Nowy Rower - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
CarvMachine jest z The Fiat and The Furious a nie Fso Ak

Jak ktos chce nowy rowerek to na priv pisac lub gg 1783141

Pozdrawiam
  
 
Witam, czytam te posty, nie będę z nimi polemizował ale spróbuję zapodać swój własny patent, nie kupuje rowerów w całosci tylko je sam składam(nie reprezentuje sklepu tylko jestem maniakiem rowerowym aczkolwiek nieszkodliwym) i cała moja rodzina ma te moje składaki. Ja jeżdżę na rowerze rama Author INTROVERT, p.przód LX, tył Sram x-0, manetki sram 9.0 hamulce tarczowe przód shimano 525, tył deore XT, amortyzator Manitou skareb comp z blokadą, kola DT SWISS piasty Hugi 240, siodełko selle italia slr.
Rozważania trzeba rozpocząć od tego do czego rower ma służyć, komu, jaką kwotą się dysponuje, w jakim czasie chcemy rower złożyć. Jak kilku poprzedników proponuję zakup części na allegro i z czystym sumieniem moge polecic np Bikestację. Od nich kupiłem mnóstwo części w bardzo dobrych cenach sa też i inni. Do jazdy po mieście i w lekkim terenie poleciłbym rower na kolach 28' jest zdecydowanie szybszy niż góral i pozwala zachować komfortową pozycję, dobry dla słabszych fizycznie osób, możzna zamontować amortyzator z przodu i amortyzator podsiodłowy ja np używam podsiodłowego Rock Shox-a. Opisywany wcześniej megarange z tarcza 34z spisuje sie wspaniale(zwlaszcza dla słabszych np kobiet) i nie można podchodzic bałwochwalczo do np XTR-a. Na osprzęcie klasy np alivio można przy prawidłowej eksploatacji długo jeździć i chodzi on rzeczywiscie dość precyzyjnie. W teren to juz typowy góral sztywny tzw hardtail lub w pełni amortyzowany tzw full. Podstawę roweru stanowi rama, rama aluminiowa jest sztywna w miarę lekka ale niekomfortowa i wymaga amortyzacji, rama stalowa, a polecam cro-mo czyli chromomolibdenową amortyzuje drgania i nie wymaga takiej amortyzacji. Gdybym miał wybrać wolałbym wybrać starszy model cro-mo z wyższej półki niż aluminiowy z niższej. Poza tym aluminium się starzeje i utlenia, a rama cro-mo właściwie użytkowana jest wieczna. Co do ram kompozytowych lub skandium to cena powala. Moja żona jeździ na ramie cro mo author sector, która jest potrójnie cieniowana i nie ustępuje wagą ramom aluminiowym na allegro kosztowala 230zł. Do dobrej ramy dobrać mozna jak ktos wcześniej opisal słabsze części i w miare ich zużywania wymieniać. Należy szczególną uwagę zwrocić na piasty i suport. Od nich i od opon zależą opory toczenia. Uff chwilowo się zmęczyłem dokończę później.
  
 
Cześć

W najbliższym czasie mam zamiar kupić sobie rowerek, a że na sprzęcie się mało znam to postanowiłem zadać Wam pytańko

Na jakim sprzęcie szukać mojego przyszłego jednoślada? Najbardziej lubię jeździć po pagórkowatym lesie, więc oczywiście to będzie góral…

Mam zamiar przeznaczyć ok. 1200zł. Teraz są promocje ok. 20-25% więc wypadałoby uwzględnić, że wcześniej mógł kosztować koło 1450-1500zł
I czego raczej unikać przy wyborze?
  
 
dzięki za pomoc
  
 
Cytat:
2007-03-04 16:13:59, Talus pisze:
dzięki za pomoc



hehe nie ma sprawy
  
 
dzis sobie upatrzylem rowerek.
wheelera 1 199zl. przerzutka tyl alivio, przod jakis shimano (nie tzw sis wiec jest ok. nie wyczytalem) amorek rst, stery, suport, piasty mialy jakas nazwe -juz cos... chyba standard. prawdopodobnie go wezme, cos utarguje i bede zadowolony,
  
 
darowalem sobie ten rowerek. dzis widzialem go z bliska (wczesniej wisial wysoko pod sufitem). szkoda gadac... model PR800 - przerzutka altus nie alivio. plastikowe padaly mial i pare takich pierdól. szukam dalej


[ wiadomość edytowana przez: Talus dnia 2007-03-06 18:00:45 ]
  
 
nie ma czegokolwiek ciekawego do 1200
dodam trochę do puli i kupie sobie to

jakieś przeciwwskazania?
ktoś coś napisze?
  
 
żadnych przeciwwskazań
  
 
dorzuciłbys drugie tyle i miałbys moze jakies małe enduro
  
 
o kurde , dopiero teraz zauwazylem ten temacik

Cytat:
nie ma czegokolwiek ciekawego do 1200
dodam trochę do puli i kupie sobie to

jakieś przeciwwskazania?
ktoś coś napisze?



nie jest zly , w tej kasie w tej chwili nie wiem czy znajdzie cos lepszego
  
 

bardzo smieszne
  
 
Cytat:
2007-03-09 01:11:03, Talus pisze:
bardzo smieszne



zagladam czesto ale do dzialu o Wszystkim
  
 
to zrób tak jak ja i kliknij na "nie" przy "Wyświetlaj podział na kategorie" ułatwia sprawe

dziś się dowiem, czy rowerek będzie w przyszłym tygodniu, czy za 2 tygodnie


[ wiadomość edytowana przez: Talus dnia 2007-03-09 10:56:33 ]
  
 
ehhh... wszystkie hurtownie maja 19" w kolorze czarno-srebrnym
ja chce czarno-czerwony wiec jest problem
zostawilem nr tel. w sklepie, mowili, ze beda probowac
ciekawe jak dlugo.