Jaki popełniłem błąd przy lakierowniau

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kupiłem w sklepie lakier do felg tzw. srebrzanka z zewnetrznym połyskiem. I kiedy zaczałem malować felge za rancie zaczał sie pojawiać jakby proszek. Tak że wyglada to fatalnie. Myśle że dodałem za mało rozpuszczalniku ale sam nie wiem. Oczywiście wszystko przy uzyciu kompresora. Co zrobiłem źle
  
 
jaka farba malowales??
jaki proszek?? nie rozumiem??
  
 
Jest to lakier typowy do felg puszka kosztuje 24 zł. Mając na mysli proszek powierzchnia lakieru była bardzo chropowata. Jakby ktos bardzo drobnt piasek wrzucił.
  
 
Typowy do felg za 24 zeta puszka? Jeśli się nie mylę, to za te pieniądze można kupić srebrzankę renowacyjną do felg z Polifarbu. Jeśli rozcieńczałeś ten lakier rozcieńczalnikiem ftalowo-karbamidowym, to raczej ten lakier. A efekt który uzyskałeś może być wynikiem wody w kompresorze, źle przygotowanej powierzchni, brakiem podkładu i wieloma innymi rzeczami.

Raz jeden jedyny miałem taki objaw (grudki na lakierze) ale nie przy renowacji, lecz przy bazie akrylowej. Nałożyły się na to 2 czynniki: zły rozcieńczalnik (za szybko parował) i zbyt wysoka temperatura podczas malowania (około 35 stopni celsjusza). Praktycznie wyglądało to tak, że lakier zanim doleciał do malowanej powierzchni już był suchy
  
 
Cytat:
2005-06-03 22:01:05, mmaly pisze:
Jest to lakier typowy do felg puszka kosztuje 24 zł. Mając na mysli proszek powierzchnia lakieru była bardzo chropowata. Jakby ktos bardzo drobnt piasek wrzucił.


ja malowalem fele jakims lakierem do felg za 21zl ale nie wiem jaka firma. no i pierwsza warstwa byla wlasnie chropowata. ale druga juz byla ok tylko trzeba ladnie polozyc lakierek i dostaje ladnego polysku.
sprobuj sobie na jakims kawalku blachy pocwiczyc poloz grubsza warstwe i zobaczysz ze dostanie polysku.
jezeli to nie wina czegos innego
  
 
Tak to jest ta farba o której mówisz SerU. Własnie kiedy odpinałem węża poleciało troszeczke wody. Czyli możliwe ze to było przyczyna. Musze założyz odwadniacz i wtedy spróbuje.
  
 
24 zł to felgmal autorenolaku do nakładania jedną warstwą