Zonk!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Żona właśnie wróciła z przeglądu...diagnosta jej powiedział, że samochód nie pali na jeden cylinder ...jak sprawdzić, który to i jakie kroki poczynić by usunąć tą przypadłość
  
 
... na pierwszy rzut to trza sie pobawić przewodami i świecami..... później iść aż do akumulatora.......
  
 
A jak ta zabawa miałaby wyglądać...wymieniać świece i przewody od razu...a jeśli to nie przyniesie rezultatu ( mówimy o fieście rzecz jasna )
  
 
... wyciągnij po kolei każda ze świec ..... zapalaj silnik ... będziesz widział czy jest świeca czy nie ......
  
 
Cytat:
2005-04-27 18:40:36, MiLy-SwIeTy pisze:
... wyciągnij po kolei każda ze świec ..... zapalaj silnik ... będziesz widział czy jest świeca czy nie ......



  
 
Dokladnie tak jak poprzednicy napisali, tylko uwazaj, jak lapiesz mufe, zeby Cie nie kopnelo... Przyjemne to nie jest.
Jak juz zaczniesz wyciagac, to zobaczysz, czy jest iskra na kazdym cylindrze no i oczywiscie zobaczysz, ktory nie pali. Jesli iskra jest, to zostaja swiece ewentualnie sprawdzenie kompresji. Jesli nie ma iskry, to przewody, cewka, itd
  
 
świece i przewody lepiej wymien jesli od nowosci nie wymieniales bo skoro to mialby byc problem to duze prawdopodobienstwo ze zaraz Ci kolejny gar siądzie.
Poza tym sprawdz cisnienie w cylindrach.
Pozdrawiam
  
 
Tomku to może połączymy siły.Jutro rozbebeszam silnik.
  
 
Cytat:
Tomku to może połączymy siły

...a kiedy; tzn o której Zaczynasz......no bo ja do 14 pracuję, po pracy muszę w końcu uszczelnić tą przekładnie...nie wiem ile mi to zajmie czasu ale gdyby poszło to sprawnie to około 17 mógłbym do Ciebie zawitać ...ale nie chce obiecywać......co Ty na to???
  
 
Dziś kupuje nowe świece, oby to było to...przewodziki oki...to tyle co udało mi się wczoraj ustalić
  
 
Cytat:
później iść aż do akumulatora

...Sławku co masz na myśli pisząc te słowa

No niestety problem nadal istnieje...wymieniłem świece, iskra jest a autko nadal chodzi na trzech cylindrach.
Czy oznacza to, że nie ma w nim ciśnienia lub jest ono zbyt małe ... a spotkaliście się może z czymś takim...otóż nie pracuje 1 od lewej cylinder...w nim w odróżnieniu od trzech pozostałych była wkręcona świeca zupełnie innego rodzaju...co to może oznaczać ...
  
 
Siem nałumiałem, że przyczyn w "niepaleniu" szuka się od świcy ( wtryskiwacza ) cofająć się i sprawdzajać podelementy - zespoły czy banglają.......
jak Ci cylinder "nie pali" to świeca musi być mokra "zategowana, no". świece według mnie powinny T jmdm'ie powinny być całe niepopękane z jednakową przerwą iskrową i ciepłotą, łot co.,

w zasadzie nic nowego nie pisze..... aczkolwiek myślę, ze sprawdzasz to na benzynie

jeżeli zmienisz świecę "tą popsiutą" i zamienisz na inną soprawdzoną iskrzącą na fijoiletowo hehe to też ważane i nie będzie chodzić to idziesz w kiweunku kabalów i kopułki jeżeli masz takowe wynalzaki techniki pradawnej, at fajowej.

...mozna by taki logaryttm diagnostyki zrobić ( ja obczytałem się takich ksiazej jak dzika swinia, wieć dalej.....

jeżeli przyjać że iskiera jest w tym cylinderu to : masz gażnika, czy masz wtryska :....

bez wzgledu na to nie będe zgadywał ...........czy zawory masz dobre na ten cylinder m.im wyregulowne mało nagaru i szczelne - nie wypalony, sprezyny całe dxwigienka oczuywiście tysz bez nierównosci ???

....trudno dalejk zgadywać Tjmdm, nie wuiem co poprzedni właściciel grzebałm, czy np. go nie "podtarł" czasaem......

Jeżeli miałeś inną siwcę i gościo na niej jeździł ? czy pom prostu zapcghał dziurę, czy też mozę jest inny gwint i jest czasem nieszczelny ?????

zobazcz w jakim stanie masz olej to zobaczysz czy ne przecieka Ci do michy
  
 
Innymi słowy...sam chyba sobie nie dam z tym rady......trza szukać mechaniora co się na tym zna
  
 
Cytat:
2005-04-29 17:34:47, tjmdm pisze:
Innymi słowy...sam chyba sobie nie dam z tym rady......trza szukać mechaniora co się na tym zna



No raczej co nie widzi pierwszy raz silnik na łoczy. Jeżeli nie dasz rady zobaczyć tyle co mozesz to nie daj się naciągnać na Bóg wie co
  
 
tja...to co widać gołym okiem to wygląda, że jest oki....trza rozbebeszyć głowice i spradzić to co jest w środku...a niestety wszystko wskazuje na to, że tam jest "pies pogrzebany"... bo jeśli chodzi o wtryskiwacz przy jednopunkcie to chyba można to wykluczyć
  
 
Nie koniecznie ... to ostatecznosć
  
 
Cytat:
2005-04-27 20:53:15, tjmdm pisze:
...a kiedy; tzn o której Zaczynasz......no bo ja do 14 pracuję, po pracy muszę w końcu uszczelnić tą przekładnie...nie wiem ile mi to zajmie czasu ale gdyby poszło to sprawnie to około 17 mógłbym do Ciebie zawitać ...ale nie chce obiecywać......co Ty na to???



sorry ale wczoraj wróciłem bardzo póżno z garażu i nie właczyłem się do dyskusji dzisiaj też jestem póżno ale jużjeżdżę. silniczek jeżdzi.
  
 
Nie doczytałem jak z Twoimi kablami. Może profilaktycznie zajżyj w nocy pod maskę, jeśli będzie tam dyskoteka, to wiesz co jest grane.
  
 
A moze warto zainwestować w pomiar ???? ciśnienia ???
  
 
Cytat:
jeśli będzie tam dyskoteka

...a jak niby miałoby to wyglądać...a jak po zdjeciu fajki ze świecy następuje iskrzenie to żle czy dobrze...bo tak to w autku wygląda...oznacza to chyba że przewodziki przewodzą prąd do świec i tak być powinno ...........czy może żle myślę