Przygotowanie roweru do sezonu - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-06-08 06:52:18, taz pisze:
jebla mi linka od przedniej przerzutki ludzie trzymajcie mnie bo ten rower mi czysci ciagle zawartosc portfela !!


Najzwyklejsze linki kosztują 2,5zł/szt chyba aż tak to nie spustoszy portwela
  
 
zaplacilem 6 zl za linke shimano
  
 
dobra
nadchodzi sezon a to znaczy że trzeba wyciągnąc z piewniocy moje ferrari wśród rowerów
i troszkę przy nim podłubać
mam do wymiany dwie felgi bo pokręcone sa niesamowicie

i chciałbym wymienić hanulce
teraz mam takie starego typu jak na rysunku



a chciałbym wstawić
V-breki


i teraz mam pytanko
czy te bolce w ramie i na widełkach
co trzymają te stare hamulce
będą pasowały do V-breków

robił ktoś to kiedy ??
  
 
poczekaj z tego co widzę wstawiłeś miniaturkę najstarszej szczeki hamulcowej(zaraz po tej naciskowej na oponę) i ona była montowana na pojedynczym bolcu

ale jesli masz hamulce typu cantilever to po prostu kupujesz zestaw typu V wymontowujesz stare (sa na śrubach ampulowych i sprężynach) montujes V-ki i uważaj na przedni
  
 
Suchy poka fote hampli w twoim bajku i bedzie jasne
  
 
arsen ma racje
się walnąłem z fotką

mam takie co były stosowane po tych co na zdjęciu
na dwóch bolcach

a teraz nie chce mi się leść do chlewka żeby fotkę strzelić
  
 
sorry ze sie wetne w hamulcowy temat

jaki jest rozmiar lozyska w kole rowerek stoi juz ladne pare lat i czeka na wymiane
  
 
Cytat:
2007-03-11 23:44:35, ALLka pisze:
sorry ze sie wetne w hamulcowy temat jaki jest rozmiar lozyska w kole rowerek stoi juz ladne pare lat i czeka na wymiane



jaki masz rowerek?
  
 
Cytat:
2007-03-12 23:17:54, CzapCzap pisze:
jaki masz rowerek?


ło matko cholera wie co to jest lezy juz dluuuuugo i na prawde nie pamietam ale na pewno cos z tych tanich
Bo ten dobry juz dawno rozszedl sie na czesci

prawdopodobnie to wyrob nieistniejacej juz firmy cross czy cos w tym stylu ale i tak nie jestem pewna
  
 
Pewnie masz piasty z dwoma lozyskami na skrajach, sa wcisniete w miedzy walek i obudowe. Jak sie zuzyja to sie zmienia cale piasty.
  
 
w sensie takie lozyska co sie tylko na smarze trzymaja ?

ja daaaaaawno temu za pierwszego rowerka (tez z tych tanszych) dostalem pare takich kuleczek w pierwszym lepszym rowerowym i raczej o rozmiarze nie slyszalem

gorzej bylo jak doslwnie zmielilem lozyska w suporcie zanim sie polapalem to porobily sie takie rowy od cwiartek i polówek, ze sie nie oplacalo cokolwiek z tym robic a ze rower byl juz rozjechany to poszedl na zlom
  
 
no kuleczki co sie poruszaja po biezni na walku i obudowie (no niby tak, tylko na smarze ) . Wymiana kuleczek nic nie da, bo bieznie sie wyrabiaja.

  
 
no wiec lepiej oddac go do rowerowego i nie bawic sie z tym


w sumie lepiej przy aucie posiedziec
  
 
wiecie co ..nowa obrecz 2 scienna przygotowana do jazdy kosztuje ok 60zł... wiec nie wiem po co sie w łożyska bawic
  
 
a V-breki 30zł komplet
  
 
Cytat:
2007-03-14 09:37:25, arsen pisze:
wiecie co ..nowa obrecz 2 scienna przygotowana do jazdy kosztuje ok 60zł... wiec nie wiem po co sie w łożyska bawic



bo to cos z rama nie jest wartem (wg mnie ) 60 zl wiec wole lozyska za 2 zl kupic i przejechac sie do sklepu nocnego raz w miesiacu
  
 
w końcu rozkręciłem cały rower na części pierwsze
jutro jadę po części
składam, maluje i zaczynamy sezon
  
 
Co to może być, że w moim nowym rowerku tylni hamulec (Shimano Altus) strasznie się drze przy hamowaniu
Dokładniej to tak jakby jakaś blacha o blachę się ocierała

Facet w sklepie powiedział, że to normalne i klocki sie muszą dotrzeć.
Normalne?
  
 
Cytat:
2004-08-21 20:42:12, YaRo pisze:

siemanko,
a wiec zaczynając od początku...
- po 1, tak jak wyzej wyczysc klocki, (czesto klocki sie zeszklają,,, robi sie taka sliska,szklista jednolita powierzchnia ,,, najlepiej przetrzec ją grubym papierem sciernym ) (jak juz sie zabierzesz za czyszczenie - odtluść obręcze )

- po 2, klocek musi byc ustawiony prawie rownolegle do obręczy, ale musi byc on dociskany tzw, " z włosem" a nie pod włos. najczęstrza przyczyna piszczenia.

- po3 co do tej modulacji,,,, daje 99% na to ze masz wykrzywioną obręcz,, centrowanie ,10 minut, i po temacie no i 1% ze obręcz jest tak tandetnię spięta ze na kancie łączenia zachacza o kolcek hamulcowy.

- po4 w ostatecznosci !!!! wynien klocki, zapłać nawet te 10 zł , i kup klocki do obręczy aluminiowych,,, mają zdecydowanie wiecej gumy niż innych smieci.

po wykonaniu powyższych rytuałów i tak bedzie piszczało ,, ale tylko zanim sie te wyczyszczone i zarazem niedopasowane klocki odpowiednio nie dotrą,, kwestia kilkunastu hamowan

Pozdrawiam i zycze powodzonka )



Dzięki za odpowiedź,
Jak tylko dojade do domu to przetre klocki papierem



  
 
pospawałem pomalowałem i poskładałem rower

a wczoraj nawet nim jeździłem i się nie rozleciał