Kanaly

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy istnieje jakis spis kanalow, ktory do czego itp. wiem ze 9 to ratowniczy, 19 drogowy, 28 to chyba ogolnopolski. Na 4 i 5 samych ruskich slychac. A reszta? Jest to jakos podzielone?
Jesli gdzies bylo to sorki
  
 
Coś tam już było na ten temat, ale trochę w innym kontekście

Z tego co ja wiem to nie ma podziału kanałów.
Jest tylko tak jak napisałeś: 19 - drogowy, 9 - ratunkowy, 28 - wywoławczy ogólnopolski. Reszta do dowolnegeo wykorzystania (oczywiście w ramach prawa, bo nie można puszczać reklam, muzyki itp.)
A tak już OT a propos reklam to jak przejeżdżam przez marki to stale słyszę "reklamę" w stylu: "jeśli jesteś zainteresowany atrakcyjną brunetką, 163 cm wzrostu, 53 kg - zapraszam na kanał 31" Wkurzające - nawet tu się alfonsiarstwo ładuje...
  
 
TUTAJ znajdziesz więcej na ten temat.
  
 
przegladalem twen watek nawet w nim pisalem, ale myslalem ze istnieje jakas podzialka kanalow, co dla kogo itp
A jak jest za granica z cb? Jest jakis "polski" kanal? No bo jak pisalem w ruscy w Polsce gadaja na 4 i 5.
  
 
Z tego co słyszałem polscy tirowcy za granicą porozumiewają się na kanale 28.
  
 
Z tego co zauważyłem macie poplontane dane to kanał 19 jest wywoławczy 9 ratowniczy a 28 to nawet niejestem pewny czy ma przeznaczenie
  
 
Cytat:
2005-07-31 13:36:42, Krzychuk2 pisze:
Z tego co zauważyłem macie poplontane dane to kanał 19 jest wywoławczy 9 ratowniczy a 28 to nawet niejestem pewny czy ma przeznaczenie



hmm... a skąd taki pogląd że 19 to wywoławczy?
  
 
kanal 19 to drogowy 9 ratowniczy 13 dla taxowek a 28 wywolawczy(obecnie zanikl.
  
 
13 dla taxi? o tym nie widzialem. Moj tata jest taksowkarzem i w sumie nacodzien smiga z cb ale na 19 zawsze. Na 13 cisza...
A mam pytanie. Czy ktos z policji pogotowia strazy itp siedzi i nasluchuje 9?
  
 
moj tata (jesli go tak mozna nazwac) tez jest taxowkarzem w wawce i tam ponoc jest na 13 rezerwacjia dla taxi no i wiadomo 19
korporacjia SAWA smiga skoda superB

[ wiadomość edytowana przez: FilipTeodorek dnia 2005-08-02 22:31:33 ]
  
 
Cytat:
2005-08-02 11:01:34, FilipTeodorek pisze:
... a 28 wywolawczy(obecnie zanikl.



Jak zanikł? Nie używałem radia od '97 i widzę, że zaszły ogromne zmiany ...
Gdy używałem radia były jeszcze zezwolenia z numerem klary (najpierw małego, później większego formatu), kanałami wywoławczymi w AM były 28 i 15, drogowy 19 i ratunkowy 9. W SSB 27,555 MHz (AT) i 26,285 MHz (WAC) (chyba dobrze pamiętam).
Napiszcie mi proszę jak dziś wygląda CB tzn. co słychać w dzisiejszych czasach, czy nadal jest jeden wielki śmietnik?
  
 
zalezy co rozumiesz poprzez smietnik...
  
 
Cytat:
2005-08-03 15:31:01, Ar-chi pisze:
[...]Napiszcie mi proszę jak dziś wygląda CB tzn. co słychać w dzisiejszych czasach, czy nadal jest jeden wielki śmietnik?



Nic nie słychać
Cisza w eterze za wyjątkiem 19-ki i okolic
Ostatnimi czasy słyszę jakichś 2 kolesi u mnie w okolicy ze stacjonarek, a poza tym zima.
CB stacjonarne jest jak żubr w Puszczy Białowieskiej
Pozdro.
  
