Dystanse do kół - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie: z czego najlepiej zrobic dystanse z aluminium czy ze stali. Wydaje mi sie ze stalowe beda trwalsze i wytrzymalsze (nie chciał bym zgubic kola po drodze ) a aluminium jest mieksze. Z tym ze jak przegladalem oferty na allegro to wiekszosc jest aluminiowych i nie wiem czy lepsze sa ALU czy STALOWE??
  
 
Aluminuim jest lzejsze i lepiej odprowadza ciepło

Proponuje tez przeanalizowac zasadnosc zakładania dystansów ja u siebie chiałem zakładac i sie z tego wycofałem

pzdr
  
 
U mnie to wyglada w ten sposob, ze:

miałem oponki na felgach ALU 205/65/15 i teraz od znajomego kupiłem komplet opon 205/60/15 razem z felgami stalowymi (w idealnym stanie) i po założeniu tych stalowych felg opona blokuje sie o amotryzator. Wiem, zle dobralem ET felg (choc felgi stalowe sa orginalne BMW). Szkoda mi pozbywac sie tych felg a z kolei moj ojciec jest dosyc dobrym tokarzem (40 lat stania przy maszynie) no i tak sobie wykombinowalem ze dla niego wytoczyc tystanse to jest godzina roboty, wystarczy odsunac koło od piasty o ok 10 mm. I dlatego chce założyć dystanse.
  
 
jeśli chodzi o dystanse to ja nie bawiłbym się w toczenie. chodzi przecież o bezpieczeństwo. kupiłbym bym na waszym miejscu jakiegoś renomowanego producenta.
Cytat:
Na pewno rozstaw kół nie jest szerszy na osi przedniej co będzie miało miejsce po założeniu dystansów tylko na tą oś.



i tu się mylisz DF-E36 bo praktycznie każdy samochód ma minimalnie większy rozstaw kół przednich. tak jak ty mam e36(dokładnie 318 )i sprawa ma się tak : rozstaw kół przednich(mm) 1418, a rozstaw kół tylnych(mm) to 1431.



[ wiadomość edytowana przez: leczyko dnia 2006-03-08 15:12:54 ]
  
 
Leczyko masz racje tyle ze o tym juz było w tym watku...
Jarek nie musi robic dystansu tylko podkładke i kupic dłuzsze sruby ale to tez było.. ja osobiscie odradzam dystanse..

pzdr
  
 
No ja sobie tak wymyśliłem, żeby to zrobić w taki sposób jak właśnie piszesz mibhell (podkładka) o grubości powiedzmy 15 mm i dłuższe śruby tak aby przechodziły przez felge, podkładke (dystans) i wkręcały się w piaste. Typowe dystanse w których śruby są tak jakby dodatkowe to nie wydaje mi sie aby były dobre.
  
 

Cytat:
Typowe dystanse w których śruby są tak jakby dodatkowe to nie wydaje mi sie aby były dobre.


Dobre sa w okreslonych przypadkach ale wtedy to bym wolał atestowane..