: kupić tańszy.

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Cytat:
2007-11-08 12:15:47, tommi3737 pisze:
odpowie ktos na moje pytanie??


A po ile masz te akumulatory?

Wielkiej różnicy pomiędzy nimi nie ma.
Mocniejszy lepszy, ale jak już kupować aku. to szukał bym czegoś o prądze rozruchu powyżej 500A
  
 
Cytat:
2007-11-08 09:45:56, Nerwica pisze:
jam coś słyszał że aku ładuje się właśnie małym prądem...



No duży to on nie jest (2A czy 1,5A nie pamiętam) i jeszcze ma tendencję spadkową, ale ładowanie zaczyna się od "dużego" prądu.
  
 
Cytat:
2007-11-07 08:36:26, pyrekcb pisze:
.....Mój akuś jeszcze kręci, ale przy -2 już przygasają kontrolki - boję się, że większych mrozów może nie przetrzytmać. Zmieniać, czy jeździć do "końca"?



U mnie to samo, a dodatkowo gdyby nie jeździć autem przez 3-4 dni, to się tak rozładuje, że nawet kontrolki się nie zapalają .
Aku ma dopiero 2 lata, a te objawy występowały już rok temu .
Na szczęście Futura ma 3 letnią gwarancję.
Już jestem umówiony u znajomego elektryka na kontrolę układu elektrycznego w aucie i jeżeli wszystko jest ok z instalacją, to będę reklamował Centrę
  
 
Cytat:
2007-11-08 14:55:16, tommi-j pisze:
U mnie to samo, a dodatkowo gdyby nie jeździć autem przez 3-4 dni, to się tak rozładuje, że nawet kontrolki się nie zapalają . Aku ma dopiero 2 lata, a te objawy występowały już rok temu . Na szczęście Futura ma 3 letnią gwarancję. Już jestem umówiony u znajomego elektryka na kontrolę układu elektrycznego w aucie i jeżeli wszystko jest ok z instalacją, to będę reklamował Centrę



Robiłeś przegląd akumulatora po pół roku użytkowania i ponowne jego podładowanie w zakładzie certyfikowanym przez Centrę?

Nie? Wnoszę o piwo, że nie wiedziałeś, że tak trzeba. Nie spełniasz warunków gwarancyjnych, więc daruj sobie.

PS. Tak każda firma produkująca akumulatory zabezpiecza sie właśnie w ten sposób i żaden elektryk Ci nie pomoże.

PS2. To moja branża i wierz mi - nie ma bata.
  
 
Cytat:
2007-11-08 15:02:09, Cwikus pisze:
... PS2. To moja branża i wierz mi - nie ma bata.


A możesz rozwinąć?
Bo w wątku o tym czym się zajmujemy jakoś mi to umkło.
A pytam czysto zawodowao.
  
 
Kurde ja kupiłem w zeszłym roku future, jak na razie nie miałem z nią żadnych problemów i mam nadzieje, że tak zostanie przynajmniej przez 4-5 lat.

A kupiłem future dlatego bo ma długą gwarancje (mam nadzieje, że się mylisz z tymi przeglądami akumulatora - przynajmniej nic takiego w gwarancji nie wyczytałem.) Aku montował mi serwis, w którym kupowałem future i przy okazji sprawdzali prąd ładowania - co oczywiście wbili do karty gwarancyjnej - że wszystko jest ok.
  
 
Cytat:
2007-11-08 15:02:09, Cwikus pisze:
Robiłeś przegląd akumulatora po pół roku użytkowania i ponowne jego podładowanie w zakładzie certyfikowanym przez Centrę? Nie? Wnoszę o piwo, że nie wiedziałeś, że tak trzeba. Nie spełniasz warunków gwarancyjnych, więc daruj sobie. PS. Tak każda firma produkująca akumulatory zabezpiecza sie właśnie w ten sposób i żaden elektryk Ci nie pomoże. PS2. To moja branża i wierz mi - nie ma bata.



O KU*WA Pierwsze słyszę . To mnie pocieszyłeś
Jak kupowałem aku to te skurw....y ze sklepu słowem o tym nie wspomnieli, chociaż pytałem czy trzeba jakiś przegląd inst. zrobić. Twierdzili, że nie. A gdy w tamtym roku pytałem się ich co potrzeba do reklamacji aku u nich zakupionego, to powiedzieli, że tylko trzeba napisać, jakie objawy ma aku.
  
 
Cytat:
2007-11-08 16:37:26, adid11 pisze:
Kurde ja kupiłem w zeszłym roku future, jak na razie nie miałem z nią żadnych problemów i mam nadzieje, że tak zostanie przynajmniej przez 4-5 lat. A kupiłem future dlatego bo ma długą gwarancje (mam nadzieje, że się mylisz z tymi przeglądami akumulatora - przynajmniej nic takiego w gwarancji nie wyczytałem.) Aku montował mi serwis, w którym kupowałem future i przy okazji sprawdzali prąd ładowania - co oczywiście wbili do karty gwarancyjnej - że wszystko jest ok.

ja tez oryginalny aku jeszcze ten taki bialy fabryczny wymienilem na future..jakies 2 lat temu..moim zdaniem swietny aku i ladnie wyglada
  
 
Cytat:
2007-11-08 17:00:55, tommi-j pisze:
Jak kupowałem aku to te skurw....y ze sklepu słowem o tym nie wspomnieli



Masz kartę gwarancyjną? Tam masz wpisane jedynie słuszne i obowiązujące warunki gwarancji. Jak chcesz to jutro zacytuję Ci co tam jest napisane.
  
 
Cytat:
2007-11-08 12:15:47, tommi3737 pisze:
odpowie ktos na moje pytanie??



odpowiedziałem Ci

Co do ładowania rozładowanego aku alternatorem to niemoze on ładowac max prądem czyli 80A bo taki max prąd jest wytwarzany przez alternatot przy 6000-7000obr/min