Moduł zapłonowy wersja SPORT - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-06-12 09:26:08, tom_stm pisze:
wymuień moduł na inny. masz przecież prawo do wymiany produktu jeżeli ma wady. musisz tylko okazać paragon - chyba że to znajomy sprzedawca



Ale na innym module jest tak samo sprawdzałem na Module kolegi. U niego jest wszystko ok a jak założe do mnie to są problemy! O co chodzi??
  
 
Koledzy nikt nie może mi pomóc?? naprawde zalezy mi żeby ten modół działał dobrze,zakładałem ten mój do auta kolego i u niego jest wszystko wporządku wiec co jest nie tak u mnie?? Pomocy
  
 
może powinieneś przeregulować benzyne i gaz do nowego modułu. nigdy nie zaszkodzi spróbować.
  
 
Witam. No więc założyłem u siebie moduł wersja sport i niestety kupa. Autko źle pracuje na niskich obrotach, wypadają co chwilę jakieś zapłony. Nie pomaga żadna regulacja zapłonu. Natomiast na obrotach powyżej 2500 wypadanie zapłonów nie jest juz takie odczuwalne i samochód jaby mocniejszy. Przykre jest że ciężko nim ruszyć, robi się kangurek itp. Jak nie depniesz wcześniej do 3000 obrotów to są problemy z ruszeniem. Po włożeniu z powrotem starego modułu wszystko wraca do normy i chodzi równiueńko.
Próby wykonane na całkiem nowych kablach WN, Cewce WN, kopułce, palcu rozdzielacza, zielonym kabelku i świecach Iskra 65PTS (trójelektrodowe).
  
 
.

[ wiadomość edytowana przez: automatic dnia 2007-02-15 08:23:28 ]
  
 
Cytat:
2006-10-12 14:59:40, Kamil__ pisze:
Witam. No więc założyłem u siebie moduł wersja sport i niestety kupa. Autko źle pracuje na niskich obrotach, wypadają co chwilę jakieś zapłony. Nie pomaga żadna regulacja zapłonu. Natomiast na obrotach powyżej 2500 wypadanie zapłonów nie jest juz takie odczuwalne i samochód jaby mocniejszy. Przykre jest że ciężko nim ruszyć, robi się kangurek itp. Jak nie depniesz wcześniej do 3000 obrotów to są problemy z ruszeniem. Po włożeniu z powrotem starego modułu wszystko wraca do normy i chodzi równiueńko. Próby wykonane na całkiem nowych kablach WN, Cewce WN, kopułce, palcu rozdzielacza, zielonym kabelku i świecach Iskra 65PTS (trójelektrodowe).


U mnie jest podobnie - na wolnych przerywa i zdaza sie ze powyzej 4000 tez
  
 
Może to kwestia cewki ??
Jakie parametry odpowiedniej cewki podaje producent modułu ??



[ wiadomość edytowana przez: Koval_stm dnia 2006-10-12 16:45:56 ]
  
 
Cytat:
2006-10-12 16:45:30, Koval_stm pisze:
Może to kwestia cewki ?? Jakie parametry odpowiedniej cewki podaje producent modułu ?? [ wiadomość edytowana przez: Koval_stm dnia 2006-10-12 16:45:56 ]


Nic na ten temat nie pisze wiec chyba standardowa powinna byc dobra
  
 
Cytat:
2006-10-12 16:53:07, road_runner pisze:
Nic na ten temat nie pisze wiec chyba standardowa powinna byc dobra


Skąd moje pytanie.
Otóż, do Malucha są produkowane układy zapłonowe elekteroniczne do różnych rodzajów cewek, więc możliwe że ten moduł również wymaga cewki o odpowiednie rezystancji uzwojeń.