Pomysły na montaż radia... - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Umisteni v SEAT LEON



umisteni anteny SIRIO TRIFLEX


  
 
Witajcie!
Sorry za odgrzebanie tematu lecz mam parę pytań.
W którym miejscu jest najwygodniej zamontować radio CB? Jutro po południu będę montował u siebie w Oplu Vectra A, radyjko to Alan 100+ więc z montażem nie powinno być większych problemów.
Gdzie te radio najlepiej podłączyć? Fabrycznie posiada wtyk do zapalniczki lecz u mnie wiąże się to z ciągle otwartą popielniczką, więc ten sposób odpada. Radio będzie raczej zamontowane na stałe. Może podłączyć je bezpośrednio pod aku?
Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam!
  
 
Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie podłączenie bezpośrednio pod akumulator. Tylko może zastosuj sobie jakąś łączkę po drodze gdybyś chciał np radyjko zabrać do domu.
  
 
Witam!
Radio podłączone zostało bezpośrednio pod akumulator, z tym że będę musiał wstawić tak jak mówisz wtyczkę. Radio zostało zamontowane w półce pod radiem:

Myślę że będzie się dobrze w tym miejscu sprawować.
Pozdrawiam.
  
 
Kurczę, ma ktoś pomysł jak zamontować CB w Peugeocie 307? Mam wolną kieszeń pod radio i tam bym chciał je wrzucić. Jestem dosyć wymagający więc wszystko musi być zrobione estetycznie i spełniać poniższe wymagania:
1. radio ma być w miarę szybko demontowalne, więc musi być zamontowane w jakiejś półkieszeni z rączką
2. przed wzrokiem ciekawskich musi je chronić jakaś plastikowa zaślepka (na zawiaskach) w przypadku gdybym zdecydował się je zostawić na miejscu np. pod sklepem
3. przewody mają być niewidoczne, a ponieważ zestaw radyjko+antena ma być szybko przenośny do innego auta (od czasu do czasu służbówka) rozważam położenie na stałe gdzieś pod tapicerką przedłużacza do anteny; pytanie więc: czy po dołożeniu przewodu o długości ok. 3 metrów jako przedłużacza anteny swr się znacznie zmieni?
4. zmiany w kokpicie muszą być łatwe do "odkręc
enia", czyli żadne nawierty, dziury w kokpicie nie wchodzą w grę
Gdyby ktoś z Was miał pomysły, bardzo prosze o pomoc.
  
 
Cytat:
Kurczę, ma ktoś pomysł jak zamontować CB w Peugeocie 307? Mam wolną kieszeń pod radio i tam bym chciał je wrzucić. Jestem dosyć wymagający więc wszystko musi być zrobione estetycznie i spełniać poniższe wymagania:
1. radio ma być w miarę szybko demontowalne, więc musi być zamontowane w jakiejś półkieszeni z rączką
2. przed wzrokiem ciekawskich musi je chronić jakaś plastikowa zaślepka (na zawiaskach) w przypadku gdybym zdecydował się je zostawić na miejscu np. pod sklepem
3. przewody mają być niewidoczne, a ponieważ zestaw radyjko+antena ma być szybko przenośny do innego auta (od czasu do czasu służbówka) rozważam położenie na stałe gdzieś pod tapicerką przedłużacza do anteny; pytanie więc: czy po dołożeniu przewodu o długości ok. 3 metrów jako przedłużacza anteny swr się znacznie zmieni?
4. zmiany w kokpicie muszą być łatwe do "odkręc
enia", czyli żadne nawierty, dziury w kokpicie nie wchodzą w grę
Gdyby ktoś z Was miał pomysły, bardzo prosze o pomoc.



latwo dostepne, ale jekies oslonki maja byc... do tego szybkie do przenoszenia... heh... no snij dalej...
  
 
Cytat:
heh... no snij dalej...

  
 
Cytat:
2006-12-07 09:42:16, ETomek_GT pisze:
latwo dostepne, ale jekies oslonki maja byc... do tego szybkie do przenoszenia... heh... no snij dalej...


Jak nie masz nic do powiedzenia, to się nie odzywaj, ok?
Zerknij i podziwiaj, jak zrobili to lepsi od Ciebie:
1. http://img451.imageshack.us/img451/6522/cb1sm1.jpg
2. http://img183.imageshack.us/img183/7784/cb2lc7.jpg

Postom i osobom nie wnoszącym nic do tematu podziękuję.
Zatkało kakao?
  
 
wszystko super, tak sobie możesz zrobić ale to załatwia tylko kwestię chowania pod klapeczką. To co prezentujesz na 90 procent nie jest wyjmowalne. A na 100% nie da się obejść bez zmian "nie do odkecenia w kokpicie" Zrewiduj swoje wymagania pod kątem możliwości ich zrealizowania, bo to co chcesz zrobić jest IMO skrajnie trudne a przez to niewarte zachodu. Coś za coś.
  
 
Cytat:
2006-12-07 20:24:31, mutra pisze:
wszystko super, tak sobie możesz zrobić ale to załatwia tylko kwestię chowania pod klapeczką. To co prezentujesz na 90 procent nie jest wyjmowalne. A na 100% nie da się obejść bez zmian "nie do odkecenia w kokpicie" Zrewiduj swoje wymagania pod kątem możliwości ich zrealizowania, bo to co chcesz zrobić jest IMO skrajnie trudne a przez to niewarte zachodu. Coś za coś.


Niekoniecznie. Dla chcącego (i - co ważne - umiejącego) nic trudnego. Całość na zdjęciach można by dopieścić wkładając kieszeń (lub półkieszeń) i do tego dać sanki mocowane do radia CB. Kable mogę odpinać ręcznie, na razie nie byłby to jakiś większy problem.
Sęk w tym, że pomysł jest, wykonawcy (na razie) brak.
Większość z Was (poza nielicznymi) nie zadała sobie trudu jakiegoś zmyślnego montażu instalacji. Może nie czujecie takiej potrzeby, ok - o tym sie nie dyskutuje. Ale u mnie wszystko musi być na najwyższym poziomie wykonane baaardzo estetycznie
  
 
jeżeli masz kasę to sądzę że najlepiej byłoby to powierzyć firmie robiącej zabudowy car-audio. Nie wiem jaka u Ciebie jest najlepsza ale na moim terenie Olejnik robił w democarze zabudowę radia deklem z innego odbiornika (po przekręceniu kluczyka atrapa zjeżdżaa na dół odsłaniając właściwą jednostkę) Możesz też zlecić rozdzielenie "farszu" radia od pokręteł i wyświetlacza - wtedy zabudowujesz je na stałe w wozie i odpada problem wyciągania. Masz rację że wszystko jest do zrobienia, sądzę że nie bedziesz miał ze znalezieniem odpowiedniego fachowca problemów. No może poza jednym - finansowym.
  
 
mam prawo pisac i mi tego nie zabronisz...

Cytat:
Ale u mnie wszystko musi być na najwyższym poziomie wykonane baaardzo estetycznie



wrzuc na forum fotki zabudowy wnetrza swojego auta... ciekawi mnie jak wyglada ta estetyka... co ona ma wspolnego z uzytecznoscia i czym sie rozni od standardowej zabudowy...

Cytat:
Sęk w tym, że pomysł jest, wykonawcy (na razie) brak.



i tak juz pewnie pozostanie... duzo gadac... malo robic... w tym kraju masa takich...

Cytat:
Zerknij i podziwiaj, jak zrobili to lepsi od Ciebie:
1. http://img451.imageshack.us/img451/6522/cb1sm1.jpg
2. http://img183.imageshack.us/img183/7784/cb2lc7.jpg

Postom i osobom nie wnoszącym nic do tematu podziękuję.
Zatkało kakao?


coz z tego ze koles w mitsubi ma to schowane??? Kazdorazowe odkrecanie gruchy ... jak ktos nie ma co robic i ma nadmiar czasu... prosze bardzo... bezsens totalny ciekawe ile to auto jezdzi i jak czesto CB wogole jest uzywane bo jakbym mial kilka razy na dzien odkrecac gruche to by mnie szlak mogl trafic...
do tego uchwyty na kubki staly sie nieuzyteczne... ew jogurt moze tam wstawic!

Pomysl bezsens
  
 
Cytat:
2006-12-08 21:22:37, ETomek_GT pisze:
mam prawo pisac i mi tego nie zabronisz...


Nawet nie mam zamiaru. Po to jest forum, aby się każdy mógł wypowiedzieć. Tylko, że weż pod uwagę, że rozsądny człowiek kiedy nie ma nic do powiedzenia - milczy. Tylko głupiec krzyczy byle co, aby tylko zwrócić na siebię uwagę. Naprawdę chcesz grać tę rolę?
Cytat:
2006-12-08 21:22:37, ETomek_GT pisze: coz z tego ze koles w mitsubi ma to schowane??? Kazdorazowe odkrecanie gruchy ... jak ktos nie ma co robic i ma nadmiar czasu... prosze bardzo... bezsens totalny


Z tym akurat się zgadzam, ale do gruszki można zastosować wtyk kątowy i troszkę głębiej umieścić radio, wtedy grucha się schowa. I obejdzie się bez demontażu.
Cytat:
2006-12-08 21:22:37, ETomek_GT pisze:
ciekawe ile to auto jezdzi i jak czesto CB wogole jest uzywane


a czy to w ogóle jest ważne? zmienia coś w założeniach?

Cytat:
2006-12-08 21:22:37, ETomek_GT pisze:
wrzuc na forum fotki zabudowy wnetrza swojego auta... ciekawi mnie jak wyglada ta estetyka...


Jak zamontuję kieszeń, nie omieszkam się pochwalić i polecić każdemu zainetersowanemu.

Dziwi mnie jedno. Starasz się zabić nową myśl, czyjś pomysł nazywając bezsensownym, próbując przekrzyczeć że zajmie dużo czasu i jest nieużyteczne. Wręcz przeciwnie, mając radyjko przed sobą, pod ręką i w zasięgu wzroku stawiam właśnie na użyteczność. Przykręcić CB-radio na konsoli za pomocą uchwytów i 3 śrubek dostarczonych razem z radiem potrafi każdy, nie trzeba być inżynierem żeby to zrobić. I nie ma powodu żeby się tym chwalić, a dla niektórych jest to wystarczające.

Cytat:
2006-12-08 21:22:37, ETomek_GT pisze:
tak juz pewnie pozostanie... duzo gadac... malo robic... w tym kraju masa takich...


A Ty właśnie jesteś tego najlepszym przykładem. W przeciwieństwie do Ciebie, przełamując swoje lenistwo zadałem sobie troche trudu i szukam firmy, która na zamówienie zrobi mi coś takiego (a pertraktuję już z trzema z nich z ciekawości która wymyśli lepszy i tańczy projekt). Być może efekt końcowy będzie ciekawy i inny od dotychczasowych, a Ty za 2-3 lata spojrzysz na sposób mocowania swojego radia i powiesz że przestało Ci ono odpowiadać i trzeba zmienić standard.
Widzisz, na zachodzie zauważono potrzebę zabezpieczania CB-radia i produkują modele ze zdejmowanym przednim panelem... A jeśli nie widzisz potrzeby zabezpieczania radia przed złodziejami to zostaw samochód z radiem na wierzchu przed którymś z hipermarketów w stolicy.
Przepraszam wszystkich za OT.
  
 
Cytat:
Nawet nie mam zamiaru. Po to jest forum, aby się każdy mógł wypowiedzieć. Tylko, że weż pod uwagę, że rozsądny człowiek kiedy nie ma nic do powiedzenia - milczy. Tylko głupiec krzyczy byle co, aby tylko zwrócić na siebię uwagę. Naprawdę chcesz grać tę rolę?


Ja nie krzycze tylko wypowiadam swoje zdanie...

Cytat:
Z tym akurat się zgadzam, ale do gruszki można zastosować wtyk kątowy i troszkę głębiej umieścić radio, wtedy grucha się schowa. I obejdzie się bez demontażu.


jak umiescisz radio glebiej nic nie bedziesz widzec na wyswietlaczu i dostep do pokretel bedzie dosc mocno utrudniony

Cytat:
Wręcz przeciwnie, mając radyjko przed sobą, pod ręką i w zasięgu wzroku stawiam właśnie na użyteczność


majac je miedzy siedzeniem, badz przykrecone tymi 3 srubkami jest ono rownie uzyteczne, a w Twojej opcji wsunietej glebiej malo uzyteczne


Cytat:
Widzisz, na zachodzie zauważono potrzebę zabezpieczania CB-radia i produkują modele ze zdejmowanym przednim panelem...


coz z tego ze produkuja... jak nikt tego nie kupuje (niewypal)... szczegolnie na zachodzie... heheh juz sie ktos rzuci na radio... to serio sie komus musi bardzo nudzic albo musi miec korzenie ze wschodu... niestety...


Cytat:
A jeśli nie widzisz potrzeby zabezpieczania radia przed złodziejami to zostaw samochód z radiem na wierzchu przed którymś z hipermarketów w stolicy


W Polsce czy w stolicy czy nie, kradna wszedzie... i albo ma sie tego pecha albo nie... zamiast cudowac z nikomu do szczescia nie potrzebnymi zaslepkami jak bywasz w markecie zaparkuj na strzezonym.

Cytat:
A Ty właśnie jesteś tego najlepszym przykładem.


A to na jakiej podstawie twierdzisz??? Czy ja mialem kiedykolwiek pomysl chowania radia??? NIE... no wiec...

Cytat:
a Ty za 2-3 lata spojrzysz na sposób mocowania swojego radia i powiesz że przestało Ci ono odpowiadać i trzeba zmienić standard.


Predzej zmienie auto niz sposob mocowania CB.
  
 
A ja proponuje cos dla osob posiadajacych podlokietnik w samochodzie czy to orginalny czy to uniwersalny.

Ja mam zamontowane pod podlokietnikiem. Radyjko nie rzuca sie w oczy dostep do pokretel jest idealny z tym tylko ze nie widac co sie kreci, ale posiadajac 3 pokretla mozna swobodnie krecic na wyczucie i nie ma z tym zadnego problemu.

Zmiana kanalow tez na wyczucie, ale mi to nie robi zadnego problemu bo ile razy sie skacze po kanalach.

Po mojemu idealne umieszczenie jesli nie ma miejsca na zamaskowanie radyjka w desce rozdzielczej.
  
 
otóż to, kręcić można "na czuja" Mnie osobiście to nie przeszkdza w trasie ani trochę.
  
 
macie jakis pomysł na zamontowanie radyjka w Hondzie Civic?? radio to president johny2.
  
 
Witam.
w swoim espero zamontowałem U520xl miedzy fotelem pasazera a dolną konsolą srodkową (pomiedzy recznym a skrzynią biegów) siedzi na lekki wcisk (demontaz w czasie >2s) , zasilanie poprowadziłem z radia (wyjscie na aut.antene) i za posrednictwem złączki zapalniczki. Stan inwazji nieodwracalnej = 0 ,dostep do radyjka b.dobry no i antenka presidenta na magnesie (jestem jeszcze laikiem w cb , ale jej dlugosc "bata" około 40cm z taką spiralau dolłu i niby 4 dB wzmocnienia ) w sumie zasieg i czystosc odbioru mnie zadowala wiec jak dla mnie OK
Pozdrawiam
Silan


[ wiadomość edytowana przez: SILAN dnia 2006-12-23 17:20:09 ]
  
 
I wy sie dziwicie, ze wasze pomysly sie nie przyjmuja. A wystarczy skorzystac z funkcji szukaj.... Juz toczyla sie tam dyskusja.

Jak wozic radio???


Moze mod polaczy watki???

Pozdrawiam
  
 
witam
posiadam vectre B kombi 98 rok
czy ktos montowal radyjko w takim samochodzie
chcialbym zamontowac radio na stale w jakims slabo widocznym miejscu
probowalem juz na slupku z lewej strony kierowcy
teraz mam po lewej pod bezpiecznikami ale dalej szukam dobrego rozwiazania
myslalem o jakies konsoli pod sufitem ale nie bardzo moge cos takiego znalezc
co myslicie prosze o rade

ps. kolega zamontowal radyjko w podsufitowce (niestety musial ja powycinac) ja ze swej strony raczej nie chce niszczyc podsufitowki