Check Engine na sekwencji(Diego)

  szukane wyrażenia:   check  -  engine
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
zapalił mi sie 2 razy konrolka check engine (chyba sie tak nazywa ten znaczek jakby silnik na desce - nie myslic z napisem na kompie) jak jechałem na gazie ale po zgaszeniu jusz sie nie zapaliła - na instalce zrobiłem ok 300 km (mam ją 4 dni). ciekawe co gazownicy skopali. znalazłem posty wczesniejsze ale tylko na 2 generacji a nie na sekwencji. na benie sie nigdy nie zapalał... ciekawe czy to kwestia regulacji czy jakaś sonda albo cuś inne pada na ryj. moze coś z emulatorami?
  
 
raczej skopali napewno a o jakiej emulacji mowisz na sekwencji nic nie jest emulowane poza wtryskami benzyny
  
 
TO JEST PROBLEM REGULACJI ZBYT BOGATA LUB UBOGA MIESZANKA
  
 
WITAM,
JEŻELI ZAPALA SIĘ TA KONTROLKA TO NA PEWNO JEST ZBYT UBOGA MIESZANKA - MIAŁEM TO SAMO.
POZDRAWIAM
CINALEK
  
 
ok czyli przyczyne znamy... zmieniac nieszanke czy zostawic i jeżdzic dalej i olewac ze sie zapala?
  
 
Ustawiać, ustawiać!
Zbyt uboga mieszanka może być niebezpieczna dla silnika.
Nie wiem czy na pewno, ale moze to doprowadzać do spalania stukowego!
  
 
WITAM PONOWNIE
ALE PRZY WZBOGACANIU MIESZANKI TRZEBA UWAŻAĆ ŻEBY NIE PRZESADZIĆ, MOŻE PÓŹNIEJ SIĘ "ZALEWAĆ" - SONDA LAMBDA BĘDZIE MIAŁA ZA BOGATĄ MIESZANKĘ I SILNIK NIE BĘDZIE MIAŁ ODPOWIEDNIEJ MOCY - TAK MIAŁEM U SIEBIE.
PROPONUJĘ POJECHAĆ DO KOGOŚ I SPRAWDZIĆ CZY ABY NIE SĄ ZA DUŻE DYSZE - PRODUCENT DIEGO OFERUJE NAJMNIEJSZE 1,8 A U MNIE SĄ PRZEROBIONE NA 1,5 I JESZCZE SĄ ZA DUŻE, ALE WALCZĘ Z USTAWIENIAMI STEROWNIKA.
POZDRAWIAM I ZYCZĘ CIERPLIWOŚCI
CINALEK
  
 
mam nadzieje ze nic sie nie zepsuje bo paluje dalej tak jeździc... aha sobada sie zapala na gorącym aucie po ponownym uruchomieniu i jak sie przełaczy na gaz... potem jak zgasze i zapale to juz sie nie zapala
  
 
Witam ,żeby nowego tematu niezakładać o diego ,to mam pytanie do pana z Omegi jak mu się to sprawuje dalej i chciałbym założyć do Toyoty Cariny E 2.0 z 95 roku i w związku z tym mam pytanie ,czy jest to pełna sekwencja wtrysku gazu?? IV generacja?? ,jaką kolega dostał gwarancje na instalke? Czy autko starciło przyśpieszenie na wysokich obrotach ,czy ciągnie ładnie ,jak kiedyś?Myslałem,żeby zakładać na pszczyńskiej 13( albo 12) w gliwicach. Jak ma się spalanie gazu? czy jest większe od spalania benzyny? Wogóle na stronce pisze ,ze jest oferowana z wtryskami matrix ,podobno to dobre wtryski ,czy listwa? mniejsza o to .Skąd mam wiedzieć ,czy gazownicy właśnie te wtryski mi zamontują.Podobno będzie rok gwarancji i cena też jest super ,bo 3300zł ,chyba się niepresłyszałem,ale faktycznie niedużo w porównaniu do innych firm.Czy ta instalka niejest najlepsza jakościowo skoro cena taka niewysoka??Sorki za przydługawy tekst,ale odpiszcie zanim cena gazu dogoni benzyne


[ wiadomość edytowana przez: faworyt dnia 2005-07-20 15:58:11 ]
  
 
a wic jesli chodzi o mnie. ja nie czuje różnicy czy jade na benie czy gazie choc moja zona twierdzi ze jest słabszy na gazie. zaplaciłem 3500 zł.spalanie omega B 2.0 16v miesci sie 9-11 l/100 km. mysle ze bene by podobnie palił. na innych gazach nie jezdziłem wiec nie mam porówania.
  
 
Dzięki za odpowiedź. Może to ,że słabszy jest troche to wina paliwa gazowego, lub tego ,że cała instalka po zatankowaniu zbiornika LPG i benzynowego też więcej waży.
Pozdro