Jazda na rezerwie (benzynowej)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
srednio sie znam na mechanice, wiec staram sluchac sie innych. ale czasem mysle ze kit wciskaja.
a wiec... qmpel pedzial, ze nie powinno sie jezdzic na rezerwioe benzynowej, jezdzac na gazie. argumentowal to tym, ze pompa paliwowa caly czas pracuje i mozna ja zarznac..

o co biega, czy to prawda? na czym polega ten mechanizm?

zdrowi badzcie.null
  
 
Jesli masz gaźnikowca to nie masz czym się martwić, ale jeśli jest to wtrysk to naprawde pompe może szlak trafić
  
 
Wlasnie ale czy na rezerwie ??? z pustym bakiem to napewno...
kiedys slyszalem ile kosztuje taka pompa do gsi albo gli nie pamietam do ktorego ku.... ponad 300 koszmar w porownaniu z mechaniczna - 29zl :) sugerowalbym jakis wylacznik do pomki tyle ze wtedy komputer moze przejsc w stan awaryjny jak jest w poldasie cos takiego... Wiem ze u ojca w Vito chcielismy zrobic i zaraz powiedzial ze mu to nie odpowiada jak pompka nie dziala i 20L/100km benzyny :)))) Jak sie nie obrazi to chyba warto zrobic wylacznik
  
 
we wtryskowych pomapa paliwa jest w zbiorniku paliwa, i jest smarowana benzyna, wiec jesli masz sucho w baku, to pompa chodzi bez smarowania i sie rozwala. Poza tym zawsze warto miec troche wachy na wszelki wypadek
  
 
Cytat:
2003-02-17 21:50:30, MaciekW pisze:
koszmar w porownaniu z mechaniczna - 29zl :)


w piątek kupowałem pompe wszedzie 40zl
  
 
jak sie ciesze ze mam gaznikowca! normalnie GLI to dla zamoznych jest!
  
 
road_runner gielda w czestochowie :) pytalem w te niedziele z ciekawosci oczywiscie :]
  
 
gruen wogole polonez to nie auto dla biednych !!!!!!
  
 
Ja w Gli mam zrobiony prosty układ odcięcia pompy paliwa na LPG, którego opis jest na stronie PTK w dziale technika. Działa bez zarzutów.
www.fso.ptk.prv.pl
  
 
Co do cen zwykłej mechanicznej pompy paliwowej - od 23 zł na giełdzie Żerań, przez 30 zł w tanim sklepie, do 45 zł w sklepie u mnie na osiedlu. Niestety wyższa cena nie oznacza lepszej jakości.
  
 
thx chlopaki za rozwianie watpliwosci,
wiec dalej na rezerwie bede smigal, zawsze to auto lzejsze,
a jak ukradna, to chociaz zatankowac beda musieli,
prezentow lepiej nie zostawiac.
  
 
po to tu siedzimy
  
 
Cytat:
2003-02-19 11:15:57, KiLeR pisze:
po to tu siedzimy



....tracimy cenne godziny
  
 
Cytat:
po to tu siedzimy
....tracimy cenne godziny


tia

wypowiadałem sie już kiedyś na ten temat - jeżeli ktoś ma silnik GLI (czyli pompa paliwa w zbiorniku) to absolutnie niedopuszczalna jest jazda bez paliwa, ja jeżdze na tzw. pełnej rezerwie czyli "księgowy" nie ma prawa zamrugać
  
 
nie ma to jak full prymityw bez zadnych komputerow. najbardziej skomplikowanym elementem elektrycznym w moim fiacie jest swieca, cewka oraz zapalniczka:) i bardzo sie z tego ciesze.
pagan
  
 
A ja mam pytanie /tylko sie mocno nie smiejcie/ czym sie rozni pompka mechaniczna od elektrycznej /poza sposobem napedu oczywiscie/ ze jedna zaciera sie bez benzyny a drugiej to nie szkodzi? czyzby ta mechaniczna miala jakis uklad smarowania? /w co watpie bo stopien komplikacji pewnie bylby ogromny.../
I jeszcze dodam ciekawa historyjke o pompach:
Ostatnio jezdzac w poszukiwaniu chetnego ktory zalozy mi wspomaganko uslyszalem takowa historyjke od znajomego mechanika:
niedawno przyjechal do niego gosciu jeepem cheerokie z padnieta pompa paliwa - okazalo sie ze w przedstawicielstwie takowej nie posiadaja i trzeba czekac ok 3 tygodni - koszt 2500 zl
ale po wyjeciu znajomy stwierdzil ze wyglada toto znajomo /gwoli wyjasnienia napisze ze do niedawna pracowal w ASO Daewoo a ostatnio przeszedl na wlasny garnuszek/ pojechal z ta pompka do salonu Daewoo i porownal pompke z pompka od poloneza GSI - okazalo sie ze poza pudelkiem to te same pompy - nawet symbole sie zgadzaly!!! Klient odjechal tego samego dnia cieszac sie nowa pompka za ok 500 zl
Tak wiec posiadacze GSI - pompki paliwa macie pozadne
  
 
Cytat:
2003-02-19 21:06:12, Plush pisze:
czyzby ta mechaniczna miala jakis uklad smarowania? /w co watpie bo stopien komplikacji pewnie bylby ogromny.../


Pompa jest mocowana do bloku silnika i jest napedzana z bloku. Smarowana jest olejem ze skrzyni korbowej. Dolna przepona pompy chroni górną (przepone) przed działaniem gorących par oleju.
  
 
To jeśli chodzi o stary typ mechaniczny. A elektryczna mocowana jest przy zbiorniku paliwa i jak silnik pracuje na gazie to pompa też chodzi ale na sucho, czyli nie ma smarowania, więc szybciej siada
  
 
heh a jednak jest smarowana dzieki za uswiadomienie mnie w tym temacie
  
 
Cytat:
2003-02-19 21:06:12, Plush pisze:
(...) uslyszalem takowa historyjke od znajomego mechanika:
niedawno przyjechal do niego gosciu jeepem cheerokie z padnieta pompa paliwa - okazalo sie ze w przedstawicielstwie takowej nie posiadaja i trzeba czekac ok 3 tygodni - koszt 2500 zl
ale po wyjeciu znajomy stwierdzil ze wyglada toto znajomo /gwoli wyjasnienia napisze ze do niedawna pracowal w ASO Daewoo a ostatnio przeszedl na wlasny garnuszek/ pojechal z ta pompka do salonu Daewoo i porownal pompke z pompka od poloneza GSI - okazalo sie ze poza pudelkiem to te same pompy - nawet symbole sie zgadzaly!!! Klient odjechal tego samego dnia cieszac sie nowa pompka za ok 500 zl
Tak wiec posiadacze GSI - pompki paliwa macie pozadne



Powered by Jeep