Tył i przód - które głośniki zagrają lepiej - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ponownie
Hertz-e 16.5 cm już zamontowane na płycie w drzwiach.....trochę tapicerka ciasno na to wszystko naszła ale da się żyć
Z efektu jestem bardzo zadowolony .......teraz myślę nad elipsami na tył, bo jednak osobiście preferuję jak mam przestrzenny dźwięk....nie lubię mieć za plecami pustki ...przy 4 głośnikach czuję się jak w studiu

Teraz pytanie ; jakie polecacie elipsy 6x9" (pod samo radio puki co) i gdzie je zamontować ? Oczywiście zdecydowana większość powie, że w tylną podnoszoną półkę ale.....z tego co się dowiedziałem całkiem niespodziewanie to można też zamontować w fabryczne miejsca - tylne boczki .....tylko pytanie : czy te miesca nie sa faktycznie zbyt małe aby nawet po zamontowaniu płyty mdf/wiórowej dobrze weszły i funkcjonowały elipsy bądź co bądź - 16x23 cm .....? Czy fabryczny otwór 5x7" nie przysłoni zbyt dużo głośnika?
Montował tak ktoś u siebie?
  
 
Hym wiesz co sa 2 szkoły:
po co ci dwie elipsy mozesz wsadzic aktywny subufere, albo ze wzmacniaczem.I masz niezły tył i nikt nie bedzie widzial głośniczków i nie bedziesz musiał ich maskowac
Albo wsadzic 16 w półke i ja wzmocnic od dołu
Ale nie wkładałbym elips w seryjne miejsca bo to nie to, a napewno nie wkładać wiekszych w tak małą dziure.
16 i tak wyjdą najtaniej
  
 
Cytat:
o można też zamontować w fabryczne miejsca - tylne boczki



Maniurka ma tak zamontowane, popytaj jego
  
 
Zamontowanie głośników 6x9 w fabryczne miejsca z tyłu jest możliwe tylko w wersji 5D. w 3D jest delikatnie mniejsz półka i nie wejda tak idealnie jak w 5D. ogólnie operacja prosta i przedewszystkim przynosi oczekiwane efekty a i przy przewożeniu dużych gratów i po wyciągnięciu półki dalej mam głosniki z tyłu gotowe do użycia
  
 
Dzięks chopy
Więc twierdzisz Maniurek, że spokojnie elipsy 6x9 w Essim 5D można w fabryczne boczki z tyłu włożyć i nie będzie zbyt dużo głośnika przysłonięte?
Niepowiem....pewien Driver(niepowiem kto, nie będę Go reklamował ) natchnął mnie i kusi mnie taka opcja wmontowania tych głośników w miejsce fabryczne......więcej miejsca w bagażniku i mniej kusi "przypadkowych nabywców"
  
 
No napewno bez podcinania plastiku się nie obejdzie. Ja po natrasowaniu rozmiarów elipsy poradziłem sobie szlifirka katową. Po co zbytnio machać łapkami Jak bedziesz mocno zdecydowany to mogę ci parę fotek cyknąć z bliska jak to się maod góry i od spodu.
  
 
Hmmm....cięcie plastikowego boczku...uuuu...to bardzo mi się nie podobać
Osobiście porobiłem smulację i wychodzi mi na to, że oryginalna maskownica niezawiele przykryje membramy głośnika 6x9.....może nie będzie to odczuwalne w brzmieniu ....
  
 
Jak się boisz podciąć ten plasticzek to podjedź do mnie to ci to fachowo podetnę. Już jakąs wprawę mam
  
 
Tak jak obiecałem. oto fotki jak to się u mnie ma. napewno o wiele lepiej jak te standartowe .........ekhmmmmm :






[ wiadomość edytowana przez: Maniurka78 dnia 2005-06-03 07:20:12 ]
  
 
Hmmm ....fajnie to wygląda, nie powiem ale wydaje mi się , co nieco może kusić "przypadkowych nabywców"
  
 
No w moim przypadku to chyba że zobaczą tutaj na forum bo przez moje blak widow nic nie zobaczą, a po drugie ludziska montują głosniki w półki i też jeżdża takową półeczkę łatwiej wyciągnąc niż z boczków prawda???? Wiesz jak by miał tak na wszystko patrzeć "bo mają ukraśc" to najlepiej wogółe nie kupować auta
  
 



a ja mam u siebie z tylu takie 16,5cm wpasowane... troszke tylko przypilowalem pilniczkiem i taki pseudozaslepki zrobilem
  
 
A czy kolega nie ma czasem wersji 3D???? Sadząc po fotkach to tak jest, a w tej własnie wersji to raczej ciężko włożyć głośniki 6x9 od góry.
  
 
ja mam 3D, i jak przymierzalem glosniki 6X9 to bylo by ciezko je wpasowac....
  
 
Tak sobie rozmawiacie o tych głośnikach i tak wogóle a możecie pomóc mi? Ja mam essiego mk4 nic w nim prawie nie gra. Chciałem założyć jakieś głośniczki ale nie wiem jakie się tam mieszczą? Są miejsca z przodu i z tyłu koło połki takie jajowate.
  
 
Pytlar - dokładnie. Do 3D to jajeczka 6x9 nie podejdą od góry, cała prezencja to tylko do 5D.

Jagurt - niestety ja ci nie pomogę bo za chiny nie mam pojęcia jakie tam głośniki wchodzą do MK4. to już musisz popytać posiadaczy owego modelu.
  
 
Dzienks Kul kumam!
  
 
No problemo. Jak moge to pomogę
  
 
Hey...to mój wątek więc jeszcze Was trochę pomęczę, może mnie natchniecie ..... jestem podłamany

Kupiłem te elipsy 6x9" Helix Blue MKII.....niby pisze 50 W RMS a 100 W Max, niby 92 dB skuteczności i niskie pasmo 35-2200Hz - próbnie ich podpiąłem w bagażniku a grają..........
........na fotelu kierowcy ich w ogóle nie słychać, bez różnicy, kierowca tego tyłu w ogóle nie słyszy (a może to tak ma być, że kierowca nie jest w stanie usłyszeć tyłu kiedy radio jest ustawione na fader = 0..........co?

Tak w ogóle to grają dużo(ok.3-krotnie) ciszej i gorzej(mniej basów, dynamiki) od 16.5 cm Hertz DCX koaksjalnych , które mam w drzwiach z przodu.......a te Hertze mają 60/100 W, 60-2100Hz i 93 dB.

Pozdrówka i sorry za przynudzanie ale....w salonie car-audio to raczej chca towar sprzedać niż doradzić
  
 
Zmierz odległość od ucha do przednich głośników i do tylnych to 1. przecież skoro są z tyłu to muszą dostać większą dawkę mocy, uszy ludzkie są KIERUNKOWE - odbierają najlepiej dźwięk dochodzący z przodu!!

Po 2. skoro tylne głośniki są mocniejsze, to wymagają większej mocy z radia więc trzeba fader ustawić do tyłu - przynajmniej ja tak robiłem...

Po 3. a nie mówiłem że głosniki z tyłu są niepotrzebne że przód ważniejszy??