Avensis 2000 - dziwne dzwonienie z silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej

Ostatnio zaczyna z mojej Avensiski wydobywać się dziwny dzwięk. Delikatne dzwonienie - coś jak grzechotka ( precyzyjne techniczne określenia ). Jest on dosyć cichy, ale słyszalny. Występuje w trakcie zwiększania obrotów: na luzie i na biegu.

Macie pomysł co to może być?

Norbert
  
 
Cytat:
2006-03-30 22:49:18, noka pisze:
Hej Ostatnio zaczyna z mojej Avensiski wydobywać się dziwny dzwięk. Delikatne dzwonienie - coś jak grzechotka ( precyzyjne techniczne określenia ). Jest on dosyć cichy, ale słyszalny. Występuje w trakcie zwiększania obrotów: na luzie i na biegu. Macie pomysł co to może być? Norbert


Moze poprostu cos sie poluzowalo i dzwoni skoro slyszalne jest na luzie i biegu i nie wzrasta "dzwonek" to moja opinia,moze oslona kolektora????
  
 
Niewiem jaki to dzwięk ale czy to D4d te AVE jeśłi tak to może być to koło dwumasowe
  
 
U mnie w 1.6 tak zaczęła "umierać" pompa wspomagania
Na jakiś (nawet spory) czas pomogła wymiana płynu --> było go niecała połowa. Teraz to już problem kogoś innego
A wygladało to tak, ze w przedziale 2100-2500 obrotów coś dzwoniło.
  
 
U mnie dzwonilo jak sie okazalo w oslonie kol. wydech. wiec wziolem sie na sposob i podlewałem przez 2 dni druby od osłony kolektora wydechowego WD-40 pozniej dosadzilem sie do nich i musiały sie poddać, wyczysciłem wszystko nalozylem smaru miedzianego pod nowe srubki ktore przysłąli mi z ....Japonii i jest git.
  
 
wg mnie to- pompa wody
  
 
a jaki masz przebieg...i czy to nie jest czasem ten słynny silnik 1.6.... ktory ma problemy z pierscieniami?
  
 
To jest silnik typu 4A-FE, przebieg ma 95K.

Kurcze panowie, dzięki za odpowiedzi- ale tak naprawdę to nadal nie wiem co mam sprawdzić .
Przyznam się, że z budowy samochodu (jeszcze) jestem cienki. Potrzebne mi by były bardziej łopatologiczne wskazówki.

PS. Czy znacie może miejsce gdzieś w sieci, gdzie by był jakaś książka/gazeta/cokolwiek z opisem budowy Avensiski?

Massive Thanks
Norbert