Hamujące hamulce

  szukane wyrażenia:   hamulce
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No i się stało.
Myślałem, że problemy z samochodem mnie nie dotyczą.
Wczoraj z trudnością wróciłem do domu z pracy. Ostanie metry do garażu sprawiały wrażenie, jak bym cholował sporawą przyczepkę.

Zaczęło się od "dziwnego" h-ca ręcznego, gdzie raz nie dało się go zaciągnąć, innym razem szedł do oporu. I tak na zmianę.

Przed końcem początku problemu w czasie jazdy coś pukneło z tyłu kilka razy. Myślałem, że odrywa się zmarznięta bryła śniegu z zakola lub chlapacza. W końcu delikatnie szarpnęło autem i wiedziałem, że żarty się skończyły.
Więc maszyna STOP, oględziny zewnętrzne, bujanie kół i oczywista kontrola temperatury felg.
Diagnoza była jednoznaczna - ciepły tylny prawy bęben h-cowy. Po dojechaniu do domu był już gorący.

Po przestygnięciu nie pozostało mi nic innego jak wniknąć bardziej szczegółowo co tam się mogło stać. Lewarek, klucz do kół itp., bębenek out i......
widok ciekawy.....
Jedna z okładzin szczęki odkleiła się ( przebieg 87.500)przemieszczając się na stronę drugiej klinując jednocześnie beben, więc srawa oporów i temperatury bębna była oczywista.

Cała przygoda zakończyła się godzinną wizytą w serwisie za 170 PLN.

I teraz nareszcie jest O.K.
  
 
U mojego teścia (Espero 1,5) było to samo ,tylko u niego koło w ogóle nie chciało się kręcić. Dużo lepsze były okładziny nitowane ,ale wkładali je tylko podczas produkcji i chyba tylko w Koreji (ale tego nie jestem pewien).
  
 
Witam,
uprzejmie proszę Was fachowców o informację jakiej długości jest przewód hamulcowy w Espero 97r. w tylnym prawym kole?

Potrzebuje wymienić, a w sklpeie muszę podać długość, niestety nie wiem ile on może mieć, a podawać tak ciemno to troche obwa czy wystarczy

Bardzo proszę o pomoc i porady jaki przewód kupić?

Pozdrawiam,
Piotr (prego)
  
 
Cytat:
2007-07-09 20:17:49, prego pisze:
Bardzo proszę o pomoc i porady jaki przewód kupić?



Jeśli dobrze pamiętam to ok.50 cm, ale bez problemu można kupić dłuższy. Wtedy mechanik robi pętelkę i jest krótszy
  
 
Cytat:

Witam,
uprzejmie proszę Was fachowców o informację jakiej długości jest przewód hamulcowy w Espero 97r. w tylnym prawym kole?

Potrzebuje wymienić, a w sklpeie muszę podać długość, niestety nie wiem ile on może mieć, a podawać tak ciemno to troche obwa czy wystarczy

Bardzo proszę o pomoc i porady jaki przewód kupić?




Po kiego grzyba kombinowac skoro sa orginalne dostępne w serwisach .
  
 
Cytat:
2007-07-09 20:23:53, piotr_ek pisze:
Jeśli dobrze pamiętam to ok.50 cm, ale bez problemu można kupić dłuższy. Wtedy mechanik robi pętelkę i jest krótszy



To nie za krótko? Przecierz od silnika do tylnego prawego koła to gdzies z 2m potrzeba?

[ wiadomość edytowana przez: prego dnia 2007-07-09 22:45:38 ]
  
 
A nie mozna sie połozyc i go zmierzyc np krawieckim cm. 5 cm w te czy we wte to zadna różnica
  
 
Cytat:
2007-07-09 22:44:42, prego pisze:
To nie za krótko? Przecierz od silnika do tylnego prawego koła to gdzies z 2m potrzeba?



Pytałeś o przewód w kole - zrozumiałem, że chodzi o ten kawałek idący od głównego przewodu do koła.