 
Cisza? Żatujesz? Czyli krótko mówiąc skończyła się era CB radia. Ostatnią styczność z CB miałem 8 lat temu, potem pozbyłem się radia (RCI-2950+Sadelta Echo Master Pro) ... Wtedy to był dopiero śmietnik - na kanale 28 było słychać setki, tysiące przekrzykujących się użytkowników CB. Cisza nastawała dopiero około 1-3 w nocy, a i wtedy S-metr wskazywał 0-2 S. Naprawdę ciężko mi w to uwierzyć, że na 28 panuje cisza. To dla mnie prawdziwy fenomen
Ciekawe jak w tej sytuacji mają się kluby CB w Polsce. Kiedyś nalezałem do PL-CB Radio o/Knurów oraz do Zakopane-Tatry (to z Polskich klubów).
Zastanawiałem się niedawno nad kupnem ręczniaka do samochodu i tak przypadkiem trafiłem na to Forum. Pierwsze zaskoczenie, to fakt, że nie jest konieczne już zezwolenie z PAR. Kiedyś takie było wymagane i co roku trzeba było je opłacać. To były groszowe sprawy, ale fakt faktem ...
Czytając Wasze wypowiedzi zżera mnie ciekawość ...
  
 
Dla taksiarzy był przeznaczony kanał 2
A na reszcie, oprócz 19 i miśków faktycznie nie za wiele się dzieje
Ale jak rozmawiałem z właścicielem sklepu i serwisu CB to po zniesieniu pozwoleń na CB wiele osób sprawiło sobie radyjko i interes się kręci
  
 
Poza granica Polski mobile porozumiewają sie na 28 kanale podstawowej czterdziestki , dlatego jak jest propagacja to słychac polskiech kierowców na 28 kanle jak nadają zazwyczaj z Francji , Holandii , Hiszpani itp. itd. nie którzy 9 zwłaszcza ze stacji bazowych ) prowadzą łacznośc z tymi kierowcami ale ogólnie jest mlyn . Umnie w okolicy jest kilka stacji i jeszcze wiecej jest z poza mojego miasta , jednak nie to co było kiklanaście lat temu Ja właściewie używam radia jko bazowe i jestem najcześciej na wstęgach ( SSB ) na 26,425 ( EE ) i tez słychac sporo stacji na przyziemnej , nie mówie już gdy jest propagacja i słychac prawie cąła Europe i nawet cały śawit , czasami tez wskuje na AT 27,555 tam jest dopiero młyn , bardzo dużo stacji woła . Polecam CB radio świetna rzecz jak w mobilku i na baze np. dx-y Zapraszam na www.cbradio.strefa.pl
  
 
Cytat:
2005-05-16 15:59:07, Focus pisze:
Czy istnieje jakis spis kanalow, ktory do czego itp. wiem ze 9 to ratowniczy, 19 drogowy, 28 to chyba ogolnopolski. Na 4 i 5 samych ruskich slychac. A reszta? Jest to jakos podzielone? Jesli gdzies bylo to sorki



Kiedyś na śmietniku (28 - wywoławczy) nie dało się wytrzymać dlatego był podział kanałów na dzielnicach i Praga Północ stała zawsze na kanale 24. Potem mieliśmy wojnę z Markami które nam właziły z butami a potem było wielkie pogodzenie - wspólne ognisko z żarciem i piciem.

Prezesem klubu na Pradze był Tadeusz 164 (to był jego numer licencji z PIRu*)

*Przed PARem był PIR
  
 
Ja Pie... jaka cisza co się stało ????? Ostatni raz używałem CB w 1997r Pomyślałem sobie ze znowu założę CB .. Jak pomyślałem tak zrobiłem, zestroiłem bat siadłem na fotelu i lecę po kanałach a to cisza "zakłócenia poniżej S1".Zaczynam mieszać dwa w lewo trzy w prawo i co?? cisza ......... Zmieniam modulacje i co ? Cisza .... Myślę sobie zepsute radio ????????????? wywaliłem parę zeta a tu cisza.... .. Wchodzę tu na forum i czytam ze to w całej Polsce tak jest .. I z kim ja teraz będę nawijał do piątej rano ?????? we Wrocławiu A może bat na dach wywalę ...?
  
 
we Wrocku akurat parę stacji nadaje...
wejdź na pl.rec.radio.cb i zapytaj gdzie można ich znaleźć
  
 
Ratowniczy 9-ty a kto uzyskał z niego pomocy. To martwy kanał !!!! . Wywoływałem go w Legnicy i dupa .A jak w innych miastach ?????.