Wiatrak wentylatora silnika mogę zatrzymać palcem!!!!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Omega 2,5 tds grzeje się a Wiatrak wentylatora mogę zatrzymać palcem!!!!!! przy goracym silniku i wysokich obrotach.
Wysiadło chyba sprzęgło wiskozowe ?
Co na to poradzić , może jakoś to zablokować na stałe?
Przerobić jakoś na wentylator elektryczny?
Nowe powiedzieli mi 600 zł
Może ktoś coś doradzi?
krzyHu
  
 
A czy kolega wie jaka jest zasada działania wisco? wystarczy nieco chęci żeby się dowiedzieć (wyszukiwarka) i problem rozwiązany
  
 
A ja bym w życiu nie włożył palca we włączony wentylator (no chyba, że byłby to nie mój palec)...
  
 
Cytat:
2005-05-29 02:27:21, Paladinus pisze:
A ja bym w życiu nie włożył palca we włączony wentylator (no chyba, że byłby to nie mój palec)...



  
 
Mozna zablokowac ale nie doradzam bo jest to strasznie niebezpieczne!!!! wiatrak kreconcy sie z predkoscia silnika!!!!np.5tys!!! koledzy robili tak w bmw bo fajnie szwistalo i wialo z pod silnika.ale jak sie oderwa rozwalil maske chodnice itp.to wiecej juz tego nie robili.A zamontowanie elek. to dobry pomysl!!!zmiejszy obciazenie silnika i wzrosnie moc spadnie spalanie i bedzie dokladniejsze chlodzenie tylko y=to wymaga troche pojecia o takich ukladach
  
 
Pisząc,że wiatrak można zatrzymać palcem chciałem przekazać informację iż mimo gorącego pracującego silnika wisko nie stawia nijakiego oporu i wiatrak obraca się tak,że można go bez większego problemu zatrzymać palem.
Widzę,że trzeba jednak pisać dosłownie aby ktoś nie pomyślał,że wisko jest to zabawa w zatrzymywanie palcem wiatraka
Odpowiedzi w stylu Janusza niepotrzebnie zajmują tylko miejsce,
tak odpowiadać można na każde pytanie.
Dla mnie grzanie się silnika do 100 stopni jest problemem i oczekiwałem rady a nie zabawy w mądre odpowiedzi.
  
 
Niezłym rozwiązaniem włączenia wiatraka był patent Fiata, przy niskiej temperaturze wiatrak obracał sie pod wplywem prędkości jazdy, przy wyższych tempertaturach elektromagnes wyrównywał prędkość wiatraka do prędkości obrotów silnika i to było dobre.
Nawet w korku depnięcie na pedał gazu szybko chłodziło silnik.


[ wiadomość edytowana przez: Slawekp dnia 2005-05-29 22:36:49 ]
  
 
Wiskoza przestaje działać na skutek ubytku termodynamicznego żelu który, pod wpływem temperatury gęstnieje powodująć zatrzymanie wzajemnego ruchu tarcz (tulei) sprzęgła. Jako ciekawostkę dodam, że taki żel jest używany do regeneracji amortyzatorów.
Moje sprzęgło wiskozowe po ponownym napełnieniu żelem działa jak nowe i niunia potrafi zrobić niezłe wrażenie na słuchaczach jak się dobrze rozgrzeje.
Podaj adres na priva - wyślę namiar do warsztatu gdzie za 100-150 PLN pozbędziesz się kłopotu.

Pozdrawiam
Cooba
  
 
Cytat:
2005-05-28 19:38:09, KrzyHu pisze:
Omega 2,5 tds grzeje się a Wiatrak wentylatora mogę zatrzymać palcem!!!!!! przy goracym silniku i wysokich obrotach. Wysiadło chyba sprzęgło wiskozowe ? Co na to poradzić , może jakoś to zablokować na stałe? Przerobić jakoś na wentylator elektryczny? Nowe powiedzieli mi 600 zł Może ktoś coś doradzi? krzyHu


Problem już rozwiązany-okazuje się, że wisko też da się naprawić(tzn napełnić)
Cooba dzięki kolego za namiar na warsztat.