A jakby drzwi wytłumic pianką montażową?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No własnie, podobno wytłumieni drzwi matami bitumicznym czy Bóg wie czym tam jeszcze poprawia bardzo jakosć dźwięku-mozolne mi sie to wydaje i chyba nie chce mi sie tego wkonywać--ale wczoraj wpadłem na szalony(?) pomysł żeby może w zastepstwie mat blache wypacykowac pianka montażową-one mają rzecież włąsciwości izolacyjne zarówno jeśli chodzi o dźwięk jak i temp.... jak sądzicie?
  
 
nie wiem w jakim sensie chcesz uzyc pianki... ale caly bajer w wytlumianiu polega na tym, alby glosnik byl w zamknietej w miare szczelnej obudowie jaka spelniaja drzwi. wtedy ładnie brzmi... szczegolnie niskie tony. A zalanie pianka (ja tak to rozumiem ) spowoduje zmniejszczenie pojemnosci drzwi .... i chyba nie wplynie pozytywnie na jakosc dzwieku.
  
 
Raczej NIE. Pianka poliuretanowa czy jak kto woli montażowa jest po stwardnieniu sztywna i daje efekt rezonowania. Nieznajdziesz tego materiału w żadnej nawet najtańszej i najbardziej prymitywnej kolumnie czy głośniku. Na dodatek niezabezpieczona przed dopływem tlenu kruszy się i sypie. Czyli będzie grało tak samo jak nie ciszej, a po jakimś czasie będzie chrupać. Lepiej już użyć gąbki tapicerskiej, ewentualnie "szmat" czy filcu bo takie materiały do nie dawna były stosowane przy wytłumianiu głośników.
  
 
Hmmm... co do wygłuszania drzwi to musicie pamiętać że podczas deszczu, czy w myjni prawie wszystko tam zamaka i od dołu muszą być otwory do odpływu wody.
Znam gościa co wygłuszył pianką malucha. A po jakimś roku malucha zjadła rdza z powodu braku wentylacji i przepływu powietrza. Piance stanowcze NIE !
  
 
tak... uszczelnij sobie..... poczekamy jak woda do auta bedzie ci sie lala zauwaz te male otworki na dole drzwi....
a teraz mam do cienie zagadke:
jak myslisz do czego one sa?
nawet jak pianka zrobisz tylko kawalek, to sciekajaca woga i tak po tej piance bedzie sciekac na tapicere dzwi.....