Problem z chek engine toyta rav4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam mieszkam na stale w ilandii polnocnej kupilem miesiac temu toyote rav 4 2.0 vvti z 2000r. jak go kupowalem to poprzedni wlasciciel mowil mi o wymianie ktoregos z czujnika ktory znajduje sie na katalizatorze jeden jest wymieniony ale jak sprawdzic ktory z nich nie dziala bo goscie z aso za samo podlaczenie do kompa chca 100 funtow wiem ze mozna sprawdzic omomierzem jakby ktos zechcial mi pomoc to bede wdzieczny . Auto dobrze przyspiesza nie faluja obroty na biegu jalowym jedyna oznaka jest to ze jak na wolnych obrotach doda sie gazu to obroty spadaja ponize minimum i wracaj do normalnego poziomu przszkadza to przy ruszaniu pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc[/LIST]
  
 
Sondy jak padaly to przewaznie spalaly sie grzalki.
Zmierz omomierzem rezystancje kazdej grzalki w sondzie...obwod grzalki to 2 biale lub 2 czarne kable zalezy jaka sonda.Rezystancja zalezy od sondy i temperatury...ale jezeli bedzie w ohmach np 3-25 ohm to napewno jest dobra a jak ci bedzie latala w Mega OHM to jest spalona.
Jezeli spalona jest grzalka sondy to obroty moga nadmiernie spadac,ale wtedy zawsze swieci kontrolka silnika.
Jezeli tylko spadaja obroty a kontrolka sie nie swieci to zdejmij kleme i wyczysc sobie przepustnice.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dzieki za szybka odpowiedz kontrolka silnika sie pali i to jest na sto procent problem z ktoras sonda nie wiedzialem tylko jak sprawdzic poprzedni wlascicel dal mi jakies dwie nowe w opakowaniach tylko musze sie upewnic ktora padla



tak na marginesie to jest moje pierwsze takie forum i jestem pod ogromnym wrazeniem super sprawa dzeiki !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
witam. masz jeszcze problem z rav-ką czy już naprawiłeś
  
 
ja juz swoja ravke naprawilem , zgodnie z opisem wczesniej sprawdzilem wszystkie 4 czujniki ( 2 gorne sondy lambda i 2 dolne czujniki spalania detonacyjnego ) i wlasnie te dwa ostanie byly dziabniete wymienilem na nowe i autko smiga jak nowe
  
 
Cytat:
2008-10-21 22:28:28, chilczuk6 pisze:
ja juz swoja ravke naprawilem , zgodnie z opisem wczesniej sprawdzilem wszystkie 4 czujniki ( 2 gorne sondy lambda i 2 dolne czujniki spalania detonacyjnego ) i wlasnie te dwa ostanie byly dziabniete wymienilem na nowe i autko smiga jak nowe


Z tym ze to nie sa czujniki spalania detonacyjnego tylko sondy za katalizatorem

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
tak zgadza sie to tez sa sondy lamda zasugerowalem sie tym co mowili mi w sklepie (knock control)
  
 
Witam !
czy ktos zna wymiary gwintow w sondzie lambda gornej i dolnej
toyota rav 4 2.o vvti 2ooor.
dzieki